15.5 C
Zakopane
poniedziałek, Wrzesień 23, 2019
 • Zakopane
More
  Zakopane Kultura Teatry Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa, najnowszy teatr w Zakopanem

  Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa, najnowszy teatr w Zakopanem

  Jednym z miejsc związanych bezpośrednio z kulturą i sztuką w Zakopanem jest Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa. To profesjonalny teatr, w którego repertuarze odnaleźć można przedstawienia sztuki muzyczne. Ten najmłodszy w Zakopanem teatr jest miejscem, do którego warto wybrać się także ze względu na malownicze położenie na Polanie Szymoszkowej, z której obejrzeć można piękną panoramę Tatr z Giewontem.

  Położenie i historia Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem

  Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa powstał w kwietniu 2017 roku jest to drugi profesjonalny teatr w Zakopanem po Teatrze Witkacego, a zarazem najnowszy teatr w tym mieście. Nazwa teatru pochodzi od inicjałów nazwisk jego założycieli Rzankowski – Zbyryt oraz od miejsca, gdzie się znajduje, czyli Polany Szymoszkowej, skąd rozpościera się przepiękny widok na Giewont. Na motto teatru wybrano: Daj się porwać sztuce. Celem spektakli, które odbywają się w Teatrze Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem jest bawienie i rozśmieszanie widza, przy jednoczesnym poruszaniu ważnych tematów. Jak deklarują jego założyciele, teatr powstał z pasji i miłości do sztuki. Zespół teatru tworzą profesjonaliści, którzy współpracują z teatrami w całej Polsce: Stanisław Rzankowski, Magda i Mateusz Gurgul, Bartek Szczepański, Wojtek Wachułka, Kinga Naszkiewicz, Natalia Polak, Katarzyna Ornatkiewicz, Natasza Leśniak oraz Hanna Zbyryt.

  Repertuar i wydarzenia w Teatrze Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem

  Na repertuar Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem składają się spektakle muzyczne, musicale, recitale, kabarety oraz różnego rodzaju show, a występom zawsze towarzyszy muzyka na żywo. Wśród form teatralnych można odnaleźć piosenkę, taniec, słowo oraz animację, na przykład lalki. Do tej pory na deskach teatru odbyły się między innymi takie sztuki jak: komedia/western ,,Wanted” , czarna komedia ,,Zośka”, mini musical ,,Marilyn x 2” , recital na wesoło/ show ,,Roztańczone nogi”, spektakl muzyczny ,,Wesele”, spektakl dla dorosłych /show ,,Job”, kabaret ,,Cabaret hz”, recital ,,Piosenki wschodu”, koncert ,,Kolędy i pastorałki”, bajka ,,Czerwony Kapturek, historia opowiedziana trochę inaczej”. Ponadto w teatrze odbywają się także warsztaty dla dzieci i dla dorosłych, a także spektakle dla grup indywidualnych.

  Polana Szymoszkowa

  Polana Szymoszkowa, na której znajduje się Teatr Rozrywki RZT to bardzo malownicze i urokliwe miejsce skąd podziwiać można szczyty Tatr, w tym Giewont. Mieści się na południowym zboczu Gubałówki. Znajdują się tu miedzy innymi Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa w Zakopanem, a także wiele restauracji, karczm, hoteli i innych obiektów noclegowych.

  Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa

  ul. Szymaszkowa 1, 34-500 Zakopane
  Tel: 795 540 278

  Dodaj komentarz

  Najnowsze

  Tatry z psem

  W Tatry z psem

  Planujesz urlop w Zakopanem i marzysz o wyprawie w Tatry? Jednocześnie masz psa, bez którego nie wyobrażasz sobie wyjazdu na dłużej, lub po prostu nie masz osoby, u której mógłbyś zostawić czworonoga? Musisz liczyć...
  Burza w Tatrach, Giewont

  Jak zachować się w górach w czasie burzy

  Nieważne czy jesteś stałym bywalcem górskich szlaków, czy tylko Tatry odwiedzasz raz w roku. Musisz mieć świadomość, że w górach pogoda rządzi się swoimi prawami. Warunki atmosferyczne zmieniają się tutaj bardzo szybko, więc pamiętaj...

  Najnowsze

  X