-5 C
Zakopane
wtorek, 24 listopada, 2020
Sylwester 2020/2021
Zakopane Kultura Teatry Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa, najnowszy teatr w Zakopanem

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa, najnowszy teatr w Zakopanem

Jednym z miejsc związanych bezpośrednio z kulturą i sztuką w Zakopanem jest Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa. To profesjonalny teatr, w którego repertuarze odnaleźć można przedstawienia sztuki muzyczne. Ten najmłodszy w Zakopanem teatr jest miejscem, do którego warto wybrać się także ze względu na malownicze położenie na Polanie Szymoszkowej, z której obejrzeć można piękną panoramę Tatr z Giewontem.

Położenie i historia Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa powstał w kwietniu 2017 roku jest to drugi profesjonalny teatr w Zakopanem po Teatrze Witkacego, a zarazem najnowszy teatr w tym mieście. Nazwa teatru pochodzi od inicjałów nazwisk jego założycieli Rzankowski – Zbyryt oraz od miejsca, gdzie się znajduje, czyli Polany Szymoszkowej, skąd rozpościera się przepiękny widok na Giewont. Na motto teatru wybrano: Daj się porwać sztuce. Celem spektakli, które odbywają się w Teatrze Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem jest bawienie i rozśmieszanie widza, przy jednoczesnym poruszaniu ważnych tematów. Jak deklarują jego założyciele, teatr powstał z pasji i miłości do sztuki. Zespół teatru tworzą profesjonaliści, którzy współpracują z teatrami w całej Polsce: Stanisław Rzankowski, Magda i Mateusz Gurgul, Bartek Szczepański, Wojtek Wachułka, Kinga Naszkiewicz, Natalia Polak, Katarzyna Ornatkiewicz, Natasza Leśniak oraz Hanna Zbyryt.

Repertuar i wydarzenia w Teatrze Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem

Na repertuar Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem składają się spektakle muzyczne, musicale, recitale, kabarety oraz różnego rodzaju show, a występom zawsze towarzyszy muzyka na żywo. Wśród form teatralnych można odnaleźć piosenkę, taniec, słowo oraz animację, na przykład lalki. Do tej pory na deskach teatru odbyły się między innymi takie sztuki jak: komedia/western ,,Wanted” , czarna komedia ,,Zośka”, mini musical ,,Marilyn x 2” , recital na wesoło/ show ,,Roztańczone nogi”, spektakl muzyczny ,,Wesele”, spektakl dla dorosłych /show ,,Job”, kabaret ,,Cabaret hz”, recital ,,Piosenki wschodu”, koncert ,,Kolędy i pastorałki”, bajka ,,Czerwony Kapturek, historia opowiedziana trochę inaczej”. Ponadto w teatrze odbywają się także warsztaty dla dzieci i dla dorosłych, a także spektakle dla grup indywidualnych.

Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa, na której znajduje się Teatr Rozrywki RZT to bardzo malownicze i urokliwe miejsce skąd podziwiać można szczyty Tatr, w tym Giewont. Mieści się na południowym zboczu Gubałówki. Znajdują się tu miedzy innymi Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa w Zakopanem, a także wiele restauracji, karczm, hoteli i innych obiektów noclegowych.

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa

ul. Szymaszkowa 1, 34-500 Zakopane
Tel: 795 540 278

Najnowsze

Szlak w Tatrach, Dolina Pięciu Stawów Polskich

Remont szlaków w Tatrach, komunikat o utrudnieniach na szlakach

Remont szlaków w Tatrach odbywa się dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa turystów. Aktualny komunikat o utrudnieniach na szlakach turystycznych oraz ich zamknięciu na czas prac. Remonty i utrudnienia na szlakach w Tatrach: ...
Kasprowy Wierch - widok z Kalatówek

Kasprowy Wierch pogoda godzinowa na dziś, długoterminowa

Kasprowy Wierch - szczegółowa pogoda godzinowa, aktualizowana kilka razy dziennie. Pogoda długoterminowa na najbliższe 7 dni. Najlepsza sprawdzalność. Kasprowy Wierch temperatura, opady, wiatr i zachmurzenie. Remont szlaków w Tatrach, komunikat o utrudnieniach na szlakach ...