12.4 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Kino Miejsce w Zakopanem – świeże miejsce na kulturalnej mapie Zakopanego i Podhala

Kino Miejsce w Zakopanem – świeże miejsce na kulturalnej mapie Zakopanego i Podhala

Na kulturalnej mapie Podhala i Zakopanego od pewnego czasu pojawiło się nowe, niszowe kino na podbudowie kina Sokół, które już tu istnieje od początku poprzedniego stulecia. To kino Miejsce, które jest nie lada gratką dla miłośników historii kinematografii, ale także atrakcją, gdzie można się udać na romantyczną randkę, obcować z historią kina, czy też potraktować to miejsce jako swoiste muzeum kinematografii. To atrakcja dla mieszkańców Zakopanego i dla turystów.

Położenie i historia kina Miejsce w Zakopanem

Kino Miejsce znajduje się przy ulicy Orkana 2 w Zakopanem i jest ono położone w budynku kina Sokół. Dzięki temu jest ono bezpośrednio związane z kinem Sokół oraz historią Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zakopanem, których historia sięga początków XX wieku, a kino Sokół otwarto już w roku 1913. Kino Miejsce wpisuje się zatem w tą historię i jest nie tylko kinem samym w sobie, ale również niejako galerią sztuki kinematograficznej, swoistym muzeum.

Kino Miejsce ściśle współpracuje z kinem Sokół, przy którym się znajduje, z Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” oraz z Zakopiańskim Centrum Kultury. Przy kinie mieści się także Cafe Miejsce, romantyczna kawiarenka, gdzie można napić się pysznej kawy lub herbaty. To miejsce dla pasjonatów sztuki filmowej oraz dla osób szukających urokliwego, romantycznego miejsca na randkę, czy na spotkanie ze znajomymi.

Repertuar i wydarzenia w kinie Miejsce w Zakopanem

Kino Miejsce daje możliwość obejrzenia nowości filmowych, premier i wszystkiego, co niesie za sobą aktualna oferta kin w Polsce. W kinie tym wyświetlane są również seanse dla dzieci oraz całych rodzin. W ramach projekcji dla dzieci organizowany jest cykl poRANKI w kinie. Cykl projekcji dla rodzin nosi nazwę Kino Familijne.

Jednak kino Miejsce to także możliwość wzięcia udziału w takich wydarzeniach jak Przegląd Filmów o Sztuce, który ma swoją długą historię związaną z kinem Sokół. Można tutaj również na pokazach specjalnych obejrzeć stare, klasyczne filmy, będące klasykami gatunku. Kino Miejsce to także zespolenie sztuki kinematografii z nowymi formami sztuki wizualnej.

Ulica Orkana w Zakopanem

Bilety normalne na seanse w kinie Miejsce kosztują 18 zł. Cena biletu ulgowego dla uczniów poniżej lat 18, studentów poniżej lat 26 i dla seniorów powyżej lat 60 wynosi 15 zł. Bilety grupowe dla grup powyżej 12 osób kosztują 13 zł za każdą osobę.

Kino Miejsce znajduje się w centrum Zakopanego przy ulicy Orkana, która rozciąga się pomiędzy ulicami Grunwaldzką i Kasprusie oraz pomiędzy potokami Czarnym i Młyniska, a także w pobliżu najsłynniejszej ulicy w Zakopanem – Krupówek, która słynie z kawiarni, restauracji, barów i knajpek. Kino to znajduje się w budynku kina Sokół. Przy ulicy Orkana mieści się Klub Sportowy Zakopane oraz dawny budynek Staży Pożarnej, niedaleko także Plac Niepodległości z Pomnikiem Grunwaldzkim i Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego, a po drugiej stronie, przy ulicy Kasprusie willa „Czerwony Dwór”.

Kino Miejsce

ul. Władysława Orkana 2, 34-500 Zakopane
tel: 500 151 907

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Park Miejski Zakopane – miejsce spacerów i wypoczynku

Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem -...

Apartament Przy Rondzie Kuźnice

Luksusowy apartament w Zakopanem przy ulicy Bulwary Słowackiego 20a...

Wielka Krokiew Zakopane im. Stanisława Marusarza

Jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem, niejako...
Reklama