12.4 C
Zakopane
środa, Wrzesień 18, 2019
 • Zakopane
More

  Kino Miejsce w Zakopanem – świeże miejsce na kulturalnej mapie Zakopanego i Podhala

  Zakopane Kultura Kina Kino Miejsce w Zakopanem - świeże miejsce na kulturalnej mapie Zakopanego i...

  Na kulturalnej mapie Podhala i Zakopanego od pewnego czasu pojawiło się nowe, niszowe kino na podbudowie kina Sokół, które już tu istnieje od początku poprzedniego stulecia. To kino Miejsce, które jest nie lada gratką dla miłośników historii kinematografii, ale także atrakcją, gdzie można się udać na romantyczną randkę, obcować z historią kina, czy też potraktować to miejsce jako swoiste muzeum kinematografii. To atrakcja dla mieszkańców Zakopanego i dla turystów.

  Położenie i historia kina Miejsce w Zakopanem

  Kino Miejsce znajduje się przy ulicy Orkana 2 w Zakopanem i jest ono położone w budynku kina Sokół. Dzięki temu jest ono bezpośrednio związane z kinem Sokół oraz historią Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zakopanem, których historia sięga początków XX wieku, a kino Sokół otwarto już w roku 1913. Kino Miejsce wpisuje się zatem w tą historię i jest nie tylko kinem samym w sobie, ale również niejako galerią sztuki kinematograficznej, swoistym muzeum.

  Kino Miejsce ściśle współpracuje z kinem Sokół, przy którym się znajduje, z Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” oraz z Zakopiańskim Centrum Kultury. Przy kinie mieści się także Cafe Miejsce, romantyczna kawiarenka, gdzie można napić się pysznej kawy lub herbaty. To miejsce dla pasjonatów sztuki filmowej oraz dla osób szukających urokliwego, romantycznego miejsca na randkę, czy na spotkanie ze znajomymi.

  Repertuar i wydarzenia w kinie Miejsce w Zakopanem

  Kino Miejsce daje możliwość obejrzenia nowości filmowych, premier i wszystkiego, co niesie za sobą aktualna oferta kin w Polsce. W kinie tym wyświetlane są również seanse dla dzieci oraz całych rodzin. W ramach projekcji dla dzieci organizowany jest cykl poRANKI w kinie. Cykl projekcji dla rodzin nosi nazwę Kino Familijne.

  Jednak kino Miejsce to także możliwość wzięcia udziału w takich wydarzeniach jak Przegląd Filmów o Sztuce, który ma swoją długą historię związaną z kinem Sokół. Można tutaj również na pokazach specjalnych obejrzeć stare, klasyczne filmy, będące klasykami gatunku. Kino Miejsce to także zespolenie sztuki kinematografii z nowymi formami sztuki wizualnej.

  Ulica Orkana w Zakopanem

  Bilety normalne na seanse w kinie Miejsce kosztują 18 zł. Cena biletu ulgowego dla uczniów poniżej lat 18, studentów poniżej lat 26 i dla seniorów powyżej lat 60 wynosi 15 zł. Bilety grupowe dla grup powyżej 12 osób kosztują 13 zł za każdą osobę.

  Kino Miejsce znajduje się w centrum Zakopanego przy ulicy Orkana, która rozciąga się pomiędzy ulicami Grunwaldzką i Kasprusie oraz pomiędzy potokami Czarnym i Młyniska, a także w pobliżu najsłynniejszej ulicy w Zakopanem – Krupówek, która słynie z kawiarni, restauracji, barów i knajpek. Kino to znajduje się w budynku kina Sokół. Przy ulicy Orkana mieści się Klub Sportowy Zakopane oraz dawny budynek Staży Pożarnej, niedaleko także Plac Niepodległości z Pomnikiem Grunwaldzkim i Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego, a po drugiej stronie, przy ulicy Kasprusie willa „Czerwony Dwór”.

  Kino Miejsce

  ul. Władysława Orkana 2, 34-500 Zakopane
  tel: 500 151 907

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  Dzień Sybiraka w Zakopanem

  Dzień Sybiraka w Zakopanem

  Burmistrz Miasta Zakopane, Starosta Tatrzański i Dziekan Dekanatu Zakopiańskiego serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Dnia Sybiraka. Określenie "Sybirak" występuje przede wszystkim w dwóch znaczeniach. W Rosji nazywa się tak mieszkańców Syberii, natomiast w Polsce Sybirakami...
  Murzasichle Pokoje Gościnne U Marzenki

  Boże Narodzenie i Sylwester 2019/2020 w Murzasichlu

  Zapraszamy na Święta Bożego Narodzenia z świętym mikołajem przy góralskiej kapeli. Wyjątkowego sylwestra 2019/2020 na noclegi z wyżywieniem, bal sylwestrowy, kulig z pieczeniem kiełbasek oraz inne atrakcje. Boże Narodzenie 2019 Oferta ważna 22 - 27 lub...

  Najnowsze

  X