10 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Kino Giewont w Zakopanem – urokliwe i romantyczne kino w sercu Zakopanego

Kino Giewont w Zakopanem – urokliwe i romantyczne kino w sercu Zakopanego

Zakopane i Tatry to nie tylko piękna sceneria do kręcenia filmów, ale również miejsce, gdzie te filmy można obejrzeć. Jednym z najważniejszych kin w Zakopanem jest kino Giewont, którego historia sięga lat 70-tych poprzedniego wieku. Kino Giewont to znacząca atrakcja turystyczna stolicy Tatr nie tylko ze względu na możliwość obejrzenia najnowszych filmów, ale również ze względu na urokliwy i klimatyczny charakter tego miejsca, gdzie wyświetlane są seanse 2D i 3D.

Położenie i historia kina Giewont w Zakopanem

Kino Giewont znajduje się przy ulicy Kościuszki 4 w centrum Zakopanego, nieopodal Krupówek. Jego historia sięga początku lat 70-tych ubiegłego stulecia. W budynku kina mieściły się poprzednio magazyny alkoholowe, ale już w roku 1959 podjęto decyzję o zorganizowaniu w tym miejscu Sali widowiskowej. Założono tutaj Miejski Ośrodek Kultury i sala kinowa została oddana do dyspozycji mieszkańcom w 1971 roku. Sala kinowa mieściła 300 miejsc.

W Miejskim Ośrodku Kultury odbywały się rozmaite imprezy, w tym także projekcje filmów, a w soboty miały miejsce otwarte pokazy filmowe dla najmłodszych. Co warto zaznaczyć, w latach 80-tych odbywały się także seanse filmów z kaset wideo. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych Miejski Ośrodek Kultury został zamknięty, lecz po wielu perypetiach i przejściach Związek Podhalan ostatecznie przejął budynek i wydzierżawił salę na kino.

Współcześnie mieści się tutaj kino Giewont, a sala projekcyjna i cały budynek zostały wyremontowane i zaadaptowane na potrzeby nowych technologii. Jednocześnie budynek został utrzymany w starym, romantycznym stylu, który przywodzi na myśl stare kina europejskie z czasów początków kinematografii. Dzięki temu miejsce to stanowi atrakcję dla zakochanych, jako miejsce na niezapomnianą randkę, ale także jako miejsce spotkań starych dobrych znajomych. W tym kinie utrzymanym s tylu retro oferowane są tutaj najnowsze filmy 2D wyświetlane w technologii 4K, a także filmy 3D.

Repertuar kina Giewont w Zakopanem

Repertuar kina Giewont jest bardzo bogaty. Można tutaj obejrzeć wszystkie nowości filmowe dostępne na polskim rynku kinematograficznym. Filmy 2D wyświetlane są w technologii 4K, wciąż unikatowej nie tylko w skali Polski, ale również świata. Wykorzystywane są tu również takie technologie jak Real 3D, DolbySurround i CineAlta. To wszysto sprawia, że kino Giewont oprócz wspaniałego wyglądu retro może poszczycić się najnowszymi technologiami. Daje to także możliwość oglądania filmów 3D.

Dzięki współpracy z Tygodnikiem Podhalańskim w kinie Giewont prezentowane są także projekcje starych klasycznych filmów archiwalnych, klasyków gatunku. Do tej pory obejrzeć można było między innymi takie dzieła kinematografii jak: Pokot, Ostatnia Rodzina, Barany. Islandzka opowieść, Everest – Poza krańcem świata, Gdy budzą się demony, Chce się żyć, Samsara, Żywie Biełaruś!, czy 5 Dni wojny.

Aktualny repertuar 31 maj – 13 czerwca 2019

Kino Giewont repertuar

Ulica Kościuszki w Zakopanem

Bilet normalny na seans 2D / 4K w kinie Giewont to cena 20 zł, natomiast bilet normalny na seans 3D to cena 22 zł. Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób to cena 14 zł za każdą osobę w przypadku seansów 2D / 4K i 15 zł za każdą osobę w przypadku seansów 3D. Bilet ulgowy na seanse 2D / 4K to koszt 17 zł, a na seanse 3D to koszt 18 zł. Można także zakupić okulary 3D na własność w cenie 5 zł.

Kino Giewont znajduje się przy ulicy Kościuszki w Zakopanem, w pobliżu przecięcia tej ulicy z Krupówkami. Niedaleko od kina Giewont Ulica Kościuszki dzieli Rówień Krupową na część górną i dolną, a nieopodal samej ulicy Kościuszki mieści się słynny drewniany napis „Zakopane”, jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w stolicy Tatr i Podhala.

Kino Giewont

ul. Tadeusza Kościuszki 4, 34-500 Zakopane
tel: 18 201 53 04

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy