19 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

„Zaczytane Piątki” z tekstami tegorocznej noblistki Olgi Tokarczuk

- POLECAMY -

„Zaczytane Piątki” z tekstami tegorocznej noblistki Olgi Tokarczuk

W imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Kościelisku serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Zaczytane piątki”. Tego wieczoru czytane będą teksty tegorocznej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie poprowadzą Adrianna Jerzmanowska i Andrzej Bienias – aktorzy Teatru Witkacego w Zakopanem.

Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury

Olga Tokarczuk polska pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, psycholog. O pisarce ostatnio zrobiło się głośno gdyż została Laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Jedna z najbardziej cenionych na świecie i najczęściej nagradzanych polskich pisarek. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Laureatka Międzynarodowej Nagrody Bookera za powieść Bieguni (Flights), dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Literacką Nike: za powieści Bieguni i Księgi Jakubowe. Otrzymała również m.in. Paszport „Polityki”, Nagrodę im. Kościelskich, Brücke Berlin-Preis, słoweńską nagrodę Vilenica, Uznamską Nagrodę Literacką, Międzynarodową Nagrodę Literacką Domu Kultury i Teatru Miejskiego w Sztokholmie, nominację do grona finalistów International IMPAC Dublin Literary Award oraz nominację do National Book Award. Mieszka we Wrocławiu.

"Zaczytane Piątki" Olga Tokarczuk, plakat
„Zaczytane Piątki” Olga Tokarczuk, plakat

„Zaczytane piątki” w Kościelisku

Najbliższe spotkanie z cyklu „Zaczytane piątki” odbędzie się w Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku, przy ul. Nędzy Kubińca 136, 29 listopada 2019 roku o godzinie 17:00. Poznamy teksty Tegorocznej noblistki Olgi Tokarczuk. Teksty przeczyta Adrianna Jerzmanowska aktorka Teatru Witkacego, która występuje w spektaklach: Na przełęczy, Appendix, Człapówki – Zakopane, Intermezzo, TUUM EST, Halny (Niebezpieczne Sny), HELLO DA-DA. Pomoże jej Andrzej Bienias – aktor, którgo zobaczymy w spektaklach: Appendix, Na przełęczy, Człapówki – Zakopane, TUUM EST, Halny (Niebezpieczne Sny), Hello Da-Da, Bubuja. Wydał „Niepłytką płytkę” z własnymi tekstami i muzyką. Wyreżyserował koncert „Wyzwolone sny – czyli Rzecz o Nie-pospolitej” z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Centrum Informacji Turystycznej

ul. Nędzy Kubińca 136, 34-511 Kościelisko
Tel: 660 554 107

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...