Ferie

Porady

atrakcje

na weekend

Wystawa: Side Thawenca. Uszyte nićmi – Małgorzata Mirga-Tas

- POLECAMY -

Wystawa: Side Thawenca. Uszyte nićmi – Małgorzata Mirga-Tas

Galeria Antoniego Rząsy w Zakopanem zaprasza do obejrzenia wystawy Side Thawenca. Uszyte nićmi – Małgorzaty Mirga-Tas. Wystawa zorganizowana jest w ramach Roku Rząsy. Autorka podobnie jak Rząsa wychowała się na styku dwóch kultur. Wystawa odnosi się właśnie do bycia na tym „pograniczu”, do funkcjonowania w dwóch światach i łączeniu tych światów poprzez sztukę.

Małgorzata Mirga-Tas jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby. W swoich pracach opowiada często o codzienności, o codzienności zwykłych ludzi. Podobnie jak w przypadku Antoniego Rząsy w centrum jej twórczości jest człowiek. Autorka wychowała się na styku dwóch kultur – polskiej i romskiej, co dokładnie widać w jej twórczości.

Wystawa: Side Thawenca. Uszyte nićmi - Małgorzata Mirga-Tas
Wystawa: Side Thawenca. Uszyte nićmi – Małgorzata Mirga-Tas

Wystawa „Side Thawenca. Uszyte nićmi”, jak mówi o niej sama autorka: to pozszywane skrawki pamięci momentów z życia romskich kobiet. Większość z nich Małgorzata Mirga-Tas znała i zna osobiście, są jej bliskie. Między innymi inspiracją autorki byłą jej mama, babcia, ciocie. Kobiety, których los często nie rozpieszczał. To dlatego ich losy i sylwetki są tak poruszające.

Wystawę oglądać można do 24 listopada 2019 roku codziennie po umówieniu telefonicznym. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką i oprowadzanie po wystawie, które odbędzie się już w niedzielę, 27 października 2019 roku o godzinie 16:00. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszeń telefonicznych dokonywać można pod numerem telefonu 18 206 69 69, 695 48 22 04.

Galeria Antoniego Rząsy

ul. Bogdańskiego 16A, 34-500 Zakopane
Tel: 18 206 69 69

Dodaj komentarz

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Strefa Aktywności Tarczyński w Zakopanem

Spędzasz ferie w Zakopanem? To czas, w którym mieszkańcy...

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd otwierający 14.edycję Festiwalu Festiwal...

VIII Dni Lawinowo-Skiturowe

Dobra wiadomość dla turystów pieszych, narciarzy skiturowych oraz freeride’owych....

Pokoje Gościnne U Moniki

Pokoje Gościnne U Moniki oferują Państwu spokojny oraz wygodny...

Garmin Winter Sports Festival 2020

Przed nami siedemnasta edycja Garmin Winter Sports Festival w...