20 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Wystawa „Bez końca” Katarzyny Józefowicz

- POLECAMY -

Wystawa „Bez końca” Katarzyny Józefowicz

Serdecznie zapraszamy do Zakopanego na wyjątkową wystawę prac wybitnej polskiej rzeźbiarki, profesor, dziekan Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Katarzyny Józefowicz.

O Katarzynie Józefowicz

Katarzyna Józefowicz to polska rzeźbiarka, artystka współczesna, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studiowała w gdańskiej PWSSP (obecnie ASP) w latach 1981–1986, dyplom uzyskała w pracowni prof. Edwarda Sitka. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego – prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Intermediów. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych m.in. w Galerii Koło w Gdańsku (1996, 1998, 2003), Galerii Foksal w Warszawie (2000, 2001, 2002, 2005), Galerii Prowincjonalnej w Słubicach (2000), Galerii Arsenał w Białymstoku (2003), Galerii Wozownia w Toruniu (2007), Galerii Białej w Lublinie (2007), GGM w Gdańsku (2009), Li Space w Pekinie (2010), MMC w Wilnie (2013), CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (2015), CSW Łaźnia w Gdańsku (2018), Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (2019). Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych. W 2001 roku została laureatką Paszportu „Polityki”. Jej prace znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Gdańsku, Kolekcji EVN (Austria), Norton Family Collection (USA), Galerii Arsenał w Białymstoku. Ponadto prace posiadają w swoich zbiorach m.in.: Jil Sander, Jack Tilton, La Gaja, Pedro Alvares Ribeiro.

Wystawa "Bez końca" Katarzyny Józefowicz, plakat
Wystawa „Bez końca” Katarzyny Józefowicz, plakat

Wystawa „Bez końca”

Prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie pt. „Bez końca” pochodzą z kolekcji Katarzyny Józefowicz, Fundacji Galerii Foksal w Warszawie oraz Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Tarnowie. Prezentowana w Zakopanem twórczość Katarzyny Józefowicz jest we współczesnej sztuce zjawiskiem wyjątkowym i osobnym. Ekspozycja zawiera niezwykle refleksyjne i krytyczne traktowanie idei antropocentryzmu, pojęcia czasu i procesu twórczego.

Gdzie i kiedy zobaczymy wystawę?

Wernisaż wystawy odbędzie się już 13 grudnia 2019 o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, przy ul. Krupówki 41. Ekspozycję prac artystki oglądać można będzie do 16 lutego 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Miejska Galeria Sztuki

ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane
Tel: 18 201 27 92

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...

Teatr VIS A VIS – Zakopiańskie Lato Teatralne – Letni Teatr w Muszli Koncertowej

Mamy dla Was niecodzienną wakacyjną propozycję kulturalną, artystyczną, rozrywkową...