8.9 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Wirtualny Teatr Historii

Wirtualny Teatr Historii

Mimo, że wakacje dobiegły końca Kulturalny Plac Niepodległości w Zakopanem w dalszym ciągu zaskakuje atrakcjami. Centrum Technologii Audiowizualnych wraz z Fundacją Koncept Kultura zapraszają na wirtualny rejs na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”.

Podczas wirtualnego rejsu widzowie zanurzą się w pełen magicznych przeżyć podwodny świat, w którym czeka na nich ukryta historia sprzed 100 lat. A to wszystko dzięki technologii Virtual Reality. Wirtualny Teatr Historii organizowany jest z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy w dniach od 13 do 19 września. Seanse odbywać będą się w godzinach od 12:00 do 19:00.

Wirtualny Teatr Historii, Piłsudski
Wirtualny Teatr Historii, Piłsudski – Plac Niepodległości w Zakopanem

Celem interaktywnej platformy jest przybliżenie historii odbudowy Państwa Polskiego w sposób niekonwencjonalny i atrakcyjny dla odbiorców. Pragnęliśmy także zaprezentować potęgę i luksus najpiękniejszego polskiego transatlantyku, nazywanego „pływającą ambasadą polskiej kultury”.

Wirtualny Teatr Historii "Nipodległa"
Wirtualny Teatr Historii „Nipodległa” – Plac Niepodległości w Zakopanem

Niezwykły pokaz w technologii Virtual Reality rozpoczynamy w wirtualnym kinie, gdzie na wielkim ekranie oglądamy fragment archiwalnej kroniki filmowej poświęcony statkowi. Nieoczekiwanie przenosimy się w czasie w wygenerowany przez grafików magiczny świat 360°. Stoimy na pokładzie „Piłsudskiego”, gdzie wita nas legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprasza w niezwykły rejs. Rejs w głąb polskiej historii, podczas którego spotykamy postaci sprzed 100 lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrow Wilsona. Jesteśmy też świadkami wybuchu II wojny światowej i zatonięcia statku.

Wirtualną opowieść kończymy w 2018 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Tam, w otoczeniu gablot z oryginalnymi pamiątkami ze statku, uświadamiany sobie, że byliśmy uczestnikami niecodziennej, poruszającej lekcji historii, prowadzonej przez muzealnego nauczyciela. To on wcielał się w role wszystkich spotykanych przez nas bohaterów.

Aby wziąć udział w wirtualnym pokazie trzeba zrobić rezerwacje online: https://mspilsudski.pl/gry-edukacja/kalendarz-zapisow?miasto=Zakopane

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy