9.5 C
Zakopane

Wielkanoc

Wakacje

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Wirtualny Teatr Historii

- POLECAMY -

Wirtualny Teatr Historii

Mimo, że wakacje dobiegły końca Kulturalny Plac Niepodległości w Zakopanem w dalszym ciągu zaskakuje atrakcjami. Centrum Technologii Audiowizualnych wraz z Fundacją Koncept Kultura zapraszają na wirtualny rejs na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”.

Podczas wirtualnego rejsu widzowie zanurzą się w pełen magicznych przeżyć podwodny świat, w którym czeka na nich ukryta historia sprzed 100 lat. A to wszystko dzięki technologii Virtual Reality. Wirtualny Teatr Historii organizowany jest z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy w dniach od 13 do 19 września. Seanse odbywać będą się w godzinach od 12:00 do 19:00.

Wirtualny Teatr Historii, Piłsudski
Wirtualny Teatr Historii, Piłsudski – Plac Niepodległości w Zakopanem

Celem interaktywnej platformy jest przybliżenie historii odbudowy Państwa Polskiego w sposób niekonwencjonalny i atrakcyjny dla odbiorców. Pragnęliśmy także zaprezentować potęgę i luksus najpiękniejszego polskiego transatlantyku, nazywanego „pływającą ambasadą polskiej kultury”.

Wirtualny Teatr Historii "Nipodległa"
Wirtualny Teatr Historii „Nipodległa” – Plac Niepodległości w Zakopanem

Niezwykły pokaz w technologii Virtual Reality rozpoczynamy w wirtualnym kinie, gdzie na wielkim ekranie oglądamy fragment archiwalnej kroniki filmowej poświęcony statkowi. Nieoczekiwanie przenosimy się w czasie w wygenerowany przez grafików magiczny świat 360°. Stoimy na pokładzie „Piłsudskiego”, gdzie wita nas legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprasza w niezwykły rejs. Rejs w głąb polskiej historii, podczas którego spotykamy postaci sprzed 100 lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrow Wilsona. Jesteśmy też świadkami wybuchu II wojny światowej i zatonięcia statku.

Wirtualną opowieść kończymy w 2018 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Tam, w otoczeniu gablot z oryginalnymi pamiątkami ze statku, uświadamiany sobie, że byliśmy uczestnikami niecodziennej, poruszającej lekcji historii, prowadzonej przez muzealnego nauczyciela. To on wcielał się w role wszystkich spotykanych przez nas bohaterów.

Aby wziąć udział w wirtualnym pokazie trzeba zrobić rezerwacje online: https://mspilsudski.pl/gry-edukacja/kalendarz-zapisow?miasto=Zakopane

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Narciarskie szaleństwo na Nosalu

Narciarstwo to świetny trening całego ciała. Szusowanie na stokach...

Wirtualna wystawa pasyjna: Pozwólcie działać we mnie tajemnicy…

Dzięki Zakopiańskiemu Centrum Kultury oraz Centrum Kultury w willi...

Wiosna na Podhalu

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna,...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i...