Ferie

Porady

atrakcje

na weekend

Warsztaty literacko – plastyczne w ramach 8 Festiwalu „Inspirowane Górami”

- POLECAMY -

Warsztaty literacko – plastyczne w ramach 8 Festiwalu „Inspirowane Górami”

W drugiej połowie października pod Giewontem rusza ósma edycja festiwalu „Inspirowane górami” im. Ewy i Macieja Berbeków. W ramach festiwalu serdecznie zapraszamy również dzieci na warsztaty literacko – plastyczne, które odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem.

Festiwal „Inspirowane górami” im. Ewy i Macieja Berbeków na stałe wpisał się w kalendarz podhalańskich imprez. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się 2012 roku. Od samego początku festiwal poświęcony jest tematom dotyczącym współczesnych fascynacji Tatrami i ludzi, którzy związali swoje życie z górami oraz miastem leżącym u ich podnóża. W spotkaniach organizowanych w programie wydarzenia spotkać można wielu artystów, dla których Zakopane i góry są inspiracją w tworzeniu sztuki.

Warsztaty literacko – plastyczne pod tytułem „Po przygody w góry” odbędą się na podstawie książki autorstwa Piotra Karskiego „W góry”. Tym sposobem najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli niepowtarzalną okazję do zdobycia wiedzy o górach.

Podczas warsztatów literacko – plastycznych dowiedzą się między innymi skąd biorą się góry na ziemi, jak powstają oraz jak się zmieniają na przestrzeni lat. Ponad to dzieci podejmą próbę budowy makiety Tatr, wyruszając jednocześnie na górskie szlaki, w celu poszukiwania leśnych zwierząt: wilków, niedźwiedzi, kozic, a nawet śnieżnych panter czy yeti.

Każde dziecko biorące udział w zajęciach będzie mogło zdobyć górski szczyt czy najgłębszą jaskinię oraz poznać tajemnice lasów i roślin rosnących w górach. Zajęcia poprowadzi pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem – Pani Katarzyna Borycka.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy już 17 października 2019 r. o godzinie 16:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem.

Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Łukaszówki 4, 34-500 Zakopane

Dodaj komentarz

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Strefa Aktywności Tarczyński w Zakopanem

Spędzasz ferie w Zakopanem? To czas, w którym mieszkańcy...

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd otwierający 14.edycję Festiwalu Festiwal...

VIII Dni Lawinowo-Skiturowe

Dobra wiadomość dla turystów pieszych, narciarzy skiturowych oraz freeride’owych....

Pokoje Gościnne U Moniki

Pokoje Gościnne U Moniki oferują Państwu spokojny oraz wygodny...

Garmin Winter Sports Festival 2020

Przed nami siedemnasta edycja Garmin Winter Sports Festival w...