-9.7 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

VIII Dni Lawinowo-Skiturowe

- POLECAMY -

VIII Dni Lawinowo-Skiturowe

Dobra wiadomość dla turystów pieszych, narciarzy skiturowych oraz freeride’owych. Przed nami ósma edycja Dni Lawinowo Skiturowych. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku bazą wypadową będzie Schronisko Pięć Stawów, obok którego powstaną stacje szkoleniowe oraz Wysokogórski Tor Przeszkód. W programie tradycyjnie już darmowe szkolenia: lawinowe, skiturowe, z turystyki zimowej, nawigacji oraz testy sprzętu sportowego.

Co to za wydarzenie?

Dni Lawinowo-Skiturowe to już zimowa tradycja. Głównym celem wydarzenia, które z roku na rok przyciąga co raz to większe grono uczestników jest przede wszystkim szerzenie świadomej i bezpiecznej górskiej turystyki zimowej, zdobywanie wiedzy i właściwe używanie niezbędnego sprzętu.

Spotkanie miłośników narciarstwa wysokogórskiego, splitboardu i turystyki zimowej

Jak w latach poprzednich, tak i podczas VIII Dni Lawinowo-Skiturowych powstaną stacje szkoleniowe oraz Wysokogórski Tor Przeszkód. Tradycyjnie w sobotę w ramach bezpłatnych zajęć będzie można skorzystać z wiedzy instruktorów dotyczącej min. profilaktyki lawinowej, turystyki zimowej, skiturowej, freeride’owej oraz nawigacji i pierwszej pomocy w górach. Uczestnicy będą mieli również możliwość by wziąć udział w pokazie plecaków wypornościowych, testach nart skiturowych i splitboardów, sprzętu zimowego (raki, czekan, lawinowe ABC), szkoleniach z zasad bezpieczeństwa lawinowego oraz odwiedzić stoiska firmowe producentów sprzętu outdoorowego.

Co w programie VIII Dni Lawinowo-Skiturowych?

W sobotnie popołudnie odbędą się wykłady edukacyjne i dyskusje dotyczące poruszania się zimą po górach, bezpieczeństwa w Tatrach i zagadnień sprzętowych. Nie zabraknie imprezy w górskim klimacie.

Drugiego dnia w niedzielę uczestnicy będą mogli skorzystać z treningu na polu lawinowym Easy Searcher, wyjść na wycieczki indywidualne oraz po raz pierwszy wziąć udział w terenowych warsztatach lawinowych oraz zimowych z uwzględnieniem tematyki alpejskiej.

Kiedy odbędą się VIII Dni Lawinowo-Skiturowe?

Na ósme Dni Lawinowo-Skiturowe, czyli spotkanie miłośników narciarstwa wysokogórskiego, splitboardu i turystyki zimowej w Schronisku Pięć Stawów w Tatrach zapraszamy już w ostatni weekend marca, dokładnie w dniach od 28 do 29 marca 2020 roku. Już niebawem podamy szczegółowy program wydarzenia.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy