8.9 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

VIII Dni Lawinowo-Skiturowe

VIII Dni Lawinowo-Skiturowe

Dobra wiadomość dla turystów pieszych, narciarzy skiturowych oraz freeride’owych. Przed nami ósma edycja Dni Lawinowo Skiturowych. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku bazą wypadową będzie Schronisko Pięć Stawów, obok którego powstaną stacje szkoleniowe oraz Wysokogórski Tor Przeszkód. W programie tradycyjnie już darmowe szkolenia: lawinowe, skiturowe, z turystyki zimowej, nawigacji oraz testy sprzętu sportowego.

Co to za wydarzenie?

Dni Lawinowo-Skiturowe to już zimowa tradycja. Głównym celem wydarzenia, które z roku na rok przyciąga co raz to większe grono uczestników jest przede wszystkim szerzenie świadomej i bezpiecznej górskiej turystyki zimowej, zdobywanie wiedzy i właściwe używanie niezbędnego sprzętu.

Spotkanie miłośników narciarstwa wysokogórskiego, splitboardu i turystyki zimowej

Jak w latach poprzednich, tak i podczas VIII Dni Lawinowo-Skiturowych powstaną stacje szkoleniowe oraz Wysokogórski Tor Przeszkód. Tradycyjnie w sobotę w ramach bezpłatnych zajęć będzie można skorzystać z wiedzy instruktorów dotyczącej min. profilaktyki lawinowej, turystyki zimowej, skiturowej, freeride’owej oraz nawigacji i pierwszej pomocy w górach. Uczestnicy będą mieli również możliwość by wziąć udział w pokazie plecaków wypornościowych, testach nart skiturowych i splitboardów, sprzętu zimowego (raki, czekan, lawinowe ABC), szkoleniach z zasad bezpieczeństwa lawinowego oraz odwiedzić stoiska firmowe producentów sprzętu outdoorowego.

Co w programie VIII Dni Lawinowo-Skiturowych?

W sobotnie popołudnie odbędą się wykłady edukacyjne i dyskusje dotyczące poruszania się zimą po górach, bezpieczeństwa w Tatrach i zagadnień sprzętowych. Nie zabraknie imprezy w górskim klimacie.

Drugiego dnia w niedzielę uczestnicy będą mogli skorzystać z treningu na polu lawinowym Easy Searcher, wyjść na wycieczki indywidualne oraz po raz pierwszy wziąć udział w terenowych warsztatach lawinowych oraz zimowych z uwzględnieniem tematyki alpejskiej.

Kiedy odbędą się VIII Dni Lawinowo-Skiturowe?

Na ósme Dni Lawinowo-Skiturowe, czyli spotkanie miłośników narciarstwa wysokogórskiego, splitboardu i turystyki zimowej w Schronisku Pięć Stawów w Tatrach zapraszamy już w ostatni weekend marca, dokładnie w dniach od 28 do 29 marca 2020 roku. Już niebawem podamy szczegółowy program wydarzenia.

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy