0 C
Zakopane

Sylwester

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

V Zakopiański Noworoczny Bieg i Marsz Nordic Walking 2020

- POLECAMY -
Sylwester 2020/2021

V Zakopiański Noworoczny Bieg i Marsz Nordic Walking 2020

Rozpocznij Nowy Rok 2020 w sportowym stylu! Weź udział w piątym Zakopiańskim Biegu Noworocznym! Jeśli bieganie nie jest Twoją mocną stroną możesz wystartować w Marszu Nordic Walking 2020. Będzie się działo!

V Zakopiański Bieg Noworoczny

Zakopiański Bieg Noworoczny to już na Podhalu tradycja! Bieg jak co roku odbędzie się w rejonie Bachledzkiego Wierchu. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o dystansie 5 km. V Zakopiański Bieg Noworoczny będzie to pierwszy bieg z cyklu VI Zakopiańskiej Ligi Biegowej 2020 roku. Zainteresowani udziałem zgłoszeń mogą dokonywać do wyczerpania liczby wolnych miejsc, drogą elektroniczną na stronie internetowej www.mosir.zakopane.eu.

Zakopiański Bieg Sylwestrowy
Zakopiański Bieg Sylwestrowy

Marsz Nordic Walking

Jeśli bieganie nie jest Twoją mocną stroną, nic nie stoi na przeszkodzie by tego dnia Nowy Rok przywitać w sportowym stylu! W dniu V Zakopiańskiego Biegu Noworocznego odbędzie się również Marsz Nordic Walking. Dystans do pokonania to jak w przypadku biegu, również 5 km. Nordic walking to świetna forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron. Z tego powodu osoby go uprawiające angażują więcej partii mięśni, chociaż mniej intensywnie. Największym atutem nordic walking jest to, że można uprawiać tą dyscyplinę bez względu na wiek, kondycję czy tuszę, zarówno nad morzem, w lesie, parku oraz w górach, dosłownie wszędzie i to przez cały rok.

Cel zawodów

Celem V Zakopiańskiego Noworocznego Biegu oraz Marszu Nordic Walking jest przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i zachowań prozdrowotnych wśród mieszkańców Zakopanego oraz całego Powiatu Tatrzańskiego i turystów odwiedzających Podhale.

Gdzie i kiedy odbędzie się Bieg?

Bieg Noworoczny odbędzie się w środę, 1 stycznia 2020 roku. Start o godzinie 10.00 na Bachledzkim Wierchu. Biuro zawodów będzie znajdować się w Willi „Swoboda” w Zakopanem, przy ul. Podhalańskiej 70, gdzie również miejsce będzie miał start i meta rywalizacji.

Program noworocznych zawodów

  • 8.45 – 9.45 – wydawanie numerów startowych
  • 10.00 – start biegu
  • 12.00 – zakończenie zawodów

Możesz nie tylko przywitać Nowy Rok 2020 w sportowym stylu biorąc udział w V Zakopiańskim Noworocznym Biegu, ale również pożegnać Stary Rok 2019 dzień wcześniej, 31 grudnia w startując w V Zakopiańskim Biegu Sylwestrowym.

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Kasprowy Wierch pogoda godzinowa na dziś, długoterminowa

Kasprowy Wierch - szczegółowa pogoda godzinowa, aktualizowana kilka razy...

Zakopane w 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Już niebawem wszyscy Polacy będą obchodzić wielkie święto narodowe....

Dzień Wszystkich Świętych: msze na cmentarzu, akcja „Znicz” w Zakopanem

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to ważne dla katolików...

Cykl rodzinnych warsztatów w zakopiańskim Kinie Miejsce

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na cykl warsztatów pt....

Spotkanie z cyklu „Czarne na białym” w Willi Kmicic

W imieniu wydawnictwa Czarne, Muzeum Tatrzańskiego i Fundacji „Zakopiańczycy....