9.7 C
Zakopane
czwartek, Maj 23, 2019
 • Wiadomości
More
  Zakopane Wydarzenia Sprzątamy Tatry po raz ósmy!

  Sprzątamy Tatry po raz ósmy!

  Wolontariusze posprzątają górskie szlaki. Rusza akcja Czyste Tatry 2019!

  Przed nami kolejna edycja akcji Czyste Tatry. Jest to największa i najważniejsza inicjatywa ekologiczna w całym kraju. Wydarzenie odbywa od 2012 roku. Tym razem już po raz ósmy w ramach projektu Czyste Tatry wolontariusze ruszą na szlaki, by posprzątać góry.

  Tatrzańskie trasy zostaną oczyszczone z zalegających śmieci. Miłośnicy górskich wędrówek i ambasadorzy wydarzenia ponownie przypomną, że o nasz naturalny krajobraz powinniśmy dbać przez cały rok. Tegoroczny finał odbędzie się w ostatni weekend czerwca tj. od 28 do 29.06 w Zakopanem. Planujesz wolny weekend w górach? Nie masz pomysłu na spędzenia czasu wolnego? Zachęcamy do udziału w akcji!

  Sprzątamy TatryCo roku na początku lata grupy wolontariuszy usuwają śmieci, pozostawiając najwyższe polskie góry w ich najpiękniejszej, nie zniszczonej ludzką działalnością formie. W ubiegłorocznej edycji, ponad 7 tys. wolontariuszy zebrało 420 kg śmieci, przemierzając dokładnie 275 km tatrzańskich szlaków. W ciągu siedmiu lat liczba chętnych wyruszających sprzątać Tatry przekroczyła 20 tys., a z gór zniknęło już blisko 5 ton odpadów. Z każdym rokiem przybywa wolontariuszy i partnerów, a ubywa śmieci. Ten trend potwierdza, że przesłanie Czystych Tatr.

  Ideę Czystych Tatr wsparli dotychczas m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska, pogodynek i podróżnik Bartosz Jędrzejak, aktor Tomasz Ciachorowski, krytyk kulinarny i osobowość telewizyjna Robert Makłowicz, pochodzący z Podhala trener personalny Mariusz „Qczaj” Kuczaj, trenerka komunikacji Tatiana Mindewicz-Puacz, artysta kabaretowy Marcin Daniec, prezenterka i dziennikarka telewizji TTV i TVN Turbo Aleksandra Kutz, biegaczka i trener personalny Adrianna Palka, jeden z najpopularniejszych youtuberów Remigiusz „Rezigiusz” Wierzgoń oraz ikona polskiego himalaizmu – Krzysztof Wielicki.

  Chcesz zostać wolontariuszem? Zarejestruj się na stronie www.czystetatry.pl/o-projekcie/rejestracja/

  Dodaj komentarz

  Najczęściej czytane

  Zakopane widok z Cyrhli

  Słownik gwary góralskiej

  Zastanawiasz się co góral mówi do ciebie, skorzystaj z słownika góraslkiej gwary, ciekawe zwroty i słówka górali z Podhala i Zakopanego.
  Zakopiański Dworzec Autobusowy

  Rozkład Jazdy Zakopane – Kraków

  Planujesz podróż z dworca autobusowego w Zakopanem do Krakowa? Przede wszystkim sprawdź dokładnie rozkład jazdy, godziny odjazdów i stanowisko z którego odjeżdża, jak i ceny za przejazd na interesującej Cię trasie. Najważniejsze zaplanuj podróż...

  Najnowsze