13.6 C
Zakopane
czwartek, Sierpień 22, 2019
 • Wiadomości
More

  Czyste Tatry 2019 – Sprzątamy Tatry po raz ósmy!

  Zakopane Wydarzenia Czyste Tatry 2019 - Sprzątamy Tatry po raz ósmy!

  Finał tegorocznej edycji Czystych Tatr został przesunięty na 26-27 lipca. Zmiana oznacza, że największe sprzątanie polskich gór z zalegających śmieci odbędzie się w samym środku sezonu letniego, gdy Tatry odwiedzają tłumy turystów. To czas, gdy o góry trzeba zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem, a zarazem okazja, by przekazać ideę dbania o środowisko jeszcze większemu gronu osób.

  Wolontariusze posprzątają górskie szlaki. Rusza akcja Czyste Tatry 2019!

  Przed nami kolejna edycja akcji Czyste Tatry. Jest to największa i najważniejsza inicjatywa ekologiczna w całym kraju. Wydarzenie odbywa od 2012 roku. Tym razem już po raz ósmy w ramach projektu Czyste Tatry wolontariusze ruszą na szlaki, by posprzątać góry.

  Tatrzańskie trasy zostaną oczyszczone z zalegających śmieci. Miłośnicy górskich wędrówek i ambasadorzy wydarzenia ponownie przypomną, że o nasz naturalny krajobraz powinniśmy dbać przez cały rok. Tegoroczny finał odbędzie się w ostatni weekend czerwca tj. od 26 do 27.07 w Zakopanem. Planujesz wolny weekend w górach? Nie masz pomysłu na spędzenia czasu wolnego? Zachęcamy do udziału w akcji!

  Sprzątamy TatryCo roku na początku lata grupy wolontariuszy usuwają śmieci, pozostawiając najwyższe polskie góry w ich najpiękniejszej, nie zniszczonej ludzką działalnością formie. W ubiegłorocznej edycji, ponad 7 tys. wolontariuszy zebrało 420 kg śmieci, przemierzając dokładnie 275 km tatrzańskich szlaków. W ciągu siedmiu lat liczba chętnych wyruszających sprzątać Tatry przekroczyła 20 tys., a z gór zniknęło już blisko 5 ton odpadów. Z każdym rokiem przybywa wolontariuszy i partnerów, a ubywa śmieci. Ten trend potwierdza, że przesłanie Czystych Tatr.

  Ideę Czystych Tatr wsparli dotychczas m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska, pogodynek i podróżnik Bartosz Jędrzejak, aktor Tomasz Ciachorowski, krytyk kulinarny i osobowość telewizyjna Robert Makłowicz, pochodzący z Podhala trener personalny Mariusz „Qczaj” Kuczaj, trenerka komunikacji Tatiana Mindewicz-Puacz, artysta kabaretowy Marcin Daniec, prezenterka i dziennikarka telewizji TTV i TVN Turbo Aleksandra Kutz, biegaczka i trener personalny Adrianna Palka, jeden z najpopularniejszych youtuberów Remigiusz „Rezigiusz” Wierzgoń oraz ikona polskiego himalaizmu – Krzysztof Wielicki.

  Chcesz zostać wolontariuszem? Zarejestruj się na stronie www.czystetatry.pl/o-projekcie/rejestracja/

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  15. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

  15. Spotkania z Filmem Górskim

  Spotkania z Filmem Górskim zawitają do Zakopanego po raz piętnasty. W ramach festiwalu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Filmowy, Bieg Przedni, Akademia Górska z PZU i Blogórsfera. Jak w roku poprzednim, tak i tym razem...
  XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników

  XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników

  XVIII Tatrzańskich Wici nie zwalniają tempa! Nie da się ukryć, że ten cykl imprez plenerowych organizowanych już od kilkunastu lat w okresie letnim pod Giewontem przyciąga tysiące widzów. Jest to świetna okazja na spotkanie...

  Najnowsze

  X