17.7 C
Zakopane
poniedziałek, Sierpień 19, 2019
 • Wiadomości
More

  „Sokole Oko” – Rodzinny piknik z Zakopiańskim Sokołem

  Zakopane Wydarzenia "Sokole Oko" - Rodzinny piknik z Zakopiańskim Sokołem

  Dawno w Zakopanem nie było takich zawodów, jak te które mają się odbyć, już w ten czwartek o godzinie 12.00 na stadionie Orkana.

  Będzie można strzelać z broni pneumatycznej, oglądać pokazy paralotniarskie, sprawdzić siłę ciągu motolotni, przyjrzeć się profesjonalnemu karabinowi snajperskiemu, zjeść dobry posiłek, a najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać z dmuchanych atrakcji.

  W tym roku Towarzystwo Gimnastyczne Sokół obchodzi 125 lecie powstania. Z tej okazji Zakopiańskie gniazdo przez cały rok organizuje szereg inicjatyw kulturalnych i sportowych. Odbyły się, już mistrzostwa Polski w biegach wysokogórskich im. Franciszka Marduły i cały Weekend Biegowy z Sokołem z udziałem czołowych biegaczy tej dyscypliny, był też Koncert Siła Miłości ze znanymi artystami scen Krakowskich i udziałem prof. Wandy Półtawskiej honorowej obywatelki Zakopanego, a już 15.08 (czwartek) w święto Wojska Polskiego i Matki Boskiej Zielnej na stadionie przy ulicy Władysława Orkana odbędzie się piknik Rodzinny „Sokole Oko”.

  Amatorskie zawody odbędą się w trzech kategoriach: młodzieżowej, damskiej i męskiej. Zwycięzcy swoich grup Pierwsze otrzymają medale, nagrody rzeczowe w postaci karabinków pneumatycznych i unikalne statuetki sokoła, odlane z brązu. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą profesjonalni sędziowie sportowi Piotr Korczak i Robert Mrówka. Na pikniku będzie można też spotkać podhalańskich strzelców długodystansowych, którzy zaprezentują karabiny z których można strzelać na odległość ponad 1200 metrów. Swoją działalność będą też wspierać różne sekcje sportowe TG Sokół. Dzięki działalności których można będzie można spróbować nawiązać łączność z całym światem przy użyciu alfabetu morsa będącego obecnie najczęściej używanym sposobem komunikacji przez radioamatorów.

  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  Program Rodzinnego pikniku z Zakopiańskim Sokołem „Sokole Oko”

  Sokole Oko - Rodzinny piknik z Zakopiańskim Sokołem
  Sokole Oko – Rodzinny piknik z Zakopiańskim Sokołem, plakat

  • Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o unikatową statuetkę sokoła z brązu,
  • Pokaz broni do strzelań długodystansowych,
  • Pokaz paralotniarski – motolotnie, możliwość założenia całego sprzętu wraz z próbą ciągu,
  • Pokaz gimnastyki tradycyjnej,
  • Pokaz sprzętu krótkofalarskiego „wczoraj i dziś”, alfabet morsa.
  • Do tego świetna zabawa, trochę historii, dobre jedzenie, grill, muzyka i wiele innych atrakcji.

  Miejsce: Kino Sokół, Władysława Orkana, Zakopane, Polska
  Godzina rozpoczęcia: 12:00

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  Pociąg retro - parowozem pod Tatry

  Parowozem pod Tatry – pociąg retro Chabówka – Zakopane

  Zmęczyły Cię wycieczki po Tatrach i spacery Krupówkami? Szukasz czegoś "innego"? Mamy dla Ciebie świetną propozycję spędzenia oryginalnie czasu wolnego! Pociąg w stylu retro to idealna opcja! Przejazdy parowozem odbywają się w ramach projektu...
  XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników

  XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników

  XVIII Tatrzańskich Wici nie zwalniają tempa! Nie da się ukryć, że ten cykl imprez plenerowych organizowanych już od kilkunastu lat w okresie letnim pod Giewontem przyciąga tysiące widzów. Jest to świetna okazja na spotkanie...

  Najnowsze

  X