2 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

Ruszyła trasa narciarska Gąsienicowa na Kasprowym Wierchu

- POLECAMY -

Ruszyła trasa narciarska Gąsienicowa na Kasprowym Wierchu

Trasa narciarska Gąsienicowa czynna! Dobra wiadomość dla narciarzy, którzy już nie mogli się doczekać by poszusować po jedynych w Polsce terenach o charakterze alpejskim. Ruszyła trasa narciarska na Kasprowym Wierchu! Przy odpowiednich opadach śniegu i ujemnych temperaturach sezon narciarski w Tatrach może potrwać nawet aż do maja.

Trasy narciarskie na Kasprowym Wierchu

Kasprowy Wierch jest to ośrodek narciarski znajdujący się na szczycie i północnych stokach Kasprowego Wierchu w polskich Tatrach Zachodnich. Jest to najwyżej położony ośrodek narciarski w całej Polsce. Wybierając się tutaj na narty do dyspozycji narciarzy jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, oddane są dwie przestronne, szerokie i piękne trasy narciarskie w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Obie trasy zaczynają się dość stromym spadkiem, natomiast na dalszym odcinku ich przebieg jest troszkę łagodniejszy.

Trasa Goryczkowa

Goryczkowa to trasa zjazdowa oznaczona czarnym stopniem trudności, co oznacza, że jest odpowiednia jedynie dla zaawansowanych narciarzy. Trasa Goryczkowa rozpoczyna się przy górnej stacji kolejki krzesełkowej Goryczkowej zlokalizowanej na północno-zachodnich stokach Kasprowego Wierchu nieco pod jego wierzchołkiem, na wysokości ok. 1950 m n.p.m. Trasa biegnie początkowo pochyłym trawersem nieco poniżej grani opadającej z wierzchołka w kierunku zachodnim, w stronę Goryczkowej Przełęczy nad Zakosy, a następnie samą granią. W odległości mniej więcej 2/5 długości grani, na niewielkiej poziomej platformie, trasa opuszcza grań, skręca ostro w prawo pod kątem około 150 stopni i biegnie stromą, kilkudziesięciometrową, wąską, śnieżną rynną do niewielkiego kociołka w północno-zachodnim stoku Kasprowego Wierchu.

Trasa Gąsienicowa

Gąsienicowa jest to narciarska trasa zjazdowa z Kasprowego Wierchu w Tatrach również o czarnym stopniu skali trudności, w dolnej części, do Kuźnic w Zakopanem – czerwona. Jest to przestronna i szeroka trasa, która prowadzi ze szczytu Kasprowego Wierchu w kierunku północno-wschodnim przez Kocioł Kasprowy i Dolinę Gąsienicową do Hali Gąsienicowej i później przez Przełęcz między Kopami do Kuźnic na wysokości. W Kotle Gąsienicowym działa nowoczesny 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Gąsienicowy o długości 1156 m, przepustowości 2400 osób na godzinę i czasie jazdy 8 minut. Na szczyt Kasprowego można dostać się również bezpośrednio z Kuźnic – koleją linową Kasprowy Wierch.

Narty na Kasprowym czas start!

Ze względu na to, że trasy Gąsienicowa i Goryczkowa znajdują się w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego, nie zawsze są ratrakowane, nie są również dośnieżane ani oświetlone przez co jeździć można tylko do zmroku. Warunki atmosferyczne w Tatrach pozwoliły jednak by Polskie Koleje Linowe uruchomiły trasę narciarską Gąsienicowa na Kasprowym Wierchu. Panujące warunki są dobre. Na trasie narciarskiej w Kotle Goryczkowym i w Kotle Gąsienicowym pokrywa śnieżna wynosi od 35 do 110 cm.

W jakich godzinach czynny jest wyciąg na Gąsienicowej?

Kolej krzesełkowa Gąsienicowa otwarta jest w godzinach 8:30 do 15:00

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy