Ferie

Porady

atrakcje

na weekend

Ruszyła trasa narciarska Gąsienicowa na Kasprowym Wierchu

- POLECAMY -

Ruszyła trasa narciarska Gąsienicowa na Kasprowym Wierchu

Trasa narciarska Gąsienicowa czynna! Dobra wiadomość dla narciarzy, którzy już nie mogli się doczekać by poszusować po jedynych w Polsce terenach o charakterze alpejskim. Ruszyła trasa narciarska na Kasprowym Wierchu! Przy odpowiednich opadach śniegu i ujemnych temperaturach sezon narciarski w Tatrach może potrwać nawet aż do maja.

Trasy narciarskie na Kasprowym Wierchu

Kasprowy Wierch jest to ośrodek narciarski znajdujący się na szczycie i północnych stokach Kasprowego Wierchu w polskich Tatrach Zachodnich. Jest to najwyżej położony ośrodek narciarski w całej Polsce. Wybierając się tutaj na narty do dyspozycji narciarzy jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, oddane są dwie przestronne, szerokie i piękne trasy narciarskie w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Obie trasy zaczynają się dość stromym spadkiem, natomiast na dalszym odcinku ich przebieg jest troszkę łagodniejszy.

Trasa Goryczkowa

Goryczkowa to trasa zjazdowa oznaczona czarnym stopniem trudności, co oznacza, że jest odpowiednia jedynie dla zaawansowanych narciarzy. Trasa Goryczkowa rozpoczyna się przy górnej stacji kolejki krzesełkowej Goryczkowej zlokalizowanej na północno-zachodnich stokach Kasprowego Wierchu nieco pod jego wierzchołkiem, na wysokości ok. 1950 m n.p.m. Trasa biegnie początkowo pochyłym trawersem nieco poniżej grani opadającej z wierzchołka w kierunku zachodnim, w stronę Goryczkowej Przełęczy nad Zakosy, a następnie samą granią. W odległości mniej więcej 2/5 długości grani, na niewielkiej poziomej platformie, trasa opuszcza grań, skręca ostro w prawo