18.3 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Ostatnie dni na zwiedzanie ekspozycji w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego

Ostatnie dni na zwiedzanie ekspozycji w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego

Muzeum Tatrzańskie realizuje projekt dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala” w związku z czym to już ostatnie dni na zwiedzanie obecnej ekspozycji w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego.

Muzeum Tatrzańskie

Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem to jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce powołane przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego w 1889 r. Do grupy założycieli Muzeum należeli między innymi Adolf Scholtze, dr Ignacy Baranowski, dr Władysław Florkiewicz i wiele innych osobistości. Muzeum Tatrzańskie obecnie posiada aż 11 filii – w tym 7 w Zakopanem oraz po jednej w Chochołowie, Czarnej Górze, Jurgowie oraz Łopusznej.

Czas na remont

Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego podobnie jak Galeria Władysława Hasiora przejdzie remont w ramach projektu „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”. To już ostatnie dni na zwiedzanie obecnej ekspozycji w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego.

Kiedy rusza remont i jak długo potrwa?

Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego do dyspozycji zwiedzających będzie dostępny do niedzieli, 5 stycznia 2020 roku. Planowany remont potrwa nawet dwa lata przez co cały gmach główny będzie zamknięty. Zakres prac jest ambitny, bo obejmuje nie tylko remont konserwatorski budynku z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, ale też zostaną zmienione same wystawy.

Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego

ul. Krupówki 10, 34-500 Zakopane
Tel: 18 20 152 05, 18 20 129 35
biuro@muzeumtatrzanskie.pl
www.muzeumtatrzanskie.pl

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy