8.7 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Prace remontowe w Galerii Władysława Hasiora

Prace remontowe w Galerii Władysława Hasiora

W ramach realizowanego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury ruszyły prace remontowe w Galerii Hasiora w Zakopanem.

Kim był Władysław Hasior?

Władysław Hasior (1928-1999) był wybitnym polskim artystą znanym zarówno z działalności twórczej jak i edukacyjnej, który przez całe życie związany był z Zakopanem. Hasior był również utalentowanym biegaczem, uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski, ustanawiając rekord na dystansie 5 km. Wprowadzając codzienne treningi szybkościowe, truchto-biegi, systematycznie dokumentował swoje osiągnięcia w zeszytach, zwłaszcza w latach 1952-1956.

Galeria Władysława Hasiora

Galeria Władysława Hasiora to galeria sztuki w Zakopanem założona w 1985, funkcjonuje jako filia Muzeum Tatrzańskiego. Jest to galeria autorska Władysława Hasiora prezentująca zbiór ok. 150 jego dzieł. W Galerii Władysława Hasiora znalazły swoje miejsce sławne sztandary, kompozycje przestrzenne, rzeźby, których tworzywem są różnorakie materiały, zwyczajne przedmioty, często rupiecie, które w rękach artysty nabierają nowych znaczeń. Opatrzone metaforycznymi, dowcipnymi, przekornymi tytułami skłaniają do zastanowienia nad światem współczesnym i sztuką.

Galeria nieczynna na czas remontu

W zakopiańskiej Galerii Władysława Hasiora ruszyła rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego. Wszystko to ma na celu zachowanie i prezentację unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala. Prace remontowe będą obejmowały przebudowę i remont konserwatorski wraz z infrastrukturą techniczną Galerii.

W związku z rozpoczętymi pracami Galeria Hasiora będzie nieczynna przynajmniej przez 12 miesięcy.

Galeria Władysława Hasiora

ul. Jagiellońska 18b, 34-500 Zakopane
Tel: 18 206 68 71

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy