28 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Prace remontowe w Galerii Władysława Hasiora

- POLECAMY -

Prace remontowe w Galerii Władysława Hasiora

W ramach realizowanego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury ruszyły prace remontowe w Galerii Hasiora w Zakopanem.

Kim był Władysław Hasior?

Władysław Hasior (1928-1999) był wybitnym polskim artystą znanym zarówno z działalności twórczej jak i edukacyjnej, który przez całe życie związany był z Zakopanem. Hasior był również utalentowanym biegaczem, uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski, ustanawiając rekord na dystansie 5 km. Wprowadzając codzienne treningi szybkościowe, truchto-biegi, systematycznie dokumentował swoje osiągnięcia w zeszytach, zwłaszcza w latach 1952-1956.

Galeria Władysława Hasiora

Galeria Władysława Hasiora to galeria sztuki w Zakopanem założona w 1985, funkcjonuje jako filia Muzeum Tatrzańskiego. Jest to galeria autorska Władysława Hasiora prezentująca zbiór ok. 150 jego dzieł. W Galerii Władysława Hasiora znalazły swoje miejsce sławne sztandary, kompozycje przestrzenne, rzeźby, których tworzywem są różnorakie materiały, zwyczajne przedmioty, często rupiecie, które w rękach artysty nabierają nowych znaczeń. Opatrzone metaforycznymi, dowcipnymi, przekornymi tytułami skłaniają do zastanowienia nad światem współczesnym i sztuką.

Galeria nieczynna na czas remontu

W zakopiańskiej Galerii Władysława Hasiora ruszyła rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego. Wszystko to ma na celu zachowanie i prezentację unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala. Prace remontowe będą obejmowały przebudowę i remont konserwatorski wraz z infrastrukturą techniczną Galerii.

W związku z rozpoczętymi pracami Galeria Hasiora będzie nieczynna przynajmniej przez 12 miesięcy.

Galeria Władysława Hasiora

ul. Jagiellońska 18b, 34-500 Zakopane
Tel: 18 206 68 71

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...