-0,8 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

„Podhalańska idzie wiara”, czyli posiady góralskie

- POLECAMY -

„Podhalańska idzie wiara”, czyli posiady góralskie

Serdecznie zapraszamy na na wyjątkowe spotkanie pt. „Podhalańska idzie wiara” w Bukowinie Tatrzańskiej. Będą to posiady góralskie z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości jest to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada. Dzień ten uroczyście obchodzimy dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945. Przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest to dzień wolny od pracy.

"Podhalańska idzie wiara", posiady góralskie, Dom Ludowy Bukowina Tatrzańska, plakat
„Podhalańska idzie wiara”, posiady góralskie, Dom Ludowy Bukowina Tatrzańska, plakat

„Podhalańska idzie wiara”, czyli posiady góralskie z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Posiady góralskie z pieśnią żołnierską i patriotyczną, które odbędą się 11 listopada 2019 roku o godzinie 18:00 w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej uświetnione zostaną refleksją profesora Stanisława Hodorowicza „O wolności”.

Pieśni żołnierskie powstawały w czasie I i II Wojny Światowej. Przesłanie pieśni wojskowych jest zawsze miłosno patriotyczne. Podnosiły one na duchu polskich bohaterów w czasach wojennych. Podczas Posiadów Góralskich zagrane zostaną najbardziej znane pieśni wojskowe.

Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”

ul. Tadeusza Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska
Tel: 18 207 72 21

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy