8.9 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Otwarte szlaki turystyczne, kolej na Kasprowy Wierch, atrakcje!

Otwarte szlaki turystyczne, kolej na Kasprowy Wierch, atrakcje!

Od poniedziałku 4 maja zostają otwarte szlaki dla turystów, ruszają atrakcje: kolejka na Kasprowy Wierch i Gubałówkę, zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce w Zakopanem.

Otwarte szlaki turystyczne: zalecenia i ograniczenia.

Na niektórych bardziej obleganych szlakach, będą obowiązywać ograniczenia wejść ilości turystów. Schroniska oraz punkty gastronomiczne w Tatrach, w większości jest nieczynna. Dlatego przed wyprawą w góry, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią ilość jedzenia oraz picia. Wybierając się na tatrzańskie szlaki, bilet bezpieczniej jest kupić poprzez stronę internetową TPN (tpn.pl) oraz aplikacje SkyCash, mPay. W lasach nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa, warto jednak zachować ostrożność w sytuacji kiedy widzimy, że wokół są inni ludzie. W szczególności w punktach poboru opłat, za wstęp na szlaki do parku oraz na parkingach. Warto jest też zachować odpowiedni dystans od innych turystów, unikać miejsc odpoczynku w którym gromadzą turyści. Warto tu też wspomnieć, że TPN nie dezynfekuje barierek, poręczy, stołów, ławek. Dlatego dla bezpieczeństwa bez rękawiczek ich nie dotykać, po powrocie dobrze umyć ręce.

Tatry Szlaki

Atrakcje dla turystów z ograniczeniami.

Kolej Linowa Kasprowy Wierch będzie otwarta 8:00 – 18:30, jednak wprowadzone tu będą ograniczenia i do wagonika wsiądzie maksymalnie 15 osób. Kolej linowo-terenowa Gubałówka zabierze jednorazowo maksymalnie 32 osoby. Kolejną dostępną i bardzo popularną atrakcją będzie Zjeżdżalnia Grawitacyjna na Gubałówce, na razie czynna 10:00 – 18:00 tylko w weekendy z wyjątkiem dni deszczowych. Na wszystkich atrakcjach obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust, zakładania rękawic ochronnych podczas pobytu. PKL, by zachować niezbędną higienę, przygotował stanowiska do dezynfekcji rąk. Miejsca wspólne, wagoniki, barierki, uchwyty, terminale płatnicze będą regularnie dezynfekowane. Punkty gastronomiczne będą otwarte, sprzedaż tylko i wyłącznie na wynos. Zachęcamy również do zakupu biletów w sklepie internetowy /sklep.pkl.pl/ oraz biletomatach.

Zjeżdżalnia Grawitacyjna Gubałowka

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy