10 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Będzie padał śnieg!

- POLECAMY -

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Będzie padał śnieg!

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków na Podhalu nastąpi gwałtowne załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h z północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w Tatrach. Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego.

Silny wiatr przyniesie sporo ochłodzenie. Meteorolodzy prognozują, że w górach temperatura spadnie poniżej zera, co spowoduje opady śniegu. Na Podhalu na wyżej położonych terenach wystąpić mogą opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. W najbliższych dniach w Zakopanem termometry wskażą w ciągu dnia maksymalnie do 4 st.C. Będzie zimno. Na poprawę pogody w najbliższych dniach nie mamy co liczyć.

Jak donosi TPN: Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach w dniu dzisiejszym są niekorzystne. Opad deszczu spowodował, że szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. W miejscach powyżej 2 tys. metrów występują oblodzenia – prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz rozwagi. W nocy w Tatrach porywy wiatru mogą osiągnąć około 100 km/h. Również w ciągu jutrzejszego dnia bardzo silne porywy wiatru. Na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Jak powstało Zakopane

Przed wiekami pod Tatrami rozciągała się gęsta puszcza. Najbliższe...

Jeden bilet – dwie atrakcje! Zapraszamy na Gubałówkę i Butorowy Wierch

Planujesz wypad do Zakopanego? Marzysz o pięknej panoramie Tatr,...

Opowieść o dzielnym Giewoncie

Świat był kiedyś inny. Wielkie wody zalewały nasze ziemie....

Zakopiański Dzień Dziecka 2020

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Dlatego miasto Zakopane...

Wystawa „Święci nie przemijają”

W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, zapraszamy...