2.1 C
Zakopane

Wielkanoc

Wakacje

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Ostatnie przed remontem wydarzenie w Willi Oksza w Zakopanem

- POLECAMY -

Ostatnie przed remontem wydarzenie w Willi Oksza w Zakopanem

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnim wydarzeniu przed rozpoczęciem remontu konserwatorskiego w willi Oksza, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pt. „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”.

O Okszy słów kilka…

Willa Oksza to budynek mieszkalny w stylu zakopiańskim zaprojektowany w latach 1894–1895 przez Stanisława Witkiewicza a znajdujący się w Zakopanem przy ul. Zamoyskiego 25. Od 2006 roku jest siedzibą Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego, znajduje się w nim Galeria Sztuki XX wieku. W kwietniu 2015 budynek został laureatem konkursu „Zabytek zadbany” w kategorii Architektura i konstrukcje drewniane za „wzorcowo zrealizowane kompleksowe prace konserwatorskie”.

Giewont w sztuce

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnim wydarzeniu pt. Giewont w sztuce przed rozpoczęciem remontu, które odbędzie się już 21 lutego 2020 roku o godzinie 18.00. Tego wieczoru odbędzie się wyjątkowe spotkanie towarzyszące wystawie „Giewont – kolekcja niezwyczajna Obrazy ze zbiorów Elżbiety i Andrzeja Kubasiewiczów”, które poprowadzi Zofia Radwańska.

Podczas spotkania przybliżona zostanie artystyczna kariera Giewontu. Rozpoczęła się w XIX wieku i trwa do dzisiaj. Ten majestatyczny masyw górski w Tatrach Zachodnich działał i nadal działa na wyobraźnię niezwykle wielu artystów, turystów oraz mieszkańców Zakopanego. Wspólnie przyjrzymy się prezentowanym na wystawie obrazom przedstawiających Giewont, począwszy od płócien z przełomu XIX i XX w., po wizerunki z ostatnich lat.

Kolekcja. Rozdział II

Tuż po spotkaniu „Giewont w sztuce” o godzinie 19:15 serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Kolekcja. Rozdział II”, które prowadzi Julita Dembowska.

Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego do kolekcji Muzeum Tatrzańskiego zakupiono zestaw dziesięciu fotografii Zofii Rydet z „Zapisu socjologicznego – Podhale” oraz cztery kolaże autorstwa Jana Dziaczkowskiego z cyklu „Góry dla Warszawy”. Tak powstała wystawa prezentowana obecnie w Okszy „Kolekcja. Rozdział II.”

Jak długo potrwa remont w Willi Oksza?

Willa Oksza w związku z remontem nieczynna będzie przez najbliższe trzy miesiące. Warto przypomnieć, że prace remontowe trwają również w Galerii Władysława Hasiora, która oddana do użytku będzie dopiero początkiem roku 2021. Nieczynny jest również Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego co najmniej do 2022 roku. Prace remontowe realizowane są z projektu dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”.

Galeria Sztuki XX w. Willa Oksza

ul. Hr. Władysława Zamoyskiego 25, 34-500 Zakopane
Tel: 692 029 817

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Narciarskie szaleństwo na Nosalu

Narciarstwo to świetny trening całego ciała. Szusowanie na stokach...

Wiosna na Podhalu

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna,...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i...

Wiosna Kultury w Zakopanem

To będzie wyjątkowa Wiosna Kultury w Zakopanem. Przed nami...