-7,3 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

Osiecka Jazzowo – recital Martyny Kasprzyckiej

- POLECAMY -

Osiecka Jazzowo – recital Martyny Kasprzyckiej

Zapraszamy na niezwykły koncert twórczości Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Martyny Kasprzyckiej, uczennicy Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Zakopianka Martyna Kasprzycka to artystka, wokalistka młodego pokolenia, zainteresowana muzyką w wielu jej odsłonach. Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów wokalnych. Brała udział w 9 edycji The Voice of Poland. Koncerty z wielkimi gwiazdami polskiej muzyki są jej dobrze znane.

Na recital „Osiecka Jazzowo” serdecznie zapraszamy już w sobotę, 5 października 2019 roku o godzinie 17:00 do Kawiarni Kmicic, przy Parku Miejskim. Martyna Kasprzycka tego wieczoru zaśpiewa przy akompaniamencie wrocławskiego gitarzysty i kompozytora Macieja Czemplika. Odtworzy utwory Agnieszki Osieckiej. Bez wątpienia będzie trochę lirycznie, trochę dramatycznie, ale również zabawnie. Wstęp darmowy.

Agnieszka Osiecka to polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyserka teatralna i telewizyjna, dziennikarka. W latach 1952–1956 studiowała na Wydziale Dziennikarskim Uniwersytetu Warszawskiego, a w latach 1957–1962 na Wydziale Reżyserii Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W latach 1954–1972 związana była ze Studenckim Teatrem Satyryków; była członkiem rady artystycznej tego teatru i tam także debiutowała jako autorka tekstów piosenek. W 1979 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. W uznaniu wybitnych zasług dla kultury polskiej została pośmiertnie odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Osiecka Jazzowo - recital Martyny Kasprzyckiej, plakat
Osiecka Jazzowo – recital Martyny Kasprzyckiej, plakat

Podczas recitalu towarzyszyć będzie wernisaż prac uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem pt. „Sercem malowane”. Wystawę oglądać będzie można do 5 grudnia 2019.

Kawiarnia Kmicic

ul. Stanisława Staszica 11a, 34-500 Zakopane
Tel: 798 082 274

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy