17 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Osiecka Jazzowo – recital Martyny Kasprzyckiej

- POLECAMY -

Osiecka Jazzowo – recital Martyny Kasprzyckiej

Zapraszamy na niezwykły koncert twórczości Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Martyny Kasprzyckiej, uczennicy Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Zakopianka Martyna Kasprzycka to artystka, wokalistka młodego pokolenia, zainteresowana muzyką w wielu jej odsłonach. Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów wokalnych. Brała udział w 9 edycji The Voice of Poland. Koncerty z wielkimi gwiazdami polskiej muzyki są jej dobrze znane.

Na recital „Osiecka Jazzowo” serdecznie zapraszamy już w sobotę, 5 października 2019 roku o godzinie 17:00 do Kawiarni Kmicic, przy Parku Miejskim. Martyna Kasprzycka tego wieczoru zaśpiewa przy akompaniamencie wrocławskiego gitarzysty i kompozytora Macieja Czemplika. Odtworzy utwory Agnieszki Osieckiej. Bez wątpienia będzie trochę lirycznie, trochę dramatycznie, ale również zabawnie. Wstęp darmowy.

Agnieszka Osiecka to polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyserka teatralna i telewizyjna, dziennikarka. W latach 1952–1956 studiowała na Wydziale Dziennikarskim Uniwersytetu Warszawskiego, a w latach 1957–1962 na Wydziale Reżyserii Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W latach 1954–1972 związana była ze Studenckim Teatrem Satyryków; była członkiem rady artystycznej tego teatru i tam także debiutowała jako autorka tekstów piosenek. W 1979 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. W uznaniu wybitnych zasług dla kultury polskiej została pośmiertnie odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Osiecka Jazzowo - recital Martyny Kasprzyckiej, plakat
Osiecka Jazzowo – recital Martyny Kasprzyckiej, plakat

Podczas recitalu towarzyszyć będzie wernisaż prac uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem pt. „Sercem malowane”. Wystawę oglądać będzie można do 5 grudnia 2019.

Kawiarnia Kmicic

ul. Stanisława Staszica 11a, 34-500 Zakopane
Tel: 798 082 274

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Illusion House Zakopane uwolni Twoją wyobraźnię

Jeżeli szukasz pomysłu na spędzenie czasu w niebanalny sposób,...

Pokoje Gościnne Baron

Oferta na wyjątkowe a jednocześnie tanie noclegi w ścisłym...

Domek Siumno Chatka w Murzasichlu

Regionalny domek Siumno Chatka w Murzasichlu zaprasza na wypoczynek...

Pasowanie Kuby na zbójnika

Kuba, młody góral z Brzegów postanowił, że nie będzie...

Jak Szymon odniósł ciupagę na cmentarz

Szymon Kaspruś z Zakopanego był grabarzem. Kopał groby na...
X