8.9 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Noc Bibliotek w Tatrzańskim Parku Narodowym

Noc Bibliotek w Tatrzańskim Parku Narodowym

Zapowiada się wielkie święto dla wszystkich miłośników czytania! Noc Bibliotek dotarła również do Zakopanego. Jest to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.

W całej Polsce w akcji Noc Bibliotek wzięło udział aż 1761 bibliotek. W bibliotekach czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami.

Miasto Zakopane również przyłączyło się do akcji. Serdecznie zapraszamy już 12 października o godzinie 14.00 wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, gdzie odbędą się warsztaty pod tytułem „Zbudujmy dom Paryskim”. Podczas zajęć najmłodsi dowiedzą się jaką tajemnicę skrywa „Domek pod Jesionami? Kim jest pani Zofia i pan Witold oraz dlaczego potrzebują nowego domu?

Noc Bibliotek w Tatrzańskim Parku Narodowym, plakat
Noc Bibliotek w Tatrzańskim Parku Narodowym, plakat

W tym samym dniu nie zabraknie również atrakcji dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do Czytelni Ośrodka Dokumentacji Tatrzańskiej TPN na wieczorne zapoznanie z literaturą tatrzańską oraz ciche czytanie przy kawie i herbacie w godzinach od 18.00 do 22.00.

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN to najnowocześniejszy obiekt edukacyjny w regionie. W środku znajduje się kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć, sklepik z wyjątkowymi górskimi gadżetami i wydawnictwami oraz wiele innych atrakcji.

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego

ul. Tytusa Chałubińskiego 42a, 34-500 Zakopane
Tel: 18 202 33 12

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy