25 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Noc Bibliotek w Tatrzańskim Parku Narodowym

- POLECAMY -

Noc Bibliotek w Tatrzańskim Parku Narodowym

Zapowiada się wielkie święto dla wszystkich miłośników czytania! Noc Bibliotek dotarła również do Zakopanego. Jest to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.

W całej Polsce w akcji Noc Bibliotek wzięło udział aż 1761 bibliotek. W bibliotekach czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami.

Miasto Zakopane również przyłączyło się do akcji. Serdecznie zapraszamy już 12 października o godzinie 14.00 wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, gdzie odbędą się warsztaty pod tytułem „Zbudujmy dom Paryskim”. Podczas zajęć najmłodsi dowiedzą się jaką tajemnicę skrywa „Domek pod Jesionami? Kim jest pani Zofia i pan Witold oraz dlaczego potrzebują nowego domu?

Noc Bibliotek w Tatrzańskim Parku Narodowym, plakat
Noc Bibliotek w Tatrzańskim Parku Narodowym, plakat

W tym samym dniu nie zabraknie również atrakcji dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do Czytelni Ośrodka Dokumentacji Tatrzańskiej TPN na wieczorne zapoznanie z literaturą tatrzańską oraz ciche czytanie przy kawie i herbacie w godzinach od 18.00 do 22.00.

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN to najnowocześniejszy obiekt edukacyjny w regionie. W środku znajduje się kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć, sklepik z wyjątkowymi górskimi gadżetami i wydawnictwami oraz wiele innych atrakcji.

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego

ul. Tytusa Chałubińskiego 42a, 34-500 Zakopane
Tel: 18 202 33 12

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...