13.6 C
Zakopane
czwartek, Sierpień 22, 2019
 • Wiadomości
More

  Małopolskie Dni Rodziny w Muzeum Tatrzańskim

  Zakopane Wydarzenia Małopolskie Dni Rodziny w Muzeum Tatrzańskim

  W maju już po raz kolejny Marszałek Województwa „oddaje klucze” do regionu małopolskim rodzinom, zapraszając wszystkich Małopolan do włączenia się w regionalne obchody „Małopolskich Dni Rodziny”.

  Z tej okazji wstęp dla rodzin na hasło „Małopolskie Dni Rodziny” do jednej z filii. W dniu 19 maja (niedziela) o pełnych godzinach, zaczynając od godz. 10:00 z oprowadzaniem po Muzeum Powstania Chochołowskiego (ostatnie oprowadzanie o godz. 13:00).

  Filia Muzeum Tatrzańskiego mieści się w zabytkowej typowej dla budownictwa podhalańskiego chałupie należącej kiedyś do zamożnego gospodarza, Jana Bafii. Wnętrze łączy dzieje powstania z ekspozycją etnograficzną. We wszystkich izbach zabytkowego domu rozmieszczono plansze składające się na część historyczną wystawy. Teksty, podobizny dokumentów i ryciny ukazują dawne tradycje wsi królewskiej Chochołów.

  Muzeum Powstania Chochołowskiego

  ul. Chochołów 75, 34-513 Chochołów

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  Muzyka na szczytach - XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej

  Muzyka na szczytach – XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej

  Przed nami kolejna wyjątkowa impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń pod Giewontem. Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na szczytach". Bez wątpienia jest niepowtarzalne wydarzenie muzyczne, które w Zakopanem...
  Szlakiem Polskich Skarbów Kulinarnych

  Szlakiem Polskich Skarbów Kulinarnych – prezentacja kuchni Podhala

  Firma MAKRO Polska została partnerem 51. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który potrwa do 24 sierpnia w Zakopanem. W ramach festiwalu sieć hurtowni wraz z czołowymi szefami kuchni z Podhala promować będzie szlak...

  Najnowsze

  X