9.7 C
Zakopane
czwartek, Maj 23, 2019
 • Wiadomości
More
  Zakopane Wydarzenia Małopolskie Dni Rodziny w Muzeum Tatrzańskim

  Małopolskie Dni Rodziny w Muzeum Tatrzańskim

  W maju już po raz kolejny Marszałek Województwa „oddaje klucze” do regionu małopolskim rodzinom, zapraszając wszystkich Małopolan do włączenia się w regionalne obchody „Małopolskich Dni Rodziny”.

  Z tej okazji wstęp dla rodzin na hasło „Małopolskie Dni Rodziny” do jednej z filii. W dniu 19 maja (niedziela) o pełnych godzinach, zaczynając od godz. 10:00 z oprowadzaniem po Muzeum Powstania Chochołowskiego (ostatnie oprowadzanie o godz. 13:00).

  Filia Muzeum Tatrzańskiego mieści się w zabytkowej typowej dla budownictwa podhalańskiego chałupie należącej kiedyś do zamożnego gospodarza, Jana Bafii. Wnętrze łączy dzieje powstania z ekspozycją etnograficzną. We wszystkich izbach zabytkowego domu rozmieszczono plansze składające się na część historyczną wystawy. Teksty, podobizny dokumentów i ryciny ukazują dawne tradycje wsi królewskiej Chochołów.

  Muzeum Powstania Chochołowskiego

  ul. Chochołów 75, 34-513 Chochołów

  Dodaj komentarz

  Najczęściej czytane

  Zakopane widok z Cyrhli

  Słownik gwary góralskiej

  Zastanawiasz się co góral mówi do ciebie, skorzystaj z słownika góraslkiej gwary, ciekawe zwroty i słówka górali z Podhala i Zakopanego.
  Zakopiański Dworzec Autobusowy

  Rozkład Jazdy Zakopane – Kraków

  Planujesz podróż z dworca autobusowego w Zakopanem do Krakowa? Przede wszystkim sprawdź dokładnie rozkład jazdy, godziny odjazdów i stanowisko z którego odjeżdża, jak i ceny za przejazd na interesującej Cię trasie. Najważniejsze zaplanuj podróż...

  Najnowsze