Majówka Tatrzańska 2019

0
636
Tatry Dolina Chochołowska szlak

Majówka 2019 będzie najdłuższym możliwym wolnym weekendem w tym roku. Osoby, które w pracy wezmą trzy dni urlopu, otrzymują aż dziewięć dni wolnych od pracy. Wszystko za sprawą tego, że dzień 1-go maja przypada w środę.

Nie da się ukryć, że jednym z najpopularniejszych miejsc na majówkę są Tatry i Zakopane. Przełom kwietnia i maja na Podhalu to wyjątkowy czas. Długi weekend majowy to świetny czas na górskie wyprawy. Należy pamiętać, że w wyższych partiach Tatr w dalszym ciągu panuje zima. Wędrowanie w warunkach zimowych wymaga wyjątkowych umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i odpowiedniego wyboru trasy oraz zastosowania odpowiedniego sprzętu zimowego (raki, czekan, kask, lawinowe ABC).

Jednak Tatry to nie tylko wysokie szczyty. Przełom kwietnia i maja to świetny czas na wycieczkę w niższe partie gór. Otworem czekają Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska czy Strążyska. Majówka to idealny czas by wybrać się do Morskiego Oka. Przyroda o tej porze roku budzi się do życia. Warto wybrać się w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

Osoby spragnione w dalszym ciągu narciarskich wrażeń również znajdą coś dla siebie. Trasy narciarskie Goryczkowa i Gąsienicowa na Kasprowym Wierchu w dalszym ciągu zachęcają świetnymi warunkami miłośników szusowania. Panują tutaj dobre warunki narciarskie. Pokrywa śniegu wysokości około 1m.

Wielka Majówka Tatrzańska 2019

Weekend Majowy na Podhalu to nie tylko aktywność fizyczna. Serdecznie zapraszamy na XIX Wielką Majówkę Tatrzańską. Jest to cykl imprez co roku organizowanych pod Giewontem. Specjalnie na tą wyjątkową okoliczność Gminy powiatu tatrzańskiego organizują liczne atrakcje. W programie znajdziemy imprezy, koncerty, festyny i wydarzenia, podczas których mieszkańcy i goście regionu będą mieli świetną okazję by bliżej zapoznać się z kulturą Podhala.

W czasie Wielkiej Majówki Tatrzańskiej odbywają się: występy zespołów regionalnych i nie tylko, degustacje potraw góralskich, wyścigi na rowerach górskich, popisy miejscowych cieśli i kowali, pokazy narciarskiej mody retro, turniej powiatów oraz festiwal piosenki górskiej i folkowej. W długi weekend majowy pod Giewontem dzieje się dużo. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jazzowe Zakopane

Wyjątkowe i niezapomniane muzyczne wydarzenie! Nie da się ukryć, że Zakopiańska Wiosna Jazzowa na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz Zakopanego. Projekt Jazzowe Zakopane trwa przez cały okres długiego weekendu majowego. W tym roku serdecznie zapraszamy w dniach od 26 kwietnia do 5 maja 2019 roku. Idealna atmosfera dla melomanów niepowtarzalnych muzycznych wrażeń.

Zabytkowym pojazdem pod Giewont

Kolejna impreza, która na stałe wpisała się w Majówkowy kalendarz Zakopanego. Zapraszamy na dziewiętnastą edycję Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Wybierasz się na weekend do Zakopanego? To świetny pomysł. Zapraszamy na Zlot w dniach od 28 kwietnia do 3 maja 2019 roku. Idealna okazja by zobaczyć z bliska wyjątkowe eksponaty. Jak co roku nie obejdzie się bez PARADY JAZZOWEJ ulicami miasta Zakopane. W programie msza święta w intencji zlotowiczów oraz pokazy starych samochodów.Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych

Zlot Rodzin Abstynenckich

XXVIII Ogólnopolski Wiosenny Zlot Rodzin Abstynenckich TATRY 2019 w Małym Cichym od 29 kwietnia do 4 maja 2019. Zlot jest imprezą promującą zdrowy, trzeźwy styl życia z elementami profilaktyki uzależnień i szeroko rozumianej terapii rodzin.

Majówka z wędką

XI „MAJÓWKA WĘDKARSKA” w Białym Dunajcu. Wydarzenie to gratka dla miłośników łowienia na muchę. Do zmagań organizatorzy zapraszają wszystkich posiadających aktualne licencje i karty wędkarskie. Towarzyskie zawody muchowe odbędą się w dniu 1 maja 2019 roku na rzece Biały Dunajec.

Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy Bukowina Tatrzańska

34 Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy Bukowina Tatrzańska „Małe Bajania” już 2 maja 2019 roku.
Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”, Bukowina Tatrzańska.
Podczas „Małych Bajań” na scenie Domu Ludowego w Bukowinie zobaczymy młodych śpiewaków, instrumentalistów i zespoły regionalne.

Uroczyste obchody 228 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA w Zakopanem

Zbiórka pocztów sztandarowych, delegacji instytucji, szkół, mieszkańców pod Drzewem Wolności. Uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Przemarsz z udziałem kapeli góralskiej i banderii konnej pod Pomnik Grunwaldzki – Uroczystości przy Pomniku Grunwaldzkim.

Degustacja oscypków

XXXIX Bacowskie Święto na Tarasówce Małe Ciche, Tarasówka już 3 maja 2019.
Podczas wydarzenia można poznać codzienne zwyczaje Baców z Podhala podpatrzeć techniki hodowli oraz wypasu zwierząt oraz spróbować regionalnych wyrobów z bacówki, w tym oscypka bundzu, czy bryndzy.

Przegląd góralskich obrzędów

XXVII Przednówek w Polanach – Dom Ludowy w Kościelisku w dniach 4-5 maja 2019 roku.
Przednówek w Polanach to coroczna impreza o charakterze regionalnym, obfitująca w ciekawe wydarzenia. Głównym punktem Przednówka są przeglądy obrzędów weselnych, gry na instrumentach pasterskich, śpiewu pasterskiego i muzyk góralskich, które mają charakter konkursu.