12,9 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Letnie Zakopiańskie Targi Sztuki

- POLECAMY -

Letnie Zakopiańskie Targi Sztuki

Spędź wakacje w Zakopanem pod znakiem sztuki! Miejska Galeria im. Władysława hrabiego Zamoyskiego na Krupówkach, serdecznie zaprasza na letnią odsłonę targów sztuki, na których artystyczna oferta i szerokie spektrum gatunków sztuki od malarstwa, rzeźby i grafiki poprzez tkaninę i sztukę użytkową, są niewątpliwie wyjątkową okazją do zakupu prac zakopiańskich twórców i artystów.

Letnie Zakopiańskie Targi Sztuki
Letnie Zakopiańskie Targi Sztuki, plakat

Ruszyły Letnie Zakopiańskie Targi Sztuki w Zakopanem. Wydarzenie będzie trać do 29 września 2019 roku. Do udziału w targach zapraszamy w godzinach pracy Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego.

Galeria czynna w godzinach
wtorek – piątek 10:00 – 18:00
sobota – niedziela 9:00 – 17:00

Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego to galeria sztuki w Zakopanem utworzona w 2001 na miejscu dawnej galerii Biura Wystaw Artystycznych. Prezentuje polską sztukę współczesną, organizuje pokazy filmów, koncerty, spotkania autorskie, a także ogólnopolskie targi sztuki współczesnej – coroczne Salony Marcowe.

Budynek galerii został wzniesiony w 1911 przez Władysława hr. Zamoyskiego. Nosił nazwę „Bazar Polski” i od początku istnienia służył jako miejsce wystaw sztuki. Od 1912 organizowaniem wystaw zajmowało się Towarzystwo „Sztuka Podhalańska”. Działalność wystawienniczą kontynuowano również po II wojnie światowej. Od 1951 „Bazar Polski” przekształcono w filię Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie. Później galerią zarządzały kolejno BWA w Krakowie i Nowym Sączu, aż do roku 2001, kiedy to utworzono Miejską Galerię Sztuki. W latach 1968–2007 galerią kierowała Anna Waloch. Obecnie funkcję dyrektora sprawuje Anna Zadziorko.

Miejska Galeria Sztuki

ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane
Tel: 18 201 27 92

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...

Teatr VIS A VIS – Zakopiańskie Lato Teatralne – Letni Teatr w Muszli Koncertowej

Mamy dla Was niecodzienną wakacyjną propozycję kulturalną, artystyczną, rozrywkową...