16.9 C
Zakopane

Wielkanoc

Wakacje

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Lato czas START! Otwarcie Sezonu Letniego w Zakopanem

- POLECAMY -

Lato czas START! Otwarcie Sezonu Letniego w Zakopanem

Wakacje ruszyły pełną parą a co za tym idzie? Czan na uroczyste oficjalne otwarcie Sezonu Letniego w Zakopanem. Ostatni weekend czerwca spędź z Latem z Radiem w samym sercu stolicy Tatr.

Zapowiada się niezapomniane wydarzenie – Lato z Radiem Festiwal 2019, czyli oficjalne otwarcie Sezonu Letniego w Zakopanem. Lato z Radiem Festiwal to wielka muzyczna impreza wzbudzająca ogromne zainteresowanie. Jest to świetna okazja by na żywo zobaczyć występy znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Przez dwa dni, dokładnie 28 i 29 czerwca będzie można wziąć udział w audycjach wszystkich anten Polskiego Radia, w imprezach plenerowych, konkursach, a popołudniami i wieczorami bawić się na koncertach. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Na scenie na żywo wystąpią: Kayah, Krzysztof Zalewski, Władek Pawlik Trio, Sławek Uniatowski z Zespołem, Warszawskie Combo Taneczne, Big Band Piotra Kostrzewy, Kapela ze Wsi Warszawa oraz Hania Rybka. Nie możecie tego przegapić!

Program

28 czerwca
godz.16:00 – 17:00 Włodek Pawlik Trio – Willa Czerwony Dwór
godz. 18:00 – 19:00 Kapela Ze Wsi Warszawa – Amfiteatr w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego
godz. 19:00 – 20:00 Warszawskie Combo Taneczne – Amfiteatr w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego

29 czerwca
Dolna Rówień Krupowa
godz. 17:00 – 18:00 Hanka Rybka
godz. 18:00 – 19:20 Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy
godz. 19:30 – 20:30 Sławek Uniatowski z zespołem
godz. 20:30 – 21:30 Krzysztof Zalewski
godz. 21:40 – 22:45 KAYAH

Na uczestników festiwalu czekać będą atrakcje w dwóch strefach:

STREFA MUZYCZNA

Dolna Rówień Krupowa,

28 czerwca, godz. 12:00 – 19:00
29 czerwca, godz. 12:00 – 22:00

Strefa Muzyczna to przestrzeń dla artystów i uczestników Festiwalu, miejsce spotkań z gwiazdami i dziennikarzami Polskiego Radia. Zapraszamy na rozmowy z artystami, a także po autografy i pamiątkowe zdjęcia. Jest to okazja, by wziąć udział w nadawanych na żywo kultowych audycjach radiowej Trójki: „Zapraszamy do Trójki” 28 czerwca w godz. 16.00 – 19.00 oraz „Markomania”

29 czerwca w godz. 11:00 – 13:00. Na pasjonatów muzyki czeka jeszcze jedna atrakcja: mogą uczestniczyć w nagraniu utworu na profesjonalnym sprzęcie wielościeżkowym z udziałem muzyków i realizatora dźwięku. Miłośnicy radia mają zaś niepowtarzalną szansę na wirtualny spacer po studiach emisyjnych Jedynki i Czwórki oraz po studiach koncertowych radia, dzięki goglom w technologii VR 360! W sklepiku Agencji Muzycznej Polskiego Radia można nabyć premierową płytę „Lato z Radiem Festiwal 2019”, na której znalazły się utwory gwiazd Festiwalu.

STREFA FAMILIJNA

Park Miejski im. J. Piłsudskiego,

28 – 29 czerwca, godz. 12:00 – 19:00
Strefa Familijna to atrakcje dla całych rodzin, zwłaszcza tych z małymi dziećmi. Gospodarzami strefy są dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom.
godz. 12:00 – 13:00 Zabawy z dźwiękiem i nauka piosenki Polskiego Radia Dzieciom
godz. 13:00 – 14:00 Poznaj świat z Królikiem Filipem, Lwem Leopoldem i Magistrem Sprężynką
godz. 14:00 – 15:00 Warsztaty reporterskie dla najmłodszych
godz. 15:00 – 16:00 Bajki czytane z zawodowym lektorem
godz. 16:00 – 17:00 Gry i zabawy sportowe
godz. 17:00 – 18:00 Kalambury muzyczne
godz. 18:00 – 19:00 Spektakl cyrkowy a po nim cyrkowe warsztaty
A przez cały dzień: malowanie na folii strech, dmuchana zjeżdżalnia i kącik reporterski, gdzie dzieci mogą nagrywać pozdrowienia dla bliskich.

Audycje Polskiego Radia Dzieciom na żywo ze Strefy Familijnej
28 czerwca: 15:00 – 17:00 „Popołudnik”
29 czerwca: 10:00 – 11:00 „Rodzinny WF”
godz. 14:00 -15:00 „Dziecięcy Koncert Życzeń”

STREFA RELAKSU

Dolna Rówień Krupowa,

28 – 29 czerwca, godz. 12:00 – 19:00
Relaks przy muzyce
Ćwiczenia wyciszające
Joga, pilates,
Hula-hoop, skakanka i wiele innych

STUDIA PLENEROWE POLSKIEGO RADIA

28 czerwca
Ze studia przy Oczku Wodnym na Krupówkach usłyszymy specjalne wydania audycji na żywo z udziałem publiczności:
godz. 9:00 – 12:00 „Lato z Radiem” Radiowej Jedynki,
godz. 13:00 – 15:00 „Muzyczna Jedynka”
godz. 15:00 – 18:00 „Ekspres Jedynki”
godz. 19:00 – 20:00 „Lista Przebojów Trójki” Marka Niedźwieckiego

29 czerwca
godz. 9:00 – 12:00 „Lato z Radiem” – ze studia przy Oczku Wodnym na Krupówkach
godz. 12:00 – 17:00 „Dwójka na miejscu” – ze studia na Kulturalnym Placu Niepodległości
godz. 16:00 – 18:00 „PalnAir Czwórki” – ze studia przy Oczku Wodnym Krupówki.

Kulturalny Plac Niepodległości na wakacje

Kulturalny Plac Niepodległości stworzony przez Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury stał się popularnym miejscem wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. Idealne miejsce w centrum Zakopanego pełne atrakcji.

Kulturalny Plac Niepodległości zaprasza wszystkich gości i mieszkańców Zakopanego do wspólnej aktywności i relaksu. W dniach od 1 do 15 września zapraszamy na warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkania, koncerty, pokazy filmowe, Targi Książki – to wszystko i o wiele więcej czeka na Placu Niepodległości.

Szeroko rozumiana działalność kulturalna ma tutaj charakter partycypacyjny, czyli zapraszający do współpracy każdą osobę z pomysłem i chęcią wpłynięcia na przestrzeń miasta. Powrócą oczywiście zajęcia kierowane do dzieci, młodzieży i nie tylko.

Każdy dzień przyniesie coś wyjątkowego dla gości Placu. Poza rozwojem na tle artystycznym, w tym roku szczególnie ważnym motywem tematycznym będzie edukacja proekologiczna. W związku z tym przywitamy na Placu wielu zdolnych warsztatowców z całej Polski. Znajdzie się również miejsce na wakacyjny relaks i odpoczynek z dobrą książką, jak również plenerowe studio radiowe.

Kino Letnie

1 lipca – 31 sierpnia 2019
W Zakopanem filmy oglądamy w lipcu od 21:30, a w sierpniu o 21:00.
Plac Niepodległości, Zakopane

W tym roku Zakopane przez 62 dni staje się filmową stolicą Polski, a Kulturalny Plac Niepodległości, gdzie zlokalizowane jest miasteczko filmowe, wielkim kinem na świeżym powietrzu z wyjątkowymi projekcjami. Każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdują się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne. Nie brakuje również polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą. Zapraszamy wszystkich widzów spragnionych filmowych emocji!

Przez całe wakacje Kino Letnie zaprasza widzów w najpopularniejszym kurorcie Polski –Zakopanem – na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe. Festiwal corocznie przyciąga tłumy widzów spragnionych filmowych emocji. W tym roku, po raz dwunasty, dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą. Codziennie można rozkoszować się filmami w wyjątkowej scenerii – w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż obok Krupówek, z widokiem na Giewont.

Największe kinowe hity, gorące nazwiska ze świata filmu, spektakularne efekty specjalne i pyszny popcorn – to wszystko czeka na uczestników festiwalu. Repertuar podzielony został na filmowe dni tematyczne, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Znajdź się w centrum festiwalowego życia towarzyskiego. Bierz udział w gorących dyskusjach. Spotkaj legendy polskiego kina. Do rozmów i wymiany wrażeń zapraszamy przez całe wakacje na Kulturalny Plac Niepodległości w Zakopanem.

Inauguracja
1 lipca, Kulturalny Plac Niepodległości
godz. 21:00 inauguracja Kina Letniego Sopot-Zakopane,
godz. 21:30 Projekcja filmu „ Free solo. Ekstramalna wspinaczka” – tegoroczny zdobywca Oscara za najlepszy dokument w ramach cyklu Prawdziwe historie.

Serdecznie zapraszamy na wakacje do Zakopanego!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Narciarskie szaleństwo na Nosalu

Narciarstwo to świetny trening całego ciała. Szusowanie na stokach...

Wirtualna wystawa pasyjna: Pozwólcie działać we mnie tajemnicy…

Dzięki Zakopiańskiemu Centrum Kultury oraz Centrum Kultury w willi...

Wiosna na Podhalu

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna,...

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – trwają zapisy

Przed nami kolejny wyjątkowy festiwal biegowy, trzy dni i...