10.9 C
Zakopane
środa, Lipiec 17, 2019
 • Wiadomości
More
  Zakopane Wydarzenia Lato czas START! Otwarcie Sezonu Letniego w Zakopanem

  Lato czas START! Otwarcie Sezonu Letniego w Zakopanem

  Wakacje ruszyły pełną parą a co za tym idzie? Czan na uroczyste oficjalne otwarcie Sezonu Letniego w Zakopanem. Ostatni weekend czerwca spędź z Latem z Radiem w samym sercu stolicy Tatr.

  Zapowiada się niezapomniane wydarzenie – Lato z Radiem Festiwal 2019, czyli oficjalne otwarcie Sezonu Letniego w Zakopanem. Lato z Radiem Festiwal to wielka muzyczna impreza wzbudzająca ogromne zainteresowanie. Jest to świetna okazja by na żywo zobaczyć występy znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Przez dwa dni, dokładnie 28 i 29 czerwca będzie można wziąć udział w audycjach wszystkich anten Polskiego Radia, w imprezach plenerowych, konkursach, a popołudniami i wieczorami bawić się na koncertach. Każdy znajdzie coś dla siebie!

  Na scenie na żywo wystąpią: Kayah, Krzysztof Zalewski, Władek Pawlik Trio, Sławek Uniatowski z Zespołem, Warszawskie Combo Taneczne, Big Band Piotra Kostrzewy, Kapela ze Wsi Warszawa oraz Hania Rybka. Nie możecie tego przegapić!

  Program

  28 czerwca
  godz.16:00 – 17:00 Włodek Pawlik Trio – Willa Czerwony Dwór
  godz. 18:00 – 19:00 Kapela Ze Wsi Warszawa – Amfiteatr w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego
  godz. 19:00 – 20:00 Warszawskie Combo Taneczne – Amfiteatr w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego

  29 czerwca
  Dolna Rówień Krupowa
  godz. 17:00 – 18:00 Hanka Rybka
  godz. 18:00 – 19:20 Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy
  godz. 19:30 – 20:30 Sławek Uniatowski z zespołem
  godz. 20:30 – 21:30 Krzysztof Zalewski
  godz. 21:40 – 22:45 KAYAH

  Na uczestników festiwalu czekać będą atrakcje w dwóch strefach:

  STREFA MUZYCZNA

  Dolna Rówień Krupowa,

  28 czerwca, godz. 12:00 – 19:00
  29 czerwca, godz. 12:00 – 22:00

  Strefa Muzyczna to przestrzeń dla artystów i uczestników Festiwalu, miejsce spotkań z gwiazdami i dziennikarzami Polskiego Radia. Zapraszamy na rozmowy z artystami, a także po autografy i pamiątkowe zdjęcia. Jest to okazja, by wziąć udział w nadawanych na żywo kultowych audycjach radiowej Trójki: „Zapraszamy do Trójki” 28 czerwca w godz. 16.00 – 19.00 oraz „Markomania”

  29 czerwca w godz. 11:00 – 13:00. Na pasjonatów muzyki czeka jeszcze jedna atrakcja: mogą uczestniczyć w nagraniu utworu na profesjonalnym sprzęcie wielościeżkowym z udziałem muzyków i realizatora dźwięku. Miłośnicy radia mają zaś niepowtarzalną szansę na wirtualny spacer po studiach emisyjnych Jedynki i Czwórki oraz po studiach koncertowych radia, dzięki goglom w technologii VR 360! W sklepiku Agencji Muzycznej Polskiego Radia można nabyć premierową płytę „Lato z Radiem Festiwal 2019”, na której znalazły się utwory gwiazd Festiwalu.

  STREFA FAMILIJNA

  Park Miejski im. J. Piłsudskiego,

  28 – 29 czerwca, godz. 12:00 – 19:00
  Strefa Familijna to atrakcje dla całych rodzin, zwłaszcza tych z małymi dziećmi. Gospodarzami strefy są dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom.
  godz. 12:00 – 13:00 Zabawy z dźwiękiem i nauka piosenki Polskiego Radia Dzieciom
  godz. 13:00 – 14:00 Poznaj świat z Królikiem Filipem, Lwem Leopoldem i Magistrem Sprężynką
  godz. 14:00 – 15:00 Warsztaty reporterskie dla najmłodszych
  godz. 15:00 – 16:00 Bajki czytane z zawodowym lektorem
  godz. 16:00 – 17:00 Gry i zabawy sportowe
  godz. 17:00 – 18:00 Kalambury muzyczne
  godz. 18:00 – 19:00 Spektakl cyrkowy a po nim cyrkowe warsztaty
  A przez cały dzień: malowanie na folii strech, dmuchana zjeżdżalnia i kącik reporterski, gdzie dzieci mogą nagrywać pozdrowienia dla bliskich.

  Audycje Polskiego Radia Dzieciom na żywo ze Strefy Familijnej
  28 czerwca: 15:00 – 17:00 „Popołudnik”
  29 czerwca: 10:00 – 11:00 „Rodzinny WF”
  godz. 14:00 -15:00 „Dziecięcy Koncert Życzeń”

  STREFA RELAKSU

  Dolna Rówień Krupowa,

  28 – 29 czerwca, godz. 12:00 – 19:00
  Relaks przy muzyce
  Ćwiczenia wyciszające
  Joga, pilates,
  Hula-hoop, skakanka i wiele innych

  STUDIA PLENEROWE POLSKIEGO RADIA

  28 czerwca
  Ze studia przy Oczku Wodnym na Krupówkach usłyszymy specjalne wydania audycji na żywo z udziałem publiczności:
  godz. 9:00 – 12:00 „Lato z Radiem” Radiowej Jedynki,
  godz. 13:00 – 15:00 „Muzyczna Jedynka”
  godz. 15:00 – 18:00 „Ekspres Jedynki”
  godz. 19:00 – 20:00 „Lista Przebojów Trójki” Marka Niedźwieckiego

  29 czerwca
  godz. 9:00 – 12:00 „Lato z Radiem” – ze studia przy Oczku Wodnym na Krupówkach
  godz. 12:00 – 17:00 „Dwójka na miejscu” – ze studia na Kulturalnym Placu Niepodległości
  godz. 16:00 – 18:00 „PalnAir Czwórki” – ze studia przy Oczku Wodnym Krupówki.

  Kulturalny Plac Niepodległości na wakacje

  Kulturalny Plac Niepodległości stworzony przez Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury stał się popularnym miejscem wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. Idealne miejsce w centrum Zakopanego pełne atrakcji.

  Kulturalny Plac Niepodległości zaprasza wszystkich gości i mieszkańców Zakopanego do wspólnej aktywności i relaksu. W dniach od 1 do 15 września zapraszamy na warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkania, koncerty, pokazy filmowe, Targi Książki – to wszystko i o wiele więcej czeka na Placu Niepodległości.

  Szeroko rozumiana działalność kulturalna ma tutaj charakter partycypacyjny, czyli zapraszający do współpracy każdą osobę z pomysłem i chęcią wpłynięcia na przestrzeń miasta. Powrócą oczywiście zajęcia kierowane do dzieci, młodzieży i nie tylko.

  Każdy dzień przyniesie coś wyjątkowego dla gości Placu. Poza rozwojem na tle artystycznym, w tym roku szczególnie ważnym motywem tematycznym będzie edukacja proekologiczna. W związku z tym przywitamy na Placu wielu zdolnych warsztatowców z całej Polski. Znajdzie się również miejsce na wakacyjny relaks i odpoczynek z dobrą książką, jak również plenerowe studio radiowe.

  Kino Letnie

  1 lipca – 31 sierpnia 2019
  W Zakopanem filmy oglądamy w lipcu od 21:30, a w sierpniu o 21:00.
  Plac Niepodległości, Zakopane

  W tym roku Zakopane przez 62 dni staje się filmową stolicą Polski, a Kulturalny Plac Niepodległości, gdzie zlokalizowane jest miasteczko filmowe, wielkim kinem na świeżym powietrzu z wyjątkowymi projekcjami. Każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdują się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne. Nie brakuje również polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą. Zapraszamy wszystkich widzów spragnionych filmowych emocji!

  Przez całe wakacje Kino Letnie zaprasza widzów w najpopularniejszym kurorcie Polski –Zakopanem – na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe. Festiwal corocznie przyciąga tłumy widzów spragnionych filmowych emocji. W tym roku, po raz dwunasty, dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą. Codziennie można rozkoszować się filmami w wyjątkowej scenerii – w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż obok Krupówek, z widokiem na Giewont.

  Największe kinowe hity, gorące nazwiska ze świata filmu, spektakularne efekty specjalne i pyszny popcorn – to wszystko czeka na uczestników festiwalu. Repertuar podzielony został na filmowe dni tematyczne, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Znajdź się w centrum festiwalowego życia towarzyskiego. Bierz udział w gorących dyskusjach. Spotkaj legendy polskiego kina. Do rozmów i wymiany wrażeń zapraszamy przez całe wakacje na Kulturalny Plac Niepodległości w Zakopanem.

  Inauguracja
  1 lipca, Kulturalny Plac Niepodległości
  godz. 21:00 inauguracja Kina Letniego Sopot-Zakopane,
  godz. 21:30 Projekcja filmu „ Free solo. Ekstramalna wspinaczka” – tegoroczny zdobywca Oscara za najlepszy dokument w ramach cyklu Prawdziwe historie.

  Serdecznie zapraszamy na wakacje do Zakopanego!

  Dodaj komentarz

  Najnowsze, ostatnio czytane

  Chodzimy po górach i zdobywamy górską odznakę turystyczną PTTK

  Chodzimy po górach i zdobywamy górską odznakę turystyczną PTTK

  Jak w latach poprzednich tak i w tym roku Odział Tatrzański PTTK i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy zapraszają do akcji "Chodzimy po górach i zdobywamy górską odznakę turystyczną PTTK". Poprzednie edycje...
  Tatrzańskie Musealia - Festiwal Muzeum Tatrzańskiego

  Tatrzańskie Musealia – Festiwal Muzeum Tatrzańskiego

  Przed nami wyjątkowe wakacyjne wydarzenie w Zakopanem - Tatrzańskie Musealia. Festiwal Muzeum Tatrzańskiego organizowany specjalnie z okazji jubileuszu 130-lecia najstarszej instytucji kultury w regionie. Podczas wydarzenia każdy w Muzeum Tatrzańskim znajdzie coś dla siebie...

  Najnowsze