8.9 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Kulisy filmu Broad Peak w ramach 8 Festiwalu „Inspirowane Górami”

Kulisy filmu Broad Peak w ramach 8 Festiwalu „Inspirowane Górami”

Broad Peak to wyczekiwany polski film fabularny z w reżyserii Leszka Dawida autora głośnego „Jesteś Bogiem”, którego fabula oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Film będzie ekranizacją dramatycznej historii Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. Premiera filmu planowana jest na styczeń 2021.

Warsztaty literacko - plastyczne w ramach 8 Festiwalu "Inspirowane Górami"
Warsztaty literacko – plastyczne w ramach 8 Festiwalu „Inspirowane Górami”

Scenariusz filmu napisany został przez Łukasza Ludkowskiego, a za montaż filmu odpowiada Maciej Pawliński, autorem zdjęć jest Łukasz Gutt, scenografii Janusz Mazurczak i Katarzyna Jędrzejczyk, a kostiumów Agata Culak. Za produkcję odpowiada East Studio, a koproducentami są TVN oraz Kino Świat.

Film będzie historią życia himalaisty Macieja Berbeki i jego próbach pierwszego zimowego wejścia na szczyt Broad Peak w Karakorum – nieudanej w 1988 oraz tej z 2013, gdy czterech polskich wspinaczy stanęło na szczycie, zakończonej jednak śmiercią Berbeki oraz Tomasza Kowalskiego.

Zdjęcia do filmu ruszyły w 2018 roku, powstają w Polsce – w Zakopanem, Radomiu, i Warszawie oraz w górach Karakorum w Pakistanie.

Będą mili Państwo świetną okazję by zobaczyć przedpremierowo kulisy filmu Broad Peak w ramach zbliżającego się 8 Festiwalu „Inspirowane Górami”, który już w drugiej połowie października odbędzie się w Zakopanem. Zapraszamy już 18 października 2019 roku o godzinie 18:00 do Kina Sokół.

Wstęp wolny!
Będziecie?

Kino Sokół

ul. Władysława Orkana 2, 34-500 Zakopane
tel: 18 201 40 40

Reklama

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy