10 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Koncert „Siła śpiewu” w Atmie

- POLECAMY -

Koncert „Siła śpiewu” w Atmie

Muzyka Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszko czy Giacomo Pucciniego to Twoje brzmienia? Zapraszamy na koncert „Siła śpiewu” do Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie.

Podczas koncertu „Siła śpiewu”, który odbędzie się 14 listopada 2019 roku o godzinie 18:00 na scenie wystąpi Iwona Socha – sopran oraz Renata Żełobowska-Orzechowska – fortepian. W programie usłyszymy muzykę Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszko, Giacomo Pucciniego oraz samego Karola Szymanowskiego.

Tego wieczoru słowo muzyce na koncercie wygłosi dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AM Kurator ds. programowych Atmy. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Iwona Socha jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego. W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jest finalistką i laureatką  krajowych oraz międzynarodowych konkursów wokalnych.

Renata Żełobowska-Orzechowska – pianistka, kameralistka, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. Absolwentka tej uczelni w klasie fortepianu Prof. Ludwika Stefańskiego. Laureatka XII Pianistycznego Konkursu Stypendialnego im. F. Chopina. Prowadzi bogatą działalność koncertową w kraju i zagranicą (Szwecja, Włochy, Austria, Korea), występując z wybitnymi muzykami m.in. Guyem Deplus, Michaelem Wolfem, Kają Danczowską, Teresą Głąbówną, Dorotą Imiełowską.

Muzeum Willa Atma Zakopane
Muzeum Willa Atma Zakopane

Muzeum Karola Szymanowskiego Willa „Atma”

Ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
tel. 18 2020040
mob. +48 695981672
e-mail: [email protected]

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Jak powstało Zakopane

Przed wiekami pod Tatrami rozciągała się gęsta puszcza. Najbliższe...

Jeden bilet – dwie atrakcje! Zapraszamy na Gubałówkę i Butorowy Wierch

Planujesz wypad do Zakopanego? Marzysz o pięknej panoramie Tatr,...

Opowieść o dzielnym Giewoncie

Świat był kiedyś inny. Wielkie wody zalewały nasze ziemie....

Zakopiański Dzień Dziecka 2020

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Dlatego miasto Zakopane...

Wystawa „Święci nie przemijają”

W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, zapraszamy...