Koncert Pasyjny 14. Katedr – Sanktuarium Najświętszej Rodziny

0
290
Koncert Pasyjny 14 Katedr - plakat

Trwa okres Wielkiego Postu. W związku z tym w całej Polsce rusza projekt 14. KATEDR. Będzie to cykl 14 KONCERTÓW PASYJNYCH prezentowanych w 14 katedrach i świątyniach w kraju. Koncert Pasyjny odbędzie się również w Zakopanem.

Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem wśród publiczności. Z uwagi na ten fakt serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Koncert odbędzie się w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach. Z pewnością kościół ten jest wszystkim znany ze względu na swoją lokalizację. Gorąco zachęcamy by ten sobotni wieczorny wolny czas spędzić w nieco innym stylu. Start koncertu o godzinie 20:00.

Na program KONCERTU PASYJNEGO składa się medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna 'Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu'. Z pewnością dzieło to jest jednym z najbardziej uduchowionych oraz obrazujących głęboką wiarę w Boga.

Udział w wydarzeniu biorą – uznany aktor teatralny i filmowy Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble (muzycy – liderzy Baltic Neopolis Orchestra).
Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona.

Tegoroczna edycja Projektu 14. KATEDR 2019 to już trzecia odsłona wydarzenia. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Lokalizacja:

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, Krupówki, Zakopane

Termin: 6 kwietnia 2019 r. godz.20:00
Organizator: Klub im. Władysława Zamoyskiego