back to top

Wakacje

Porady

Oscypki

atrakcje

na weekend

Koncert Karnawałowy Swing Time u Kmicica

Zapraszamy na Karnawałowy Koncert „Swing Time” do Zakopanego! Na scenie wystąpi Agnieszka Wilczyńska – śpiew, Janusz Szrom – śpiew, Włodzimierz Nahorny – fortepian, Andrzej Jagodziński – akordeon oraz Andrzej Łukasik – kontrabas.

Kawiarnia Kmicic

Koncert „Swing Time” odbędzie się w wyjątkowym miejscu na mapie Zakopanego w Kawiarni Kmicic, która znajduje się w Willi Kmicic. Jest elegancka kawiarnia o powierzchni 132m kw. Można tu napić się aromatycznej kawy, rozgrzać przy kubku góralskiej herbaty lub zrelaksować przy orzeźwiającym drinku. Odbywają się tutaj liczne wystawy, koncerty i recitale. Warto tutaj zaglądnąć będąc w okolicach Krupówek.

Czym jest Swing?

Swing jest to kierunek muzyki jazzowej popularny na przełomie lat 30. i 40. XX wieku. Swing to muzyka synkopowana, w której dużą rolę gra sekcja rytmiczna współpracująca z instrumentami dętymi.

Kto zagra na scenie podczas koncertu „Swing Time”?

Agnieszka Wilczyńska
Absolwentka Państwowej Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (1998, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Laureatka pierwszej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Występowała m.in. na festiwalach: JazzPol Festival, Jazz Jamboree, Jazz Forum Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, Złota Tarka oraz Jazz Hot Spring Festiwal.
Współpracowała m.in. z: Andrzejem Jagodzińskim, Włodzimierzem Nahornym, Januszem Muniakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Skowronem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim oraz Zbigniewem Wegehauptem.
Jako pedagog pracowała jako wykładowca śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (1998–2007), nauczyciel śpiewu w Fundacji działającej przy Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz wykładowca śpiewu na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Na swoim koncie ma dwie Złote płyty: „Pogadaj ze mną” (muz. Włodzimierz Nahorny, sł. Wojciech Młynarski) oraz „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi”.
Agnieszka Wilczyńska nagrała piosenkę pt. „Twoje szczęście” do serialu „Barwy szczęścia”.

Janusz Szrom
Jazzowy Wokalista Roku wg. plebiscytu miesięcznika “Jazz Forum” w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 oraz 2014. Kompozytor, aranżer, pedagog, doktor habilitowany sztuki muzycznej. Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Udekorowany Medalem Gloria Artis za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Za początek swojej profesjonalnej działalności na scenie muzycznej Janusz Szrom przyjmuje rok 1994, w którym zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W kolejnym roku otrzymał jedno z najważniejszych wyróżnień dla młodego artysty – nagrodę publiczności “Klucz do kariery” na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa 95. W tym samym roku ukończył z wyróżnieniem edukację na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Andrzej Jagodziński
Znakomity pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat osiemdziesiątych, sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej, kontrabasistą Adamem Cegielskim i legendarnym perkusistą Czesławem „Małym” Bartkowskim, wspaniałymi interpretacjami Chopina w latach 90-tych XX w. W latach dwutysięcznych zaczął sięgać po utwory innych kompozytorów polskich:K. Komedy,A. Kurylewicza,J. Wasowskiego, J. „dudusia”Matuszkiewicza, a także po utwory polskiej muzyki ludowej, czy większe formy muzyki klasycznej jak np. Sonata b-moll F. Chopina czy wybrane części symfonii L.van.Beethoven’a.

Andrzej Łukasik
Absolwent A.M. im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu.
Współpracował z czołowymi przedstawicielami sceny jazzowej, m.in. Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Tomaszem Szukalskim, Pawłem Perlińskim, Robertem Majewskim, Januszem Skowronem, Ewą Bem, Lorą Szafran, Januszem Muniakiem. Członek wielu formacji jazzowych m. in. zespołów Włodzimierza Nahornego, Novi Singers, Kazimierza Jonkisza, Pawła Perlińskiego, Big bandu PRiTV Andrzeja Trzaskowskiego, Macieja Strzelczyka i in. Razem z Januszem Szromem i Andrzejem Jagodzińskim tworzą zespół “Straszni Panowie Trzej”.

Włodzimierz Nahorny
Nahorny przeszedł wszystkie stopnie muzycznej edukacji, uzyskując absolutorium w klasie klarnetu sopockiej PWSM. Już w okresie studiów w 1959 stworzył swój pierwszy kwartet Little Four. Jeszcze w tym samym roku rozpoczął współpracę z zespołem North Coast Combo oraz – jako klarnecista – z zespołem jazzu tradycyjnego Tralabomba Jazz Band. Występował też w orkiestrze gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej.
W 1962 wystąpił po raz pierwszy na Jazz Jamboree i to w roli solisty – saksofonisty altowego w big bandzie Jana Tomaszewskiego. Na tej imprezie pojawiał się prawie przez 15 lat (prezentując się w różnych – głównie Andrzeja Trzaskowskiego – zespołach w latach 1962–1977). Autorskie trio zaprezentował w 1965 na festiwalu Jazz nad Odrą. W 1967 na Festiwalu Jazzowym w Wiedniu otrzymał I nagrodę indywidualną oraz medal, który wręczył mu Duke Ellington[1]. Współpracował z Bim Bomem. Nahorny sięgał po rozmaite muzyczne tworzywo: raz komponując balladę „Jej portret”, z drugiej strony realizował się w jazzowych zespołach Andrzeja Kurylewicza, Krzysztofa Sadowskiego, Andrzeja Trzaskowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Janusza Muniaka. Bywał też muzykiem rockowej grupy Breakout (nagrał z nimi dwie płyty), towarzyszył wokalistom – Mariannie Wróblewskiej, Łucji Prus, grupie Novi Singers oraz łączył jazz z muzyką poważną. Sporym sukcesem stały się jego jazzowe interpretacje cyklu „Mity” Karola Szymanowskiego.
Nahorny jest muzykiem wszechstronnym, zapraszanym do nagrań i koncertów innych twórców (np. orkiestr radiowych, zespołów Kazimierza Jonkisza, Jana Jarczyka, Tomasza Szukalskiego). Swoich sił próbował także jako kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Spod jego pióra wyszły znane tematy jazzowe i popularne piosenki.

Gdzie i kiedy odbędzie się koncert „Swing Time”?

Na koncert „Swing Time” serdecznie zapraszamy do zakopiańskiej Kawiarni Kmicic przy ul. Stanisława Staszica 11a w Zakopanem, już 22 stycznia 2020 roku. Start o godzinie 19:00.

Kawiarnia Kmicic

ul. Stanisława Staszica 11a, 34-500 Zakopane
Tel: 798 082 274

Najnowsze na portalu
Polecamy
Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy