• Wiadomości

Parowozem pod Tatry – pociąg retro Chabówka – Zakopane

- POLECAMY -

Parowozem pod Tatry – pociąg retro Chabówka – Zakopane

Zakopane Wydarzenia Parowozem pod Tatry - pociąg retro Chabówka - Zakopane

Zmęczyły Cię wycieczki po Tatrach i spacery Krupówkami? Szukasz czegoś „innego”? Mamy dla Ciebie świetną propozycję spędzenia oryginalnie czasu wolnego! Pociąg w stylu retro to idealna opcja! Przejazdy parowozem odbywają się w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Przejazd na górskiej linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego, który odbędzie się już 15 sierpnia 2019 roku to niezapomniana atrakcja z wakacji! Przejazd odbędzie się pociągiem złożonym z lokomotywy parowej OKz32-2 oraz odrestaurowanych, zabytkowych wagonów pasażerskich z lat 1920 – 1935 na bardzo atrakcyjnym widokowo odcinku linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego. Dla uczestników przejazdu zaplanowano zwiedzanie muzeum – wieży wodnej na stacji kolejowej w Nowym Targu, ponad to zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce (wstęp ulgowy). W pociągu czekać będzie dobra zabawa przy koncercie góralskiej kapeli na żywo! Dla każdego pasażera ciepły poczęstunek w ramach biletu. Istnieje również możliwość skorzystania z oferty wagonu barowego retro.

Skansen taboru kolejowego w Chabówce” istnieje w Chabówce koło Rabki-Zdroju od 1993 roku. Obecnie Skansen znajduje się w strukturach PKP Cargo SA. Skansen został zlokalizowany na terenie byłej parowozowni w Chabówce, w której w latach świetności stacjonowało 80 parowozów.
W 1976 roku na linii kolejowej do Zakopanego parowozy zastąpiono lokomotywami elektrycznymi. Od 1986 gromadzono w lokomotywowni w Suchej Beskidzkiej parowozy, wagony, urządzenia kolejowe, aby w 1993 roku uroczyście otworzyć Skansen, do którego następnie przeniesiono cały ten zabytkowy tabor. W swoich zbiorach skansen posiada 51 parowozów (w tym 8 czynnych), 25 sprawnych wagonów pasażerskich, 55 wagonów towarowych, 5 pługów odśnieżnych i szereg innych urządzeń. Ogółem zgromadzono 135 różnych zabytkowych pojazdów szynowych i urządzeń do pracy na kolei.

Program Parowozem pod Tatry

10:00 – odjazd ze Skansenu Chabówka (wsiadanie dla osób zwiedzających Skansen)

10:30 – odjazd ze stacji Chabówka PKP

11:30 – 12:30 – postój na stacji Nowy Targ, wodowanie parowozu, zwiedzanie muzeum obok stacji

13:00 – przyjazd do stacji Zakopane

13:00 – 16:40 – przerwa w Zakopanem, zwiedzanie

16:40 – odjazd ze stacji Zakopane w drogę powrotną

18:40 – przyjazd do Chabówki

Bilet tam i z powrotem kosztuje 65 zł od osoby. Rezerwacja biletów pod adresem rezerwacje@nsmk.pl . W wiadomości podać trzeba daty przejazdu i liczby miejsc.

Dodaj komentarz

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc „ODRODZENIE” im. Klary Jelskiej w Zakopanem

Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc "ODRODZENIE" im. Klary Jelskiej to...

Sesja popularnonaukowa – „Zakopane. Moje miasto – moja tożsamość”

Tatrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza na jesienną sesję popularnonaukową...

Chanson Paris, czyli najpiękniejsze piosenki Edith Piaf w Kawiarni Kmicic

Serdecznie zapraszamy do Kawiarni Kmicic w Zakopanem na niezapomniany...

Bieg Przedni II edycja!

Biegaczki i Biegacze przed nami Bieg Przedni, czyli zawody...

XXIII Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca

Serdecznie zapraszamy wszytskie dzieci i młodzież z Podhala, Spisza...
X