13 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Parowozem pod Tatry – pociąg retro Chabówka – Zakopane

- POLECAMY -

Parowozem pod Tatry – pociąg retro Chabówka – Zakopane

Zmęczyły Cię wycieczki po Tatrach i spacery Krupówkami? Szukasz czegoś „innego”? Mamy dla Ciebie świetną propozycję spędzenia oryginalnie czasu wolnego! Pociąg w stylu retro to idealna opcja! Przejazdy parowozem odbywają się w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Przejazd na górskiej linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego, który odbędzie się już 15 sierpnia 2019 roku to niezapomniana atrakcja z wakacji! Przejazd odbędzie się pociągiem złożonym z lokomotywy parowej OKz32-2 oraz odrestaurowanych, zabytkowych wagonów pasażerskich z lat 1920 – 1935 na bardzo atrakcyjnym widokowo odcinku linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego. Dla uczestników przejazdu zaplanowano zwiedzanie muzeum – wieży wodnej na stacji kolejowej w Nowym Targu, ponad to zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce (wstęp ulgowy). W pociągu czekać będzie dobra zabawa przy koncercie góralskiej kapeli na żywo! Dla każdego pasażera ciepły poczęstunek w ramach biletu. Istnieje również możliwość skorzystania z oferty wagonu barowego retro.

Skansen taboru kolejowego w Chabówce” istnieje w Chabówce koło Rabki-Zdroju od 1993 roku. Obecnie Skansen znajduje się w strukturach PKP Cargo SA. Skansen został zlokalizowany na terenie byłej parowozowni w Chabówce, w której w latach świetności stacjonowało 80 parowozów.
W 1976 roku na linii kolejowej do Zakopanego parowozy zastąpiono lokomotywami elektrycznymi. Od 1986 gromadzono w lokomotywowni w Suchej Beskidzkiej parowozy, wagony, urządzenia kolejowe, aby w 1993 roku uroczyście otworzyć Skansen, do którego następnie przeniesiono cały ten zabytkowy tabor. W swoich zbiorach skansen posiada 51 parowozów (w tym 8 czynnych), 25 sprawnych wagonów pasażerskich, 55 wagonów towarowych, 5 pługów odśnieżnych i szereg innych urządzeń. Ogółem zgromadzono 135 różnych zabytkowych pojazdów szynowych i urządzeń do pracy na kolei.

Program Parowozem pod Tatry

10:00 – odjazd ze Skansenu Chabówka (wsiadanie dla osób zwiedzających Skansen)

10:30 – odjazd ze stacji Chabówka PKP

11:30 – 12:30 – postój na stacji Nowy Targ, wodowanie parowozu, zwiedzanie muzeum obok stacji

13:00 – przyjazd do stacji Zakopane

13:00 – 16:40 – przerwa w Zakopanem, zwiedzanie

16:40 – odjazd ze stacji Zakopane w drogę powrotną

18:40 – przyjazd do Chabówki

Bilet tam i z powrotem kosztuje 65 zł od osoby. Rezerwacja biletów pod adresem [email protected] . W wiadomości podać trzeba daty przejazdu i liczby miejsc.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Teatr VIS A VIS – Zakopiańskie Lato Teatralne – Letni Teatr w Muszli Koncertowej

Mamy dla Was niecodzienną wakacyjną propozycję kulturalną, artystyczną, rozrywkową...

Festiwal filmowy – Kino Letnie Zakopane 2020

Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...

O gazdach co ślimaka zjedli

W Białym Dunajcu spotkali się dwaj gazdowie, którzy szli...

O biednej Kasi co wyszła za księcia

W Chochołowie żył chłop Szymon był wdowcem, sam wychowywał...
X