25 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

Kaligrafia – warsztaty liternicze dla dzieci

- POLECAMY -

Kaligrafia – warsztaty liternicze dla dzieci

W sierpniu odbędzie si e czwarta edycja wyjątkowego festiwalu, który niewątpliwie zaistniał na kulturalnej mapie Zakopanego – Zakopiański Festiwal Literacki. Wydarzenie nawiązuje do bogatej tradycji literackiej Podhala przez co każdego roku przyciąga rzeszę zainteresowanych. W tym roku w ramach Festiwalu Literackiego Zakopiańskie Centrum Kultury. Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem zapraszają dzieci w wieku 8+ na warsztaty liternicze pt. „Kaligrafia”.

Kaligrafia
Kaligrafia, plakat

Podczas warsztatów poznamy, czym jest kaligrafia. Będziemy ćwiczyć kreślenie liter i podstawowych znaków na przygotowanych wzornikach. Następnie, w oparciu o pismo kaligraficzne stworzymy serię typograficznych prac.

Warsztaty odbędą się 9 sierpnia 2019 o godzinie 15:00 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem przy ul. Krupówki 41. Zajęcia dla dzieci poprowadzi Anna Hebda.

Na warsztaty zapisać można dziecko mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 18 20 127 92. Ilość miejsc jest ograniczona.

Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego to galeria sztuki w Zakopanem utworzona w 2001 na miejscu dawnej galerii Biura Wystaw Artystycznych. Prezentuje polską sztukę współczesną, organizuje pokazy filmów, koncerty, spotkania autorskie, a także ogólnopolskie targi sztuki współczesnej – coroczne Salony Marcowe. Budynek galerii został wzniesiony w 1911 przez Władysława hr. Zamoyskiego. Nosił nazwę „Bazar Polski” i od początku istnienia służył jako miejsce wystaw sztuki. Od 1912 organizowaniem wystaw zajmowało się Towarzystwo „Sztuka Podhalańska”. Działalność wystawienniczą kontynuowano również po II wojnie światowej. Od 1951 „Bazar Polski” przekształcono w filię Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie. Później galerią zarządzały kolejno BWA w Krakowie i Nowym Sączu, aż do roku 2001, kiedy to utworzono Miejską Galerię Sztuki.
W latach 1968–2007 galerią kierowała Anna Waloch. Obecnie funkcję dyrektora sprawuje Anna Zadziorko.

Wstęp bezpłatny.

Miejska Galeria Sztuki

ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane
Tel: 18 201 27 92

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...