12.4 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

Heart by Amaro, czyli restauracja Wojciecha Modesta Amaro w Zakopanem

- POLECAMY -

Heart by Amaro, czyli restauracja Wojciecha Modesta Amaro w Zakopanem

W samym sercu Zakopanego najbardziej utytułowany polski szef kuchni – Wojciech Modest Amaro otwiera restaurację ze swoją autorską kuchnią. Heart by Amaro będzie to wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Podhala. Każdy, kto poszukuje przepisu na definicję pyszności z pewnością znajdzie ją w Zakopanem.

Kim jest Wojciech Modest Amaro?

Wojciech Modest Amaro to wybitny polski kucharz i restaurator. Swój kulinarny talent szlifował pod okiem najlepszych szefów kuchni na świecie, między innymi w Londynie, Paryżu i Barcelonie, u boku takich sław jak Ferran Adria. W 2008 został wyróżniony został przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną tytułem „Chef de L’Avenir”. Jego pionierska wizja współczesnej kuchni polskiej zdobyła uznanie na świecie i wiele prestiżowych wyróżnień. W Warszawie otworzył restaurację Atelier Amaro, która w 2013 jako pierwsza restauracja w całej Polsce została oznaczona gwiazdką Michelin. Jest autorem dwóch książek: Natura kuchni polskiej oraz Kuchnia polska XXI wieku, która w 2010 otrzymała nagrodę Grand Prix w kategorii „literatura kulinarna:” na Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej w Paryżu. Znany jest miedzy innymi z kulinarnego reality show Polsatu Top Chef gdzie był jurorem i gospodarzem programu Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia.

Restauracja Heart by Amaro

Heart by Amaro bez wątpienia będzie to unikatowy projekt na zakopiańskiej scenie kulinarnej. Będzie to miejsce, w którym znajdziemy autorskie dania jednego z najwybitniejszych polskich szefów kuchni – Wojciecha Modesta Amaro. Restauracja Heart by Amaro będzie wyjątkowym połączeniem podróży do natury oraz polskiej gościnności. Menu oparte będzie wyłącznie na produktach ekologicznych. Dopełnieniem całości będzie unikalna karta win organicznych, a także kultowa selekcja polskich alkoholi: wódek, nalewek, likierów, miodów pitnych, cydrów i kraftowych piw.

Wojciech Modest Amaro - "Heart by Amaro" w Zakopanem
Wojciech Modest Amaro – „Heart by Amaro” w Zakopanem

Przez żołądek do Heart by Amaro

Restauracja Heart by Amaro ulokowana będzie w zabytkowej willi Nosalowy Park Hotel & SPA w Zakopanem przy ul. Kościuszki. Lokalizacja obiektu nawiązuje do biesiadnego stylu spotkań kojarzonego od lat z zakopiańską bohemą. Otwarcie restauracji planowane jest na sezon zimowy 2019/2020.

Nosalowy Park Hotel & SPA Zakopane

ul. Kościuszki 18, 34-500 Zakopane
kontakt mail: kontakt@heartbyamaro.pl

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Reklama