Chodzimy po górach i zdobywamy górską odznakę turystyczną PTTK

0
208

Jak w latach poprzednich tak i w tym roku Odział Tatrzański PTTK i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy zapraszają do akcji „Chodzimy po górach i zdobywamy górską odznakę turystyczną PTTK”.

Poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowanie nie tylko wśród mieszkańców Podhala, ale i spędzających wakacje w Zakopanem turystów. Założeniem akcji jest zachęcanie miłośników gór do bezpiecznego oraz rozsądnego chodzenia po górach. Motywacją jest przede wszystkim możliwość zdobywania kolejnych stopni Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.

Przez cały okres trwania wakacji odbędzie się 8 wycieczek dydaktycznych. W tym czasie uczestnicy będą mieli okazję by odwiedzić wszystkie schroniska w Polskich Tatrach. Każda wycieczka będzie odbywała się pod okiem wykwalifikowanego przewodnika tatrzańskiego, który poruszał będzie tematy między innymi bezpiecznego poruszania się po górach, czy piękna otaczającej przyrody. Krok po kroku będzie udział informacji o przebytej trasie. Można dowiedzieć się wielu ciekawostek i bliżej poznać specyfikę Tatr.

Za każdym razem miejsca zbiórek będą wyznaczone u wylotów dolin o godzinie 9:00.

Terminy akcji Chodzimy po górach i zdobywamy górską odznakę turystyczną PTTK

14 lipca 2019
Przejście z Kuźnic do Pustelni Świętego Alberta, hotelu górskiego PTTK na Kalatówkach i schroniska PTTK na Hali Kondratowej.
Zbiórka na początku szlaku w Kuźnicach.
12 punktów GOT

21 lipca 2019
Przejście szlaku w Dolinie Kościeliskiej z Kir do schroniska PTTK na Hali Ornak i do Stawu Smreczyńskiego.
Zbiórka przy budce kasowej TPN.
17 punktów GOT.

4 sierpnia 2019
Przejście z Siwej Polany do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej i Doliny Jarząbczej, do kamienia z tablicą upamiętniającą pobyt Ojca Świętego Jana Pawła II.
Zbiórka przy budce kasowej TPN.
19 punktów GOT.

11 sierpnia 2019
Przejście z Kuźnic do schroniska PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej i nad Czarny Staw Gąsienicowy.
Zbiórka przy budce kasowej TPN.
21 punktów GOT.

18 sierpnia 2019
Przejście z parkingu na Palenicy Białczańskiej do schroniska PTTK w Roztoce i do Morskiego Oka, obchodząc Morskie Oko dookoła.
Zbiórka przy budce kasowej TPN.
28 punktów GOT.

1 września 2019
Przejście od Wodogrzmotów Mickiewicza, Doliną Roztoki zielonym szlakiem do schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, z zejściem czarnym szlakiem do zielonego i z powrotem do Wodogrzmotów Mickiewicza.
Zbiórka na początku szlaku Wodogrzmoty Mickiewicza.
28 punktów GOT.

8 września 2019
Na zakończenie przejście z Wierch Porońca na Rusinową Polanę z wejściem na Gęsią Szyję i zejściem do kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowe Tatr na Wiktorówkach. Powrót szlakiem do Zazadniej.
Zbiórka przy budce kasowej TPN.
14 punktów GOT.