-7,3 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Reklama

Gombica Staska Kubina w Teatrze Witkacego

- POLECAMY -

Gombica Staska Kubina w Teatrze Witkacego

Zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem gdzie na deski teatru wraca po dłuższej przerwie spektakl „Gombica Staska Kubina”. Jest to dramat autorstwa Tomasza Krzyżanowskiego, który przedstawia losy polskiego zbójnika z Tatr.

Gombica to rodzaj amuletu ze szlifowanego kamienia lub mosiądzu, noszony w dawnych wiekach przez górali na szyi. Można powiedzieć, że jest to pierwowzór spinki góralskiej. W sztuce „Gombica Staska Kubina” Hanusia daruje gombicę ukochanemu Staskowi, zanim rozdzieli ich los….

Sztuka przeniesie widzów na początek 19. wieku. Trwa wojna francusko-austriacka i dotyka ona również Skalne Podhale. Ziandary, czyli żołnierze austriaccy werbują do austriackiego wojska młodych górali. Taki los spotkać ma też Staska Kubina, który nie zgadza się na pracę w lesie – rolę donosiciela, którą proponuje mu austriacki leśniczy Blumenfeld.

Fabuła, w której losy Staska i Hanusi splatają się z losami Rzeczpospolitej, a łączy je postać Śpiącego Rycerza, który ukazuje się Staskowi, wciąga nie tylko wartką akcją, ale i wyczuleniem na detal.

Aktorzy w sztuce posługują się rodzimą gwarą podhalańską, mają na sobie stroje przypominające te, które nosili ich pradziadowie w 19. wieku.

Gombica Staska Kubina w Teatrze Witkacego
Gombica Staska Kubina w Teatrze Witkacego, plakat

Sztuka „Gombica Staska Kubina” w Teatrze Witkacego odbędzie się już w środę, 9 października 2019 roku o godzinie 19:15. Bilety w cenie 80 zł od osoby do kupienie kasie teatru lub przez stronę internetową witkacy-bilety.interticket.pl

Serdecznie zapraszamy!

Teatr „Witkacy” im. St. I. Witkiewicza

ul. Chramcówki 15, 34-500 Zakopane

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy