Przed nami kolejne wielkie wydarzenie na mapie atrakcji Zakopanego. XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej. Festiwal odbywa się w ramach Dni Zakopanego, które powstały dla upamiętnienia niezapomnianej w Zakopanem i pod Tatrami wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w czerwcu 1997 roku. XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” odbędzie się w dniach od 10 do 12 maja 2019 roku.

Hasłem przewodnim tegorocznego Festiwalu są słowa Jana Pawła II „Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu”. Są to słowa o górach, które papież Jan Paweł II, wypowiedział podczas mszy św. w Nowym Targu 8 czerwca 1979 roku.

Młodzież z różnych stron Polski może tu pogłębiać swoją wiarę, rozwijać talenty oraz czerpać z nauki i przykładu świętego życia św. Jana Pawła II. Zgłoszenia przesyłać można nadsyłać do 23 kwietnia. Termin został przedłużony, warto więc wykorzystać zbliżający się świąteczny czas na przygotowanie konkursowych prac.

Festiwal przede wszystkim obejmuje dziedziny sztuki takie jak muzyka i teatr, natomiast nowością są w tym roku film i fotografia. We wszystkich kategoriach odbywa się konkurs, a także ciekawe warsztaty. Podczas festiwalowych wydarzeń uczestnicy nie tylko poznają życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II, ale także czeka na nich wiele atrakcji, koncertów i spotkań.

Zachęcamy szczególnie do spróbowania swoich sił w dwóch nowych kategoriach. Konkursowe zadanie fotograficzne polega na pokazaniu okiem aparatu miejsc związanych z Janem Pawłem II, a filmowe na przygotowaniu wywiadu z osobą, która brała udział w pielgrzymce lub osobistym spotkaniu z Janem Pawłem II. Dzięki temu młodzież będzie mogła odkrywać ślady i znaki św. Jana Pawła II w swoim najbliższym otoczeniu i w opowieściach bliskich – nie tylko te materialne, ale przede wszystkim duchowe. W ramach Festiwalu dla zakwalifikowanych uczestników zostaną zorganizowane warsztaty fotograficzne i filmowe. Wykładowcy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przygotują dla młodzieży profesjonalną kamerę ze statywem i mikrofonem oraz profesjonalny aparat. Będą uczyć pracy przed kamerą oraz montowania materiałów filmowych. Warto więc skorzystać z możliwości zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń oraz spotkać rówieśników, którzy mają podobne pasje i wartości.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here