26 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

"Z daleka od ludzkiego zgiełku i mrowiska wstaje wiosna, dusząca od światła i żaru; i z głębi leśnej wody nagle kształt wytryska, podobny do...

197. Wieczór na Harendzie: Swobodna jest moja dusza. W rocznicę urodzin Jana Kasprowicza

- POLECAMY -

197. Wieczór na Harendzie: Swobodna jest moja dusza. W rocznicę urodzin Jana Kasprowicza

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Harenda. Zakopiański Salon Artystyczny. W kręgu literatury, malarstwa, muzyki i tradycji regionalnej”. Czas na 197. Wieczór na Harendzie: „Swobodna jest moja dusza… W rocznicę urodzin Jana Kasprowicza”

Wieczory artystyczne na Harendzie

Organizowane wieczory na Harendzie w domu Jana i Marii Kasprowiczów – obecnie muzeum to już tradycja. Spotkania poruszają tematykę literatury, muzyki, malarstwa i tradycji regionalnej. Na spotkaniach tych spotkamy wiele ciekawych osobistości. Organizatorzy zapraszają ludzi pióra, kultury, sztuki i nauki.

197. Wieczór na Harendzie

Wieczór na Harendzie pt. „Swobodna jest moja dusza” to już 197. wieczór Zakopiańskiego Salonu Artystycznego. Tym razem spotkanie odbędzie się w celu upamiętnienia urodzin wybitnego poety Jana Kasprowicza. Tego wieczoru wysłuchamy wierszy poety z tomu „Księga ubogich” z 1916 roku. Poezję wyrecytują studenci Koła naukowego Młoda Polska Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na 197. Wieczór na Harendzie zapraszamy do Willa „Harenda” – Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem 14 grudnia 2019 roku. Start o godzinie 19:00.

O Kasprowiczu słów kilka

Jan Kasprowicz to wybitny polski poeta, dramaturg, krytyk literacki i tłumacz. Przedstawiciel Młodej Polski, związany z kilkoma głównymi nurtami ówczesnej liryki, przede wszystkim z naturalizmem, symbolizmem oraz ekspresjonizmem. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych poetów w dziejach literatury polskiej. W każdej ze swoich stylistycznych odsłon, od najwcześniejszych prób pisarskich aż do ostatnich dzieł, Kasprowicz zachował właściwą sobie indywidualność stylu, nie porównywalną ze stylem żadnego innego twórcy tego okresu. Był profesorem i rektorem Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. W roku 1923 zamieszkał w Zakopanem na Harendzie, gdzie mieszkał 3 lata, aż do swojej śmierci.

Muzeum Jana Kasprowicza – Willa „Harenda”

ul. Harenda 12A, 34-500 Zakopane
Tel: 18 206 84 26

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze na portalu
Polecamy

Najnowsze na portaluZOBACZ
Polecamy

Tytus Chałubiński „Król Tatr”

Mówili o nim "Król Tatr" i "nieziemski człek". Dr...

7. Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę

Już po raz siódmy w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa...

Rok dra Tytusa Chałubińskiego

Jest wiele dobrych powodów, żeby odwiedzić Zakopane właśnie w...

77. Tour de Pologne: Bukowina Tatrzańska – Zakopane

Okres wakacji na Podhalu to czas sportowych emocji. Przed...

Teatr VIS A VIS – Zakopiańskie Lato Teatralne – Letni Teatr w Muszli Koncertowej

Mamy dla Was niecodzienną wakacyjną propozycję kulturalną, artystyczną, rozrywkową...