Przestój kolei Gubałówka i Kasprowy Wierch – Wiosna 2019

0
935
Kolej Linow Kasprowy Wierch

Polskie Koleje Linowe informują, iż w celu wykonania wiosennych niezbędnych przeglądów i konserwacji kolei Linowych oraz Linowo-terenowych „Wiosna 2019” przed sezonem letnim, zostaną wprowadzone przestoje w ruchu.

 

Kolej Linowo-Terenowa GubałówkaKolej Linowo-terenowa Gubałówka po raz pierwszy wyjechała 20 grudnia 1938 roku, długość trasy to około 1300 m. Kolej rusza co 15 minut, w okresie dużego zainteresowania non-stop, czas przejazdu 3 minuty. Kolej czynna przez cały rok, przystosowana dla osób niepełnosprawnych, na smyczy i w kagańcu można zabrać psa. Bilety do nabycia w kasach, biletomatach jak i online.

 

Kolej Linow Kasprowy Wierch

Kolej Linowa na Kasprowy Wierch (1987 m), długości trasy to około 2250 m. i różnicy wzniesień około 930 m. Czas trwania przejazdu to około 15 minuty i rusza co 30 minut, w sezonie co 10 minut. Kolej czynna przez cały rok, niestety czasem z powodu silnego wiatru kolej nieczynna. Przystosowana dla osób niepełnosprawnych, podróżujący z dzieckiem może zabrać wózek, co do zwierząt domowy, gdyż to teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, obowiązuje całkowity zakaz.
Bilety do nabycia w kasach, biletomatach, online.

 

Planowane wiosenne przeglądy urządzeń odbędą się w następującej kolejności:

  • Przestój KL-T Gubałówka: 08 (poniedziałek)- 12 (piątek) kwietnia 2019 r.
  • Przestój KL Kasprowy Wierch: 06 (poniedziałek)- 14 (wtorek) maja 2019 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here