26.9 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki w Tatrach, aktualne informacje o panujących warunkach na szlakach w górach. Najnowszy komunikat turystyczny, informacje dla zwiedzających o stanie pogody w górach.

  • Warunki w Tatrach są korzystne, na wyżej położonych szlakach gdzieniegdzie zalegają płaty śniegu, szczególnie po północnej stronie, jest on mokry i grząski, jedynie w żlebach może być twardy.
  • Na niżej położonych szlakach warunki są dobre, jedynie miejscami występuje błoto, szczególnie na szlaku do Doliny Chochołowskiej.

Ważne turystyczne informacje:

Warunki w Tatrach, płaty śniegu na szlakach
Warunki w Tatrach, płaty śniegu na szlakach

Aktualne warunki turystyczne w Tatrach

Warunki turystyczne do wędrowania po szlakach są korzystne. Niżej położone szlaki suche, tylko gdzieniegdzie błotniste, szczególnie na szlaku do Doliny Chochołowskiej. W wyższych partiach Tatr, na niektórych szlakach nadal zalegają płaty śniegu, głownie po stronie północnej, jest on mokry i przepadający, w żlebach może być twardy. Pamiętaj iż dzień jest jeszcze stosunkowo krótki, zaplanuj wycieczkę aby wrócić przed zmrokiem.

Opracowano na podstawie danych TOPR i TPN.

Pogoda na szlakach w Tatrach

Pogoda na szlakach w górach bywa bardzo dynamiczna i zmienna. Dlatego wszystkich wybierających się na szlaki w Tatry prosimy o rozwagę i ostrożność, szczególnie przy schodzeniu. Przede wszystkim turysto dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach, oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia. Zaplanuj wycieczkę tak aby zejść ze szlaku przed zmrokiem, dni są coraz krótsze i ciemno robi się około godziny 16:00. Warunki pogodowe w górach mogą bardzo szybko ulegać zmianie. Dlatego musisz być przygotowanym na pogorszenie pogody (niską temperaturę, obfite opady deszczu lub śniegu, silny wiatr, burze, mgły ograniczające widoczność).

Przypominamy o braku możliwości wjazdu na parkingi przy Morskim Oku bez wykupionego przez internet miejsca parkingowego.

POPULARNE
INFO

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Wielobarwna kraina w Motylarni Zakopane

Jeżeli chcesz się przekonać, ile kolorów tak naprawdę ma...

Willa JANDOR, noclegi z wyżywieniem

Oferta na wypoczynek z wyżywieniem w Zakopanem dla klienta indywidualnego jak i grup zorganizowanych, szkół, koloni.

Wielka Krokiew Zakopane im. Stanisława Marusarza

Jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem, niejako...
- Reklama -
- Reklama -