2 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki w Tatrach, aktualne informacje o panujących warunkach na szlakach w górach. Najnowszy komunikat turystyczny, informacje dla zwiedzających o stanie pogody w górach.

  • W Tatrach obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego.
  • Warunki w Tatrach są dość trudne, w godzinach porannych śnieg na szlakach jest twardy i zmrożony, występują oblodzenia, jest ślisko. Dodatkowo w niektórych miejscach utworzyły się głębokie zaspy, a na graniach nawisy śnieżne.
  • Dodatkowym dużym utrudnieniem do wędrowanie po Tatrach są nasłonecznione szlaki, na których śnieg w godzinach popołudniowych robi się mokry oraz grząski.

Ważne turystyczne informacje:

Aktualne warunki turystyczne w Tatrach

Warunki turystyczne do wędrowania po szlakach są dość trudne. Śnieg na szlakach w godzinach porannych są zmrożony i twardy, jest ślisko. W godzinach popołudniowych mokry oraz grząski. Dodatkowym utrudnieniem do wędrowania po szlakach w Tatrach są głębokie zaspy i na graniach nawisy śnieżne, oraz miejsca gdzie szlaki są wywiane do skał. Warto zaopatrzyć się sprzęt zimowy ( raki, kask, czekan, ABC lawinowe ). Pamiętaj iż dzień jest jeszcze stosunkowo krótki, zaplanuj wycieczkę aby wrócić przed zmrokiem.

Opracowano na podstawie danych TOPR i TPN.

Pogoda na szlakach w Tatrach

Pogoda na szlakach w górach bywa bardzo dynamiczna i zmienna. Dlatego wszystkich wybierających się na szlaki w Tatry prosimy o rozwagę i ostrożność, szczególnie przy schodzeniu. Przede wszystkim turysto dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach, oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia. Zaplanuj wycieczkę tak aby zejść ze szlaku przed zmrokiem, dni są coraz krótsze i ciemno robi się około godziny 16:00. Warunki pogodowe w górach mogą bardzo szybko ulegać zmianie. Dlatego musisz być przygotowanym na pogorszenie pogody (niską temperaturę, obfite opady deszczu lub śniegu, silny wiatr, burze, mgły ograniczające widoczność).

Przypominamy o braku możliwości wjazdu na parkingi przy Morskim Oku bez wykupionego przez internet miejsca parkingowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE
INFO

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Wybierasz się w góry, do Zakopanego, sprawdź aktualną pogodę, panujące warunki turystyczne na szlakach w Tatrach i Zakopanem, ważne komunikaty. Poznaj wademekum turysty, co możesz a czego nie na tatrzańskich szlakach.

Koronawirus, Zakopane nowe poluzowania, obostrzenia i nakazy

Koronawirus Zakopane. W związku z pandemią, od 12 lutego (piątek) weszły w życie nowe łagodzenia obostrzeń. Co to oznacza dla mieszkańców i turystów przebywających...

Słownik gwary góralskiej

Zastanawiasz się co góral mówi do ciebie, skorzystaj z słownika góraslkiej gwary, ciekawe zwroty i słówka górali z Podhala i Zakopanego.

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Zbójnicka Kryjówka – dom strachów

Spędzasz urlop pod Giewontem? Szukasz ciekawej propozycji na spędzenie...

Apartamenty i Pokoje Willa Krzysztoforów

Szukasz noclegu z pięknym widokiem na Tatry i panoramę Zakopanego, to wyjątkowo unikatowe miejsce na taki wypoczynek w Zakopanem na Cyrhli.

Pomnik Chałubińskiego i Sabały w Zakopanem – miejsce, gdzie warto przystanąć

Znajduje się w Zakopanem u zbiegu ulic Chałubińskiego i...
- Reklama -
- Reklama -