8.5 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki w Tatrach, aktualne informacje o panujących warunkach na szlakach w górach. Najnowszy komunikat turystyczny, informacje dla zwiedzających o stanie pogody w górach.

  • W Tatrach obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego.
  • Warunki w Tatrach są trudne, wieje bardzo silny wiatr, na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa.
  • W godzinach porannych szlaki pokrywa warstwa twardego i zmrożonego śniegu, występują oblodzenia, jest ślisko. W godzinach popołudniowych oraz nasłonecznionych śnieg robi się grząski i przepadający. Niektóre szlaki są zawiane nieprzetarte oraz zawiane przez wiatr, a przebieg niewidoczny.
  • W niektórych miejscach szlaki są pozawiewane, utworzyły się głębokie zaspy, a na graniach nawisy śnieżne.
  • Wybierając się w dolinki lud do schronisk, warto zaopatrzyć się w raczki i kije, gdyż szlaki w niższych partiach Tatr, szczególnie w godzinach porannych są oblodzone oraz śliskie.

Ważne turystyczne informacje:

Warunki w Tatrach: silny wiatr, nieprzetarte szlaki
Warunki w Tatrach: silny wiatr, nieprzetarte szlaki

Aktualne warunki turystyczne w Tatrach

Warunki turystyczne do wędrowania po szlakach są trudne. Wędrowanie po szlakach utrudnia bardzo silny wiatr, przez co na szlaki mogą spadać drzewa oraz gałęzie. W Tatrach obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego. W godzinach porannych śnieg na szlakach w jest zmrożony i twardy, jest ślisko. W niektórych miejscach śnieg w godzinach popołudniowych oraz nasłonecznionych robi się grząski oraz przepadający. Dodatkowym utrudnieniem do wędrowania po szlakach w Tatrach są głębokie zaspy i na graniach nawisy śnieżne, oraz miejsca gdzie szlaki są wywiane do skał. Warto zapatrzyć się sprzęt zimowy ( raki, kask, czekan, ABC lawinowe ). Pamiętaj iż dzień jest jeszcze stosunkowo krótki, zaplanuj wycieczkę aby wrócić przed zmrokiem.

Opracowano na podstawie danych TOPR i TPN.

Pogoda na szlakach w Tatrach

Pogoda na szlakach w górach bywa bardzo dynamiczna i zmienna. Dlatego wszystkich wybierających się na szlaki w Tatry prosimy o rozwagę i ostrożność, szczególnie przy schodzeniu. Przede wszystkim turysto dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach, oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia. Zaplanuj wycieczkę tak aby zejść ze szlaku przed zmrokiem, dni są coraz krótsze i ciemno robi się około godziny 16:00. Warunki pogodowe w górach mogą bardzo szybko ulegać zmianie. Dlatego musisz być przygotowanym na pogorszenie pogody (niską temperaturę, obfite opady deszczu lub śniegu, silny wiatr, burze, mgły ograniczające widoczność).

Przypominamy o braku możliwości wjazdu na parkingi przy Morskim Oku bez wykupionego przez internet miejsca parkingowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE
INFO

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Siła materii natury, to nie tylko góry – Galeria Hasiora

Koniecznie odwiedź Galerię Hasiora, w której znajdziesz około 150...

Domek Siumno Chatka w Murzasichlu

Regionalny domek Siumno Chatka w Murzasichlu zaprasza na wypoczynek...

Rozkład Jazdy Kraków – Zakopane

Planujesz podróż z Krakowa do Zakopanego? Przede wszystkim dokładnie...
- Reklama -
- Reklama -