12.1 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki w Tatrach, aktualne informacje o panujących warunkach na szlakach w górach. Najnowszy komunikat turystyczny, informacje dla zwiedzających o stanie pogody w górach.

  • Warunki w Tatrach są niekorzystne, szlaki są mokre i śliskie, szczególnie na kamieniach, błotniste na odcinkach leśnych.
  • Dodatkowym utrdnieniem do wędrowania po szlakach jest niski połap chmur i mgła.
  • Zachowajcie ostrożność i cierpliwość, ruch turystyczny w Tatrach jest bardzo duży, na szlakach tworzą się zatory, szczególnie przy łańcuchach pod kopułą Giewontu, szlaku na Rysy, rejonie Orlej Perci oraz Świnicy.
  • Wybierającym się w rejon Morskiego Oka zalecamy skorzystanie z komunikacji miejskiej, busów, gdyż miejsca parkingowe (Palenica Białczańska oraz Łysa Polana) są już zajęte.

Ważne turystyczne informacje:

Warunki w Tatrach, mokre i błotniste
Warunki w Tatrach, na odcinku leśnym, zaciemnionym, mokre i błotniste

Aktualne warunki turystyczne w Tatrach

Warunki turystyczne do wędrowania po szlakach są niekorzystne. Szlaki są mokre i śliskie, szczególnie na kamieniach, na odcinkach leśnych błotniste, głównie na szlaku do Doliny Chochołowskiej. Dodatkowym utrdnieniem do wędrowania po szlakach w Tatrach jest niski pułap chmur i mgła, co może być przyczyną pobłądzeń. Ruch turystyczny w Tatrach jest bardzo duży, zachowajcie ostrożność i cierpliwość, gdyż na szlakach tworzą się zatory, szczególnie przy łańcuchach pod kopułą Giewontu, szlaku na Rysy, rejonie Orlej Perci oraz Świnicy. W wyższych partiach Tatr, szczególnie powyżej 2000 m n. p. m. na niektórych szlakach nadal zalegają płaty śniegu, głownie po stronie północnej, jest on mokry i przepadający, w żlebach może być twardy. Ruch turystyczny w Tatrach jest bardzo duży. Wybierającym się w rejon Morskiego Oka zalecamy skorzystanie z komunikacji miejskiej, busów, gdyż miejsca parkingowe (Palenica Białczańska oraz Łysa Polana) mogą być już zajęte.

Pamiętaj, zaplanuj wycieczkę aby wrócić przed zmrokiem.

Opracowano na podstawie danych TOPR i TPN.

Pogoda na szlakach w Tatrach

Pogoda na szlakach w górach bywa bardzo dynamiczna i zmienna. Dlatego wszystkich wybierających się na szlaki w Tatry prosimy o rozwagę i ostrożność, szczególnie przy schodzeniu. Przede wszystkim turysto dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach, oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia. Zaplanuj wycieczkę tak aby zejść ze szlaku przed zmrokiem, dni są coraz krótsze i ciemno robi się około godziny 16:00. Warunki pogodowe w górach mogą bardzo szybko ulegać zmianie. Dlatego musisz być przygotowanym na pogorszenie pogody (niską temperaturę, obfite opady deszczu lub śniegu, silny wiatr, burze, mgły ograniczające widoczność).

Przypominamy o braku możliwości wjazdu na parkingi przy Morskim Oku bez wykupionego przez internet miejsca parkingowego.

POPULARNE
INFO

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Papugarnia Zakopane – Droga do Olczy 11

Spędzasz wolny weekend w Zakopanem? Pogoda nie dopisuje a...

Zakopianka Pokoje Gościnne

Szukasz ciekawej i taniej oferty, dlatego zobacz ofertę Pokoi Gościnnych Zakopianka, noclegi już od 20 zł w Zakopanem na Ustupie, zapraszamy!
- Reklama -
- Reklama -