15,3 C
Zakopane

Sylwester

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

POLECAMY
Sylwester 2020/2021

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Turysto dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach, oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia. Zaplanuj wycieczkę tak aby zejść ze szlaku przed zmrokiem, dni są coraz krótsze i ciemno robi się około godziny 18.

Aktualne warunki turystyczne na szlakach w Tatrach

Warunki turystyczne do wędrowania po szlakach są niekorzystne. W wyższych partiach Tatr leży śnieg, miejscami występują oblodzenia, szczególnie w godzinach porannych oraz miejscach zaciemnionych.  Szlaki na leśnych odcinkach są mokre oraz błotniste, zalega błoto pośniegowe, należy zachować ostrożność, ponieważ jest ślisko.

Przypominamy o braku możliwości wjazdu na parkingi przy Morskim Oku bez wykupionego przez internet miejsca parkingowego.

Komunikaty o utrudnieniach, remonty szlaków w Tatrach:

 • Remont szlaku od Morskiego Oka w stronę Świstówki.
 • Niewielkie utrudnienia mogą wystąpić idąc z Olczyskiej Polany w stronę Nosalowej Parzełęczy – naprawa mostku oraz na szlaku z Kuźnic (niebieski) w stronę Klasztoru Albertynek na Kalatówkach – przekop łączy.
 • Remontowany jest szlak Dolina Suchej Wody Gąsienicowej od Psiej Trawki na Halę Gąsienicową. Dla rowerzystów mogą pojawić się utrudnienia – konieczność przejścia na odcinkach remontowanych.
 • Szlaki te są otwarte, prosimy zachować ostrożność i stosować się do poleceń służb terenowych.
 • Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej zamknięta do końca sezonu 2020r.
 • Żółty szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Przełęcz Krzyżne jest zamknięty /w dni powszednie, od poniedziałku do piątku/ do odwołania z powodu prac remontowych.

Opracowano na podstawie danych TOPR, TPN z dnia 22 października 2020.

Pogoda, warunki turystyczne Kasprowy Wierch

Warto wiedzieć

 • Na teren TPN nie wolno wprowadzać psów. Wyjątkiem jest Dolina Chochołowska (dnem doliny do wysokości schroniska).
 • Ruch na szlakach turystycznych odbywa się prawą stroną.
 • Jeśli na naszej drodze pojawi się niedźwiedź należy zachować spokój i wolno oddalić się.
 • Od 1 marca br. wzrosły ceny biletów wstępu do TPN. Bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 2,50 zł.
 • Od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.
 • Osobom wędrującym szlakami granicznymi zaleca się wykupienie ubezpieczenia, jako że akcje ratunkowe w Tatrach Słowackich są płatne. Od piątku poprawa pogody. Synoptycy zapowiadają temperaturę na poziomie
 • Od 1 listopada do 15 czerwca, w Tatrach Słowackich zamknięte są wszystkie szlaki powyżej schronisk.
 • Na terenie Słowacji akcje ratunkowe w górach są płatne. Zalecamy posiadanie stosownego ubezpieczenia również osobom wędrującym szlakami granicznymi.
 • Kolej „Rakoń” w Dolinie Chochołowskiej kursuje od około połowy kwietnia.
 • Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Jedynym wyjątkiem jest Dolina Chochołowska, dnem doliny do schroniska. Z psem można również wędrować Drogą pod Reglami.
 • Na terenie Słowacji akcje ratunkowe w górach są płatne. Zalecamy posiadanie stosownego ubezpieczenia, również osobom wędrującym szlakami granicznymi.
 • Punkt Informacji Turystycznej TPN znajduje się przy Rondzie Jana Pawła II w Zakopanem. Wszystkich przydatnych informacji turystycznych udzielamy codziennie w godzinach 7.30–15.30 osobiście, telefonicznie lub mejlowo: 18 20 23 300, [email protected]

Należy pamiętać!

 • Przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody, zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN oraz komunikatem lawinowym dostępnym na stronie http://lawiny.topr.pl/ lub www.tpn.pl.
 • Wybierając się w góry trzeba odpowiednio się przygotować. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by wrócić przed zmrokiem.
 • W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia takie jak: deszcz, śnieg czy silny wiatr.

Sprawdź warunki narciarskie na wyciągach narciarskich >

POPULARNE
INFO

Koronawirus - turyści na szlaku, Tatry Hala Kondratowa

Koronawirus, Zakopane w czerwonej strefie: bezpieczeństwo swoje i innych

Pandemia koronawirusa przybrała znacząco na sile, cały powiat tatrzański, w tym również Zakopane jest w czerwonej strefie. Co to oznacza dla mieszkańców i turystów...
Tatry pierszy śnieg

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Wybierasz się w góry, do Zakopanego, sprawdź aktualną pogodę, panujące warunki turystyczne na szlakach w Tatrach i Zakopanem, ważne komunikaty. Poznaj wademekum turysty, co możesz a czego nie na tatrzańskich szlakach.
Zakopane widok z Cyrhli

Słownik gwary góralskiej

Zastanawiasz się co góral mówi do ciebie, skorzystaj z słownika góraslkiej gwary, ciekawe zwroty i słówka górali z Podhala i Zakopanego.

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Józef Piłsudski

Zakopane w 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Już niebawem wszyscy Polacy będą obchodzić wielkie święto narodowe. Już w listopadzie świętować będziemy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Jak w latach poprzednich, tak i...
Październikowe warsztaty rodzinne, Kino Miejsce Zakopane

Cykl rodzinnych warsztatów w zakopiańskim Kinie Miejsce

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na cykl warsztatów pt. Miejsce na Zabawę, które odbędą się w Zakopanem w Kinie Miejsce. Spotkania będą bardzo różnorodne....
Spotkanie z cyklu "Czarne na białym" w Willi Kmicic

Spotkanie z cyklu „Czarne na białym” w Willi Kmicic

W imieniu wydawnictwa Czarne, Muzeum Tatrzańskiego i Fundacji „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości" serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Czarne na białym", które odbędzie...
- Reklama -
- Reklama -