14,2 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

POLECAMY

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Turysto dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach, oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia. Zaplanuj wycieczkę tak aby zejść ze szlaku przed zmrokiem, dni są coraz krótsze i ciemno robi się około godziny 18.

Aktualne warunki turystyczne na szlakach w Tatrach

Warunki turystyczne do wędrowania po szlakach są trudne.

W górach wieje silny wiatr, występują silne opady deszczu i miejscami ograniczona widoczność z powodu chmur lub mgieł. Szlaki są bardzo mokre, na wielu odcinkach błotniste, zwłaszcza w terenach leśnych, zachować ostrożność, ponieważ jest ślisko i mokro.

Przypominamy o braku możliwości wjazdu na parkingi przy Morskim Oku bez wykupionego przez internet miejsca parkingowego.

Komunikaty o utrudnieniach, remonty szlaków w Tatrach:

 • Remont szlaku od Morskiego Oka w stronę Świstówki.
 • Niewielkie utrudnienia mogą wystąpić idąc z Olczyskiej Polany w stronę Nosalowej Parzełęczy – naprawa mostku oraz na szlaku z Kuźnic (niebieski) w stronę Klasztoru Albertynek na Kalatówkach – przekop łączy.
 • Remontowany jest szlak Dolina Suchej Wody Gąsienicowej od Psiej Trawki na Halę Gąsienicową. Dla rowerzystów mogą pojawić się utrudnienia – konieczność przejścia na odcinkach remontowanych.
 • Szlaki te są otwarte, prosimy zachować ostrożność i stosować się do poleceń służb terenowych.
 • Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej zamknięta do końca sezonu 2020r.
 • Żółty szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Przełęcz Krzyżne jest zamknięty /w dni powszednie, od poniedziałku do piątku/ do odwołania z powodu prac remontowych.
 • Na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy) mogą tworzyć się kolejki. Dotyczy to zwłaszcza kopuły szczytowej Giewontu, Rysów i Orlej Perci. Należy wziąć pod uwagę, że może wydłużyć to planowany czas trwania wycieczki.

Opracowano na podstawie danych TOPR, TPN z dnia 26 września 2020.

Pogoda Kasprowy Wierch

Warto wiedzieć

 • Na teren TPN nie wolno wprowadzać psów. Wyjątkiem jest Dolina Chochołowska (dnem doliny do wysokości schroniska).
 • Ruch na szlakach turystycznych odbywa się prawą stroną.
 • Jeśli na naszej drodze pojawi się niedźwiedź należy zachować spokój i wolno oddalić się.
 • Od 1 marca br. wzrosły ceny biletów wstępu do TPN. Bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 2,50 zł.
 • Od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.
 • Osobom wędrującym szlakami granicznymi zaleca się wykupienie ubezpieczenia, jako że akcje ratunkowe w Tatrach Słowackich są płatne. Od piątku poprawa pogody. Synoptycy zapowiadają temperaturę na poziomie
 • Od 1 listopada do 15 czerwca, w Tatrach Słowackich zamknięte są wszystkie szlaki powyżej schronisk.
 • Na terenie Słowacji akcje ratunkowe w górach są płatne. Zalecamy posiadanie stosownego ubezpieczenia również osobom wędrującym szlakami granicznymi.
 • Kolej „Rakoń” w Dolinie Chochołowskiej kursuje od około połowy kwietnia.
 • Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Jedynym wyjątkiem jest Dolina Chochołowska, dnem doliny do schroniska. Z psem można również wędrować Drogą pod Reglami.
 • Na terenie Słowacji akcje ratunkowe w górach są płatne. Zalecamy posiadanie stosownego ubezpieczenia, również osobom wędrującym szlakami granicznymi.
 • Punkt Informacji Turystycznej TPN znajduje się przy Rondzie Jana Pawła II w Zakopanem. Wszystkich przydatnych informacji turystycznych udzielamy codziennie w godzinach 7.30–15.30 osobiście, telefonicznie lub mejlowo: 18 20 23 300, [email protected]

Należy pamiętać!

 • Przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody, zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN oraz komunikatem lawinowym dostępnym na stronie http://lawiny.topr.pl/ lub www.tpn.pl.
 • Wybierając się w góry trzeba odpowiednio się przygotować. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by wrócić przed zmrokiem.
 • W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia takie jak: deszcz, śnieg czy silny wiatr.

Sprawdź warunki narciarskie na wyciągach narciarskich >

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE
INFO

Kolej linowa na Kasprowy Wierch

Kolej linowa na Kasprowy Wierch

Jednym z symboli oraz najważniejszych atrakcji turystycznych Tatr i Zakopanego jest kolej linowa na Kasprowy Wierch. Jest ona dostępna dla zwiedzających przez cały rok...
Tatry, szlaki tatrzańskie

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Wybierasz się w góry, do Zakopanego, sprawdź aktualną pogodę, panujące warunki turystyczne na szlakach w Tatrach i Zakopanem, ważne komunikaty. Poznaj wademekum turysty, co możesz a czego nie na tatrzańskich szlakach.
Tatry - szlaki tatrzańskie

TPN Cennik 2020, bilety wstępu, opłaty, lista parkingów

Przedstawiamy aktualny cennik biletów wstępu TPN-u na rok 2020, oraz miejsce i ceny parkingów na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie za opłatą w bezpiecznym...

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Jesień w Tarach, szlak Doliną Kościeliską

Jesień w Tatrach, wyjątkowy czas dla tatrzańskich zwierząt

Jesień w Tatrach przywitała nas wysoką temperaturą, jednak w weekend nadejdzie duże ochłodzenie i wysoko w górach ma spaść pierwszy śnieg. W Tatrach zagościła...
Jesień w Tatrach, szlak turystyczny

XXII edycja konkursu Fotograficznego „Tatrzańska Jesień”

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cyklicznego konkursu fotograficznego "Tatrzańska Jesień". W tym roku odbędzie się już XXII edycja wydarzenia. Celem XXII edycji konkursu...
Jazz Camping Kalatówki - koncert

XXIV Jazz Camping 2020

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie w Hotelu Górskim PTTK Kalatówki, które na stałe wpisało się w kalendarz podhalańskich imprez. Zbliża się 24. edycja corocznej...
- Reklama -
- Reklama -