-9,4 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki w Tatrach, aktualne informacje o panujących warunkach na szlakach w górach. Najnowszy komunikat turystyczny, informacje dla zwiedzających o stanie pogody w górach.

  • W Tatrach obowiązuje 3 stopień zagrożenia lawinowego.
  • Warunki w Tatrach są bardzo trudne, szlaki są zasypane i nieprzetarte, ich przebieg może być niewidoczny, w wielu miejscach utworzyły się głębokie zaspy śnieżne.
  • Dodatkowym utrudnieniem do wędrowanie po niżej położonych szlakach są oblodzenia i miejscami jest ślisko.

Ważne turystyczne informacje:

Aktualne warunki turystyczne w Tatrach

Warunki turystyczne do wędrowania po szlakach są bardzo trudne. W Tatr szlaki są nieprzetarte i ich przebieg jest niewidoczny, w niektórych miejscach utworzyły się śnieżne głębokie zaspy. Warto zaopatrzyć się sprzęt zimowy ( raki, kask, czekan, ABC lawinowe ). Utrudnieniem w wyższych partiach gór jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. Dodatkowo w niektórych miejscach na szlakach wystają oblodzenia w tych miejscach szlaki są bardzo śliskie. Pamiętaj iż dzień jest coraz krótszy, zaplanuj wycieczkę aby wrócić przed zmrokiem.

Opracowano na podstawie danych TOPR i TPN.

Pogoda na szlakach w Tatrach

Pogoda na szlakach w górach bywa bardzo dynamiczna i zmienna. Dlatego wszystkich wybierających się na szlaki w Tatry prosimy o rozwagę i ostrożność, szczególnie przy schodzeniu. Przede wszystkim turysto dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach, oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia. Zaplanuj wycieczkę tak aby zejść ze szlaku przed zmrokiem, dni są coraz krótsze i ciemno robi się około godziny 16:00. Warunki pogodowe w górach mogą bardzo szybko ulegać zmianie. Dlatego musisz być przygotowanym na pogorszenie pogody (niską temperaturę, obfite opady deszczu lub śniegu, silny wiatr, burze, mgły ograniczające widoczność).

Przypominamy o braku możliwości wjazdu na parkingi przy Morskim Oku bez wykupionego przez internet miejsca parkingowego.

POPULARNE
INFO

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Wybierasz się w góry, do Zakopanego, sprawdź aktualną pogodę, panujące warunki turystyczne na szlakach w Tatrach i Zakopanem, ważne komunikaty. Poznaj wademekum turysty, co możesz a czego nie na tatrzańskich szlakach.

Podhale – śródgórski region z tradycyjną etnografią, kulturą, sztuką i przepięknym folklorem

Podhale to region na południu Polski charakteryzujący się unikalną i bardzo ciekawą kulturą, sztuką, a przede wszystkim folklorem, który jest skarbem, wizytówką i atrakcją...

Słownik gwary góralskiej

Zastanawiasz się co góral mówi do ciebie, skorzystaj z słownika góraslkiej gwary, ciekawe zwroty i słówka górali z Podhala i Zakopanego.

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Park Rozrywki Letnia Zabawa dla dzieci

Aby aktywnie spędzić czas wolny nie musisz od razu...

Apartamenty Pod Niebem, nocleg na Gubałówce

To jedyne w swoim rodzaju miejsce w Zakopanem. Jak nazwa wskazuje gospoda znajduje się pod niebem Zakopanego na szczycie góry Gubałówki na wysokości 1123 m.n.p.m.

Przestój kolei Gubałówka i Kasprowy Wierch – Wiosna 2019

Polskie Koleje Linowe informują, iż w celu wykonania wiosennych...
- Reklama -
- Reklama -