4 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Warunki w Tatrach, aktualne informacje o panujących warunkach na szlakach w górach. Najnowszy komunikat turystyczny, informacje dla zwiedzających o stanie pogody w górach.

  • W Tatrach obowiązuje 3 stopień zagrożenia lawinowego.
  • Warunki w Tatrach są bardzo trudne, szlaki pokrywa warstwa świeżego śniegu pod którą śnieg jest twardy i zmrożony, występują oblodzenia, jest ślisko. Większość z nich jest nieprzetarta a przebieg niewidoczny.
  • W niektórych miejscach szlaki są pozawiewane, utworzyły się głębokie zaspy, a na graniach nawisy śnieżne.
  • Wybierając się w dolinki lud do schronisk, warto zaopatrzyć się w raczki i kije, gdyż szlaki w niższych partiach Tatr, szczególnie w godzinach porannych są oblodzone oraz śliskie.

Ważne turystyczne informacje:

Nieprzetarte, zasypane śniegiem szlaki, warunki w Tatrach
Nieprzetarte, zasypane śniegiem szlaki, warunki w Tatrach: szlak Kuźnice – Kasprowy Wierch

Aktualne warunki turystyczne w Tatrach

Warunki turystyczne do wędrowania po szlakach są bardzo trudne. W Tatrach obowiązuje 3 stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki pokrywa gruba warstwa świeżego śnieg, pod którym śnieg jest zmrożony i twardy, momentami jest bardzo ślisko. Większość szlaków jest nieprzetarta a przebieg niewidoczny. Dodatkowym utrudnieniem do wędrowania po szlakach w Tatrach są głębokie zaspy i na graniach nawisy śnieżne, oraz miejsca gdzie szlaki są wywiane do skał. Warto zapatrzyć się sprzęt zimowy ( raki, kask, czekan, ABC lawinowe ). Pamiętaj iż dzień jest jeszcze stosunkowo krótki, zaplanuj wycieczkę aby wrócić przed zmrokiem.

Opracowano na podstawie danych TOPR i TPN.

Pogoda na szlakach w Tatrach

Pogoda na szlakach w górach bywa bardzo dynamiczna i zmienna. Dlatego wszystkich wybierających się na szlaki w Tatry prosimy o rozwagę i ostrożność, szczególnie przy schodzeniu. Przede wszystkim turysto dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków w Tatrach, oraz do Twoich umiejętności i doświadczenia. Zaplanuj wycieczkę tak aby zejść ze szlaku przed zmrokiem, dni są coraz krótsze i ciemno robi się około godziny 16:00. Warunki pogodowe w górach mogą bardzo szybko ulegać zmianie. Dlatego musisz być przygotowanym na pogorszenie pogody (niską temperaturę, obfite opady deszczu lub śniegu, silny wiatr, burze, mgły ograniczające widoczność).

Przypominamy o braku możliwości wjazdu na parkingi przy Morskim Oku bez wykupionego przez internet miejsca parkingowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE
INFO

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Quadoo Adventure – Zakopane wyprawy na quadach

Szukasz pomysłu na prawdziwą przygodę podczas swojego pobytu w...

Willa Świdrówka, miły wypoczynek

Szukasz miłego wypoczynku pod Tatrami? Odwiedź nocleg z regionalnym wystrojem wnętrz poczują unikalną atmosferę naszego regionu.

Zakopane Pogotowie Stomatologiczne – całodobowy gabinet dentystyczny

W Zakopanem jak i w najbliższej okolicy pogotowie stomatologiczne...
- Reklama -
- Reklama -