2 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Remont szlaków w Tatrach, komunikat o utrudnieniach na szlakach

Remont szlaków w Tatrach, komunikat o utrudnieniach na szlakach

Remont szlaków w Tatrach odbywa się dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa turystów. Aktualny komunikat o utrudnieniach na szlakach turystycznych oraz ich zamknięciu na czas prac.

Remonty i utrudnienia na szlakach w Tatrach:

  • Dolina Pięciu Stawów, aby dojść do schroniska wprowadzony jest tzw wariant zimowy, szlakiem „za Kopę”, szlak wytyczony jest tyczkami.
  • Na szlaku Hala Gąsienicowa – Rówień Waksmundzka występują utrudnienia z powodu powalonych drzew.
  • Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej zamknięta do odwołania.
  • Zamknięty do odwołania szlak między Świnicą a Zawratem (w obu kierunkach), powód: obryw skalny oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku.
  • Wszystkie szlaki w Tatrach od 1 marca do 30 listopada są zamknięte od zmierzchu do świtu.

Ważne informacje turystyczne

Kiedy występują utrudnienia, dlaczego szlaki w Tatrach są remontowane

Remonty i utrudnienia na szlakach w Tatrach występują latem, ale przede wszystkim wiosną oraz jesienią. Tatrzański Park Narodowy przeprowadza w ciągu roku sporo remontów szlaków. Ze względów bezpieczeństwa występują czasowe utrudnienia, a często na czas prac są one całkiem zamknięte. Główny wpływ na ich remont mają warunki atmosferyczne, burze, ulewne deszcze, silny wiatr, na ogół jest to wiatr Halny, który na szlaki powala mnóstwo gałęzi i drzew. Tatry są bardzo popularne oraz oblegane przez turystów, szczególnie w okresie wakacji i długich weekendów. Remont szlaków polega głownie na uzupełnianiu brakujących kamieni, odgruzowywaniu, naprawie mostków, wymianie barierek oraz łańcuchów na szlakach. Aby można po nich wygodnie i bezpiecznie wędrować. Większość prac remontowych zaplanowana jest właśnie na wiosnę oraz jesień, aby nie utrudniać turystom wędrowania górskimi ścieżkami. Niestety, wszystkie prace są ściśle związane z pogodą i czasem inaczej niż planowano, utrudnienia na szlakach mogą się wydłużyć.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE
INFO

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Wybierasz się w góry, do Zakopanego, sprawdź aktualną pogodę, panujące warunki turystyczne na szlakach w Tatrach i Zakopanem, ważne komunikaty. Poznaj wademekum turysty, co możesz a czego nie na tatrzańskich szlakach.

Koronawirus, Zakopane nowe poluzowania, obostrzenia i nakazy

Koronawirus Zakopane. W związku z pandemią, od 12 lutego (piątek) weszły w życie nowe łagodzenia obostrzeń. Co to oznacza dla mieszkańców i turystów przebywających...

Słownik gwary góralskiej

Zastanawiasz się co góral mówi do ciebie, skorzystaj z słownika góraslkiej gwary, ciekawe zwroty i słówka górali z Podhala i Zakopanego.

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Kościół Najświętszej Rodziny na Krupówkach

Neoromański kościół Najświętszej Rodziny w Zakopanem na Krupówkach W samym...

Arkady II Apartamenty i Pokoje w centrum

Budynek ARKADY II to piękny i stylowy obiekt położony w sercu Zakopanego, przy malowniczej ulicy Kościeliskiej. Wraz z Krupówkami oddalonymi zaledwie 50m,

Rozkład Jazdy Zakopane – Kraków

Planujesz podróż z dworca autobusowego w Zakopanem do Krakowa?...
- Reklama -
- Reklama -