5 C
Zakopane

Wakacje

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY

Koronawirus, Zakopane nowe obostrzenia i nakazy: bezpieczeństwo swoje oraz innych

Koronawirus, Zakopane nowe obostrzenia i nakazy: bezpieczeństwo swoje oraz innych

Koronawirus Zakopane. W związku z pandemią, od 28 listopada (sobota) wchodzą w życie nowe obostrzenia. Co to oznacza dla mieszkańców i turystów przebywających w Zakopanem? Przede wszystkim noclegi będą zamknięte dla turystów, niektóre atrakcje oraz konieczność noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz ograniczenia. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną należy zwracać uwagę na zasady mające zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby COVID-19.

Koronawirus: nowe obostrzenia i nakazy – pełna lista

 • Nowe obostrzenie spowodowane dużą ilością zachorowań na kroronawirusa Covid 19, będą obowiązywać od soboty 28 listopada 2020 r.
 • Obowiązuje zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, oraz zachowanie dystansu społecznego np. w sklepie, podczas korzystaniu z atrakcji, transporcie publicznym, ale także na ulicy.
 • W związku z trwającą epidemią koronawirusa, zgodnie z nowymi obostrzeniami, obowiązuje zakaz wyjazdów na święta Bożego Narodzenia i Sylwestra.
 • Ferie 2021 będą trwać od 4 do 17 stycznia. Zimowa przerwa w nauce została ujednolicona dla całego kraju i obowiązuje zakaz wyjazdów na ferie.
 • Będąc w lesie, w trakcie wędrówki po szlaku turystycznym w Tatrach, nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.
 • Ograniczenie działalności barów i restauracji.
 • Nowe obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa mają również wpływ na prace galerii handlowych, będą musiały działać w najwyższym reżimie sanitarnym.
 • Restrykcjami zostały objęte również noclegi, obowiązuje zakaz wynajmu w celach turystycznych.
 • Place zabaw, baseny, siłownie, placówki kultury, kina, teatry, muzea, zostaną tymczasowo zamknięte.
 • Zakaz spotkań w grupach powyżej pięciu osób.
 • Atrakcje turystyczne zostają czynne, należny jednak przestrzegać obowiązujących zasad, dystans społeczny i obowiązek zakrywania nosa i ust.
 • Dzieci i młodzież do 16. roku życia, w godz. 8 -16 nie mogą same wychodzić z domu.
 • Odbywają się również wydarzenia sportowe, niestety bez udziału publiczności.

Koronawirus - turyści na szlaku, Tatry Hala Kondratowa
Koronawirus – turyści na szlaku, Tatry Hala Kondratowa

Nowe obostrzenia: koronawirus w Zakopanem

28 listopada wchodzą w życie nowe obostrzenia, które mają pomóc w zwalczeniu postępującej epidemii koronawirusa. Nowe obostrzenia w obiektach hotelarskich. Zamknięte dla turystów są hotele, pensjonaty i inne obiekty oferujące noclegi, mogą w nich przebywać jedynie osoby odbywające podróż służbową. Turyści przyjeżdżający pod Tatry, muszą spełniać wymogi sanitarne, trzeba również pamiętać o dezynfekcji rąk, bo jest to bardzo ważne. Zamknięte są place zabaw, kina, teatry, muzea, placówki kultury, parki rozrywki, baseny, siłownie i kluby fitness. Wprowadzone są również istotne zmiany w funkcjonalności restauracji, pubów, klubów i barów, możliwa już jest tylko sprzedaż na wynos. W godz. od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie będą mogły same wychodzić z domu, tylko pod opieką dorosłego. Zakaz spotkań i aktywności w grupach powyżej pięciu osób, za wyjątkiem tych, którzy mieszkają razem i ci, którzy spotykają się w celach zawodowych.

Koronawirus w Zakopanem, noszenie maseczek
Koronawirus w Zakopanem, noszenie maseczek

Na szlaku w Tatrach tylko w masecce?

Szlaki górskie w Tatrach są otwarte dla turystów. Jednak wybierając się na wycieczkę należy pamiętać o zasadach panujących na szlakach. Przede wszystkim dystansujemy się od innych turystów i odpoczywamy w miejscach, gdzie nie koncentrują się duże skupiska ludzi. Nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa w lasach, ale warto to zrobić, gdy znajdziemy się wśród grupy ludzi. Ponadto zasłaniamy twarz w punktach poboru opłat za wstęp. Najlepiej zakupić bilety drogą elektroniczną, np. przez stronę internetową TPNu. W schroniskach konieczne jest zakrywanie nosa i ust zanim usiądziemy przy stoliku.

W skład powiatu tatrzańskiego wchodzą:

 • Zakopane
 • Biały Dunajec – Gliczarów Górny, Gliczarów Dolny, Sierockie i Leszczyny
 • Bukowina Tatrzańska – Białka Tatrzańska, Brzegi, Czarna Góra, Groń, Jurgów, Leśnica, Rzepiska
 • Kościelisko – Dzianisz, Witów
 • Poronin – Bustryk, Małe Ciche, Murzasichle, Nowe Bystre, Suche, Stasikówka i Ząb

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE
INFO

Warunki turystyczne na szlakach w Tatrach, aktualna pogoda

Wybierasz się w góry, do Zakopanego, sprawdź aktualną pogodę, panujące warunki turystyczne na szlakach w Tatrach i Zakopanem, ważne komunikaty. Poznaj wademekum turysty, co możesz a czego nie na tatrzańskich szlakach.

TPN Cennik 2020, bilety wstępu, opłaty, lista parkingów

Przedstawiamy aktualny cennik biletów wstępu TPN-u na rok 2020, oraz miejsce i ceny parkingów na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie za opłatą w bezpiecznym...

Koronawirus, Zakopane nowe obostrzenia i nakazy: bezpieczeństwo swoje oraz innych

Koronawirus Zakopane. W związku z pandemią, od 28 listopada (sobota) wchodzą w życie nowe obostrzenia. Co to oznacza dla mieszkańców i turystów przebywających w...

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

W Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN flora i fauna tatrzańska w nowym wydaniu

Chciałbyś zobaczyć z bliska kozicę? A może obejrzeć szczyty...

Willa Anna Nad Porońcem

Obiekt położony u samego podnóża malowniczego wzgórza „Galicowej Grapy” oraz nieopodal przepływającego potoku Poroniec w Poroninie koło Zakopanego.

Szlak Architektury Drewnianej – skarby Podhala

Małopolski Szlak Architektury Drewnianej - trasa Orawa, Podhale, Spisz...
- Reklama -
- Reklama -