8,7 C
Zakopane

Sylwester

Oscypki

Porady

atrakcje

na weekend

POLECAMY
Sylwester 2020/2021

Koronawirus, Zakopane nowe obostrzenia i nakazy: bezpieczeństwo swoje i innych

Koronawirus, Zakopane nowe obostrzenia i nakazy: bezpieczeństwo swoje i innych

Pandemia koronawirusa przybrała znacząco na sile, od jutra nowe  obostrzenia w walce z koronawirusem. Co to oznacza dla mieszkańców i turystów przybywających w Zakopanem? Przede wszystkim konieczność noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz ograniczenia. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną należy zwracać uwagę na zasady mające zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby COVID-19.

Koronawirus: nowe obostrzenia i nakazy – pełna lista

 • Obowiązuje zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, oraz zachowanie dystansu społecznego np. w sklepie, podczas korzystaniu z atrakcji, transporcie publicznym, ale także na ulicy.
 • Będąc w lesie, w trakcie wędrówki po szlaku turystycznym w Tatrach, nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.
 • Ograniczenie działalności barów i restauracji.
 • Czynne są wszystkie atrakcje, kina i teatry, odbywają się również wydarzenia kulturalne, obowiązuje ograniczenie liczby osób.
 • Zakaz spotkań w grupach powyżej pięciu osób.
 • Nieczynne są place zabaw, baseny, aquaparki i siłownie (w hotelach siłownie oraz baseny mogą funkcjonować, jednak wyłącznie dla gości hotelowych).
 • Dzieci i młodzież do 16. roku życia, w godz. 8 -16 nie mogą same wychodzić z domu.
 • Odbywają się również wydarzenia sportowe, niestety bez udziału publiczności.

Nowe obostrzenia: koronawirus w Zakopanem

24 października wchodzą w życie nowe obostrzenia, które mają pomóc w zwalczeniu postępującej epidemii koronawirusa. Turyści przyjeżdżający pod Tatry, muszą spełniać wymogi sanitarne, trzeba również pamiętać o dezynfekcji rąk, bo jest to bardzo ważne. Choć Zakopane i okoliczne miejscowości są w czerwonej strefie, nie powoduje to zamknięcia hoteli oraz pensjonatów, apelujemy jednak o zachowanie szczególnej ostrożności. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, ograniczenia liczby osób w kinach, kościołach oraz atrakcjach. Zamknięte są place zabaw, parki rozrywki, baseny, siłownie i kluby fitness. Wprowadzone są również istotne zmiany w funkcjonalności restauracji, pubów, klubów i barów, możliwa już jest tylko sprzedaż na wynos. W godz. od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie będą mogły same wychodzić z domu, tylko pod opieką dorosłego. Zakaz spotkań i aktywności w grupach powyżej pięciu osób, za wyjątkiem tych, którzy mieszkają razem i ci, którzy spotykają się w celach zawodowych.

Koronawirus w Zakopanem, noszenie maseczek
Koronawirus w Zakopanem, noszenie maseczek

Na szlaku w Tatrach tylko w masecce?

Szlaki górskie w Tatrach są otwarte dla turystów. Jednak wybierając się na wycieczkę należy pamiętać o zasadach panujących na szlakach. Przede wszystkim dystansujemy się od innych turystów i odpoczywamy w miejscach, gdzie nie koncentrują się duże skupiska ludzi. Nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa w lasach, ale warto to zrobić, gdy znajdziemy się wśród grupy ludzi. Ponadto zasłaniamy twarz w punktach poboru opłat za wstęp. Najlepiej zakupić bilety drogą elektroniczną, np. przez stronę internetową TPNu. W schroniskach konieczne jest zakrywanie nosa i ust zanim usiądziemy przy stoliku.

W skład powiatu tatrzańskiego wchodzą:

 • Zakopane
 • Biały Dunajec – Gliczarów Górny, Gliczarów Dolny, Sierockie i Leszczyny
 • Bukowina Tatrzańska – Białka Tatrzańska, Brzegi, Czarna Góra, Groń, Jurgów, Leśnica, Rzepiska
 • Kościelisko – Dzianisz, Witów
 • Poronin – Bustryk, Małe Ciche, Murzasichle, Nowe Bystre, Suche, Stasikówka i Ząb

Noclegi podczas koronawirusa w Zakopanem

Planując pobyt w Zakopanem lub okolicy, warto wybrać ciekawe miejsce, aby skorzystać z uroku oraz piękna Tatr. Znaleźć interesując miejsce na nocleg, aby Państwa wypoczynek był wyjątkowy. W związku z sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, prosimy o rozwagę, przestrzeganie obowiązków i zakazów.

POPULARNE
INFO

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

Cmentarz, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Dzień Wszystkich Świętych: msze na cmentarzu, akcja „Znicz” w Zakopanem

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to ważne dla katolików święta. Dzień, w którym gromadzimy się na cmentarzach, palimy świeczki na grobach najbliższych zmarłych, a...
Józef Piłsudski

Zakopane w 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Już niebawem wszyscy Polacy będą obchodzić wielkie święto narodowe. Już w listopadzie świętować będziemy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Jak w latach poprzednich, tak i...
Październikowe warsztaty rodzinne, Kino Miejsce Zakopane

Cykl rodzinnych warsztatów w zakopiańskim Kinie Miejsce

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na cykl warsztatów pt. Miejsce na Zabawę, które odbędą się w Zakopanem w Kinie Miejsce. Spotkania będą bardzo różnorodne....

Może Ci się również spodobać ZOBACZ
Polecamy

Tatrzański Park Edukacyjny „ZwierzOgród” w Zakopanem

Tatrzański Park Edukacyjny pod skocznią w Zakopanem to wyjątkowe...

Góralski domek letniskowy Wojciechówka z widokiem na Tatry

Nowo wybudowany z drewnianych bali, piękny góralski domek letniskowy...

Wielka Krokiew Zakopane im. Stanisława Marusarza

Jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem, niejako...
- Reklama -
- Reklama -