9.7 C
Zakopane
czwartek, Maj 23, 2019
More
  Zakopane Turystyka Kościoły i kaplice Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem

  Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem

  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach – rzymskokatolickie sanktuarium maryjne w Polsce, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Mieści się przy ul. Krzeptówki.

  Budowa sanktuarium pw. Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem rozpoczęła się w 1987 roku. Opiekę nad tym miejscem kultu sprawują księża pallotyni. Świątynia została konsekrowana przez Jana Pawła II 7 czerwca 1997 w czasie VI pielgrzymki do Polski. Na szczycie dzwonnicy zawieszono dzwon ofiarowany przez Jana Pawła II. W fundamenty kościoła wmurowano różaniec ofiarowany przez Papieża oraz zdjęcie Ojca Świętego. Pod każdą cegłą kładzioną na fundamentach zamurowano Cudowny Medalik. Obok kościoła znajduje się istniejąca od lat 50. XX wieku kaplica. W niej umieszczona została figura Matki Bożej Fatimskiej przekazana przez prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, a ofiarowana przez biskupa z Fatimy.

  Msze święte:

  Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00
  Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

  Lokalizacja:

  Sanktuarium pw. Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

  Ul. Krzeptówki 14, 34-500 Zakopane

  Dodaj komentarz

  Najczęściej czytane

  Zakopane widok z Cyrhli

  Słownik gwary góralskiej

  Zastanawiasz się co góral mówi do ciebie, skorzystaj z słownika góraslkiej gwary, ciekawe zwroty i słówka górali z Podhala i Zakopanego.
  Zakopiański Dworzec Autobusowy

  Rozkład Jazdy Zakopane – Kraków

  Planujesz podróż z dworca autobusowego w Zakopanem do Krakowa? Przede wszystkim sprawdź dokładnie rozkład jazdy, godziny odjazdów i stanowisko z którego odjeżdża, jak i ceny za przejazd na interesującej Cię trasie. Najważniejsze zaplanuj podróż...

  Najnowsze