Galowy Koncert Sylwestrowy z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną

Planujesz przywitać Nowy Rok w Zakopanem? Zapraszamy serdecznie na Galowy Koncert Sylwestrowy z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną „Bal w Strasznym Dworze”.

O Tatrzańskiej Orkiestrze Klimatycznej

Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna powstała w 2004 roku. Nie da się ukryć, że orkiestra powstała dzięki grupie entuzjastów i miłośników muzyki. Podstawowy skład orkiestry liczy 18 osób. Członkowie zespołu to ludzie w większości związani z Zakopanem i Podhalem. W skład Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej wchodzą profesjonalni muzycy grający na instrumentach smyczkowych. Kilku muzyków wspomaga zespół fletem i klarnetem. W ciągu 8 lat swego istnienia Orkiestra zagrała prawie setkę koncertów w Zakopanem i w różnych miastach Polski, a także na Słowacji.

Muzyka począwszy od baroku po współczesność

Galowy Koncert Sylwestrowy z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną to świetna propozycja na Sylwestra. Repertuar, który wykonuje orkiestra to między innymi polska muzyka począwszy od baroku po współczesność. W repertuarze znajdziemy jednak też muzykę popularną w tym wiele przedwojennych piosenek i utworów tanecznych. W wykonaniu zespołu usłyszymy największe utwory kompozytorów związanych z Tatrami i Zakopanem, czy też inspirowane magią gór i folklorem góralskim. Podczas wyjątkowych występów usłyszymy dzieła Szymanowskiego, Karłowicza, Góreckiego, Geigera, Paderewskiego, Kilara, Maklakiewicza, Konowalskiego, kompozytorów słowackich.

Galowy Koncert Sylwestrowy „Bal w Strasznym Dworze”

Galowy Koncert Sylwestrowy „Bal w Strasznym Dworze” w wykonaniu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej, jak co rok, tak i tym razem odbędzie się w Zakopiańskim Kinie Sokół. Start imprezy 31 grudnia 2019 roku o godzinie 18:00. Koncert jest biletowany.

Kino Sokół

ul. Władysława Orkana 2, 34-500 Zakopane
tel: 18 201 40 40

Zakopane Sylwester 2019/2020 Galowy Koncert Sylwestrowy z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną

Dodaj komentarz

Polecamy na sylwestra

X