Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo” Kalatówki 2019

0
793
Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim O Wielkanocne Jajo

Święta Wielkanocne 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Przed nami impreza, która na stałe wpisała się w podhalański kalendarz imprez. 21. Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo”. Jak co roku, tradycyjne w Lany Poniedziałek, tak i tym razem na w Tatrach na Kalatówkach spotkają się miłośnicy starego sprzętu narciarskiego. Zawodnicy wystąpią w strojach z minionej epoki, by powalczyć o Wielkanocne Jajo.

Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim O Wielkanocne Jajo

W wielkanocny poniedziałek, 22 kwietnia 2019 roku na Polanie Kalatówki odbędzie się 21. edycja Zawodów o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek. Impreza odbywa się w konwencji lat 30-tych. Z tego powodu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z roku na rok przyciąga coraz to większe liczbę uczestników oraz widzów. Nie da się ukryć, że udział w tego typu zawodach to przede wszystkim dobra zabawa ale i wyjątkowe widowisko.

Kalatówki to wyjątkowe miejsce, które wpisało się na stałe w historię polskiego narciarstwa. Organizowano tutaj już w 1911 roku zawody w skokach i zjazdach narciarskich. Patronem zawodów O Wielkanocne Jajo jest jest pani Krystyna Behounek. Jest wieloletnia kierowniczka hotelu górskiego na Kalatówkach. Zana jako organizatorka spotkań o tematyce dawnego narciarstwa.

Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim O Wielkanocne JajoImpreza jak co roku, tak tym razem rozpocznie się od prezentacji Zawodników. Uczestnicy paradują zarówno w eleganckich strojach, wprost z żurnala mody przedwojennej. A pionierzy sportów zimowych w pachnących naftaliną wełnianych swetrach i kraciastych pumpach.

Osoby zainteresowanej udziałem muszą spełnić kilka warunków. W konkurencji to drewniane narty, klasyczne wiązania i skórzane buty „turystyki” oraz bambusowe kije.

Zawody odbędą się dwóch kategoriach:

  • jazda stylowa gdzie liczy się przede wszystkim elegancja i poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem,

  • slalom równoległy, w którym panie stają przeciwko panom a rywalizacja jest niezwykle zacięta i nie brakuje widowiskowych upadków choć wszystko odbywa się w wesołej atmosferze.

Program Zawodów:

10:00 Zapisy na Zawody
11:35 Prezentacja Zawodników
12:00 Start konkurencji
14:30 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród.

Zwycięzcy otrzymują piękne Wielkanocne Jaja oraz atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Polanę Kalatówki w Lany Poniedziałek! Zapraszamy tych, którzy chcą wystartować w tak wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju konkurencji. Mile widziani są również Ci, zainteresowani jedynie kibicowaniem. Na pewno będzie się działo.
Tak dobra zabawa nie może Was ominąć.