Święta Wielkanocne 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Przed nami impreza, która na stałe wpisała się w podhalański kalendarz imprez. 21. Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo”. Jak co roku, tradycyjne w Lany Poniedziałek, tak i tym razem na w Tatrach na Kalatówkach spotkają się miłośnicy starego sprzętu narciarskiego. Zawodnicy wystąpią w strojach z minionej epoki, by powalczyć o Wielkanocne Jajo.

Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim O Wielkanocne Jajo

W wielkanocny poniedziałek, 22 kwietnia 2019 roku na Polanie Kalatówki odbędzie się 21. edycja Zawodów o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek. Impreza odbywa się w konwencji lat 30-tych. Z tego powodu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z roku na rok przyciąga coraz to większe liczbę uczestników oraz widzów. Nie da się ukryć, że udział w tego typu zawodach to przede wszystkim dobra zabawa ale i wyjątkowe widowisko.

Kalatówki to wyjątkowe miejsce, które wpisało się na stałe w historię polskiego narciarstwa. Organizowano tutaj już w 1911 roku zawody w skokach i zjazdach narciarskich. Patronem zawodów O Wielkanocne Jajo jest jest pani Krystyna Behounek. Jest wieloletnia kierowniczka hotelu górskiego na Kalatówkach. Zana jako organizatorka spotkań o tematyce dawnego narciarstwa.

Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim O Wielkanocne JajoImpreza jak co roku, tak tym razem rozpocznie się od prezentacji Zawodników. Uczestnicy paradują zarówno w eleganckich strojach, wprost z żurnala mody przedwojennej. A pionierzy sportów zimowych w pachnących naftaliną wełnianych swetrach i kraciastych pumpach.

Osoby zainteresowanej udziałem muszą spełnić kilka warunków. W konkurencji to drewniane narty, klasyczne wiązania i skórzane buty „turystyki” oraz bambusowe kije.

Zawody odbędą się dwóch kategoriach:

  • jazda stylowa gdzie liczy się przede wszystkim elegancja i poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem,

  • slalom równoległy, w którym panie stają przeciwko panom a rywalizacja jest niezwykle zacięta i nie brakuje widowiskowych upadków choć wszystko odbywa się w wesołej atmosferze.

Program Zawodów:

10:00 Zapisy na Zawody
11:35 Prezentacja Zawodników
12:00 Start konkurencji
14:30 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród.

Zwycięzcy otrzymują piękne Wielkanocne Jaja oraz atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Polanę Kalatówki w Lany Poniedziałek! Zapraszamy tych, którzy chcą wystartować w tak wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju konkurencji. Mile widziani są również Ci, zainteresowani jedynie kibicowaniem. Na pewno będzie się działo.
Tak dobra zabawa nie może Was ominąć.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here